CZK1,183 Sk
  Štvrtok  25.Mája 2000

Je to brankárova povinnosť

V ZK o finalistovi Stanley cupu možno už dnes
Zámorská NHL mala na programe piate finálové stretnutie Západnej konferencie medzi Dallasom a Coloradom. Obhajca trofeje - Dallas Stars spravil na domácom ľade významný krok k postupu do finále, keď zvíťazili 3:2 po predĺžení. Rovnakým pomerom vedú i semifinálovú sériu. Hviezdou stretnutia sa stal v 13. minúte predĺženia Nieuwendyk, ktorý bezprostredne pred brankárom Royom tečoval medzi betóny Matvichukovu strelu od modrej. „Mali sme šťastie. Zdalo sa, že jediná cesta ako dopraviť puk do bránky, je dostať sa obrane za chrbát,“ vydýchol si šťastný Nieuwendyk. Rozhodujúci gól bol prvým v prebiehajúcej sérii, ktorý padol bez prítomnosti Hulla, Modana či Lehtinena na ľadovej ploche. Dvaja z nich si však streleckú chuť popravili už v druhej tretine, keď najskôr Fín po skrumáži pred bránkou dorazil Hullovu strelu, a ten o 10 minút po Modanovej prihrávke typickou bombou spomedzi kruhov prekonal Roya a zvýšil na 2:1. O dva presné zásahy Avalanche sa postarali v I. a III. tretine Klemm a Hejduk, viac sa však hráčom Colorada vynikajúceho Belfoura prekonať nepodarilo. „Je to moja práca vychytať zápas veľkými zákrokmi. Bolo ich niekoľko a mal som aj trochu šťastia, to však potrebuje každý,“ pochválil sa Belfour. „Stále veríme, ak budeme mať toľko šancí aj v ďalšom zápase, možno tam nejaké padnú,“ skonštatoval kapitán Colorada Sakic. Šiesty zápas je na programe dnes v noci v Colorade a Dallas sa bude musieť zaobísť bez Langenbrunnera, ktorý si zranil v stretnutí koleno.