CHF27,472 Sk
CZK1,183 Sk
  Štvrtok  25.Mája 2000

Krátko

BASKETBAL: Indiana - New York 102:88 (na zápasy 1:0) vo finále Východnej konferencie NBA. HOKEJ: Od minulého týždňa je hokejová legenda W. Gretzky 10-percentným majiteľom tímu NHL Phoenix Coyotes a kontrolnú ruku bude držať najmä pri hokejových operáciách. ŠACH: Ani nie 15-ročný J. Markoš skončil na kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji Slovak Open v Hlohovci na 3. mieste a výkonom 6,5 b z 9 partií splnil podmienku na udelenie titulu medzinárodný majster. Zvíťazil Janov z Ukrajiny, druhý skončil náš Tibenský. FUTBAL: Štart na ME najdrahšieho hráča sveta - Vieriho (Inter Miláno) je pre zranenie v kvalifikácii LM s AC Parmou ohrozený. nn Novým trénerom Austrii Viedeň sa stal H. Hochhauser, ktorý vystrieda dočasného kouča H. Prohasku. TENIS: Modrá skupina: Rusko - Španielsko 1:1 (Safin - Martin 7:6 (7:2), 6:1, Kafeľnikov - Mantilla 3:6, 3:6), Austrália - Chile 2:0 (Hewitt - Rios 5:0, Rios odstúpil, Rafter - Massu 4:6, 7:6 (7:4), 6:1) vo Svetovom pohári družstiev v Düsseldorfe. nn Portas (Šp.) - Gaudenzi (Tal.) 6:2, 6:0 v osemfinále turnaja v St. Pöltene (425 000 dolárov). nn HANTUCHOVÁ (SR) - Petrovová (Rus.) 7:6 (7:4), 6:2, Tauziatová (1-Fr.) - Garbinová (Tal.) 7:6 (7:5), 6:2 v II. kole turnaja v Štrasburgu (170 000 USD).