Hospodársky denník
USD47,211 Sk
EUR43,026 Sk
CHF27,472 Sk
CZK1,183 Sk
  Štvrtok  25.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Odchod či skôr útek z Libanonu

Zapríčinili ho financie alebo oddialenie rokovaní so Sýriou?Zmätok, ba až chaos, napätie či dokonca násilie - idylka včerajšieho sťahovania posledných zvyškov izrae. . .

Väzenský volejbal

Bosniansky Chorvát Mladen Naletilič, zvaný Tuta, z vlastného popudu hrá vo väzení v holandskom Schevenningene volejbal. A je jedným z najlepších volejbalistov medzi tamojší. . .

Izolovanie zbohatnutím

Rumunský premiér advokátom obnovy Balkánu
„Človek na svojom mieste“ - aj tak písala rumunská tlač, keď po demisii premiéra Radu Vasileho dirigentskú paličku vlády prevza. . .

Choroby na vzostupe

Epidémie brzdia hospodársky rast Afriky
V dvadsiatom storočí sme viac-menej vyliečili detskú obrnu, osýpky a tuberkulózu. V Afrike sa však aj dnes vďaka nedostatočnej hygie. . .

Kritika federatívnej Európy

Francúzska skepsa nad nemeckým plánom európskej únie
Nemecko-francúzsky motor Európskej únie, ktorému má dodať novú energiu návrh šéfa nemeckej diplomacie Joschku F. . .

Vojna skosila 55 000 ľudí

Údaje Čečenov sa však nezhodujú s federálnymi
Moskva/Groznyj (TASR) - Deväť mesiacov trvajúci ozbrojený konflikt v Čečenskej republike si už údajne vyžiadal približne. . .

Talbott v Rusku

Moskva (TASR) - Prvý námestník ministerky zahraničných vecí USA S. Talbott pricestoval včera do Moskvy na dvojdňové rokovania, ktorých cieľom je príprava blížiaceho sa stretnutia. . .

Šanca byť na špici

aspoň pokiaľ ide o kandidátov do EÚ
Stuttgart (TASR) - Slovenská republika má najlepšie šance dostať sa na špicu kandidátskych krajín do EÚ v priebehu nasledujúcich dvoch až. . .

SR uzavrie asi päť kapitol

Vlády Slovenska a Čiech za vzájomné hranice bez kontrol
Brusel (TASR) - EÚ nemá v piatich z prvých ôsmich kapitol európskej legislatívy, o ktorých prebiehajú prístu. . .

Participujeme na projekte

EÚ zafinancuje 85 percent nákladov na čistenie koryta Dunaja Brusel (TASR) - EK včera schválila návrh, aby EÚ financovala 85 percent nákladov na čistenie koryta Du. . .

Nočná mora sa skončila

Prudký spád konca izraelskej okupácie Libanonu, Sýrii to nestačíMettula/Káhira/Damask (TASR) - Posledné izraelské jednotky a tanky včera na svitaní opustili libanonské úz. . .

NATO s otvorenou náručou

Európska obranná iniciatíva by však pre NATO mala byť výhodnáBrusel (TASR) - Budúca spolupráca medzi NATO a EÚ, vzťahy s Ruskou federáciou, situácia na Balkáne i prípra. . .

Pripravení zaútočiť

Rusko pripúšťa zásah proti afganským extrémistom
Moskva/Minsk (TASR) - Rusko je z vojensko-technického hľadiska pripravené na letecké údery proti výcvikovým táborom extré. . .

Zmietanie vo vládnej kríze

Kwašniewski: Sme pred momentom zásadných rozhodnutí
Varšava (TASR) - Vládnuce poľské hnutie Volebná akcia Solidarita (AWS) včera vyzvalo menšieho koaličného partne. . .

Počasie

Bude prevládať zväčšia priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. V ranných hodinách sú však miestami zhoršené podmienky na rozptyl znečisťujúcich látok v ovzduší, čo môže podmieniť najmä v priemyselných oblastiach častejší výskyt zdravotných ťažkostí pri ochoreniach dýchacieho systému, preto sú vhodné preventívne opatrenia u osôb trpiacich prieduškovou astmou, chronickým zápalom priedušiek, chronickou nádchou, ale aj u ľudí so zvýšenou náchylnosťou k ochoreniam dýchacích ciest. Cez deň budú prevládať príjemné teplotno-vlhkostné podmienky bez podstatnejšej záťaže organizmu. Výraznejšie pozitívne je pôsobenie počasia na pacientov s reumatickými ochoreniami.Zajtra od západu zvyšovanie záťaže srdcovo-cievneho, dýchacieho, prípadne zažívacieho ústrojenstva. Zintenzívniť sa môžu reumatické bolesti, znižuje sa výkonnosť a koncentrácia.(zč)

Dnes bude jasno až polojasno, popoludní na severe miestami zväčšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota 22 až 26 stupňov. Slabý premenlivý, na juhozápade juhovýchodný vietor 3 až 6 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 metrov okolo 13 stupňov.V piatok prevažne oblačno a miestami prehánky alebo búrky. V sobotu len malá oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 14 až 10, v horských dolinách okolo 8, najvyššia denná 21 až 25, v sobotu na juhu okolo 27 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.02 a zapadne o 20.36 hod.

Amsterdamprehánky16
Atényjasno27
Belehradslnečno25
Berlínprehánky18
Bratislavaslnečno26
Bruselprehánky18
Budapešťslnečno25
Bukurešťjasno26
Frankfurtoblačno20
Helsinkiprehánky16
Istanbulslnečno26
Kodaňprehánky16
Kyjevslnečno24
Lisabonpolojasno25
Londýnoblačno17
Madridjasno26
Milánoslnečno27
Moskvajasno20
Oslooblačno16
Parížprehánky18
Prahapolojasno25
Rímpolooblačno26
Sofiapolooblačno22
Štokholmdážď16
Varšavaoblačno24
Viedeňslnečno24
Záhrebjasno25
Ženevaslnečno22

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 23. 5. 2000: Bratislava 100,22, Sliač 98,03, Košice 98,92, Poprad 93,48. .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.