Hospodársky denník
USD47,211 Sk
EUR43,026 Sk
CHF27,472 Sk
CZK1,183 Sk
  Štvrtok  25.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Odbory síce poslušné, avšak málo dôveryhodné

Niet dierok na ďalšie uťahovanie opaskov
Napriek tomu, že v poslednom období občan u nás nedostáva to, čo by mu malo patriť, odborári odmietli pod. . .

Odchod či skôr útek z Libanonu

Zapríčinili ho financie alebo oddialenie rokovaní so Sýriou?Zmätok, ba až chaos, napätie či dokonca násilie - idylka včerajšieho sťahovania posledných zvyškov izraelsk. . .

Žiadajú bázu dobrovoľnosti

Zákon podporí spracovanie druhotných surovín
Najväčší legislatívny projekt v doterajšej činnosti ministerstva životného prostredia predstavuje návrh nového zákona o od. . .

SR medzi prvými?

Termínom je 1. január 2005
Komisár pre rozšírenie EÚ Günther Verheugen odmieta tvrdenie, že by rokovania s kandidátskymi krajinami uviazli na mŕtvom bode a viedli k zhoršeným vzť. . .

Znižujú deficit

Deficit britskej obchodnej bilancie sa v marci znížil na 1,88 GBP, a teda v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom klesol o 0,4 mld. GBP. Pozitívne vyznieva aj medziročné porovnanie, k. . .

Rast prebytku

Japonský prebytok obchodnej bilancie sa v apríli medziročne zvýšil o 10,3 % na 1,14 bil. JPY. Export sa posilnil o 8,8 % na 4,38 bil. JPY, zatiaľ čo import o 8,2 % na 3,23 bil. JPY. Na. . .

Vinníkom EUR

Nemecké výrobné ceny sa v apríli medzimesačne zvýšili o 0,4 %, oproti rovnakému obdobiu minulého roka však klesli o 0,2 %. Ročná miera inflácie výrobných cien sa znížila, a to o 0,3 %. . . .

Ďalšie zdraženie

Strategický partner bratislavského Slovnaftu MOL zvýši v Maďarsku s platnosťou od zajtrajšieho dňa už po štvrtý raz v tomto mesiaci ceny pohonných látok. Miera ich májového zdražen. . .

V globále sme dobrí

V čase prechodu na „neplánované hospodárstvo“ si mnohí, zrazu nepostihnuteľní, robili vtipy z odídeného, „plánovaného“. Netušiac, že plán je predchodcom úspechu vyspelej ekonomi. . .

Porušili zákony

Japonský úrad pre finančný dozor včera vylúčil firmu Deutsche Securities, ktorá je maklérskou pobočkou nemeckej Deutsche Bank, na pol roka z obchodovania na prepážkovom trhu finanč. . .

Za vklady

Fond ochrany vkladov (FOV) bude vyplácať náhrady za nedostupné vklady klientov Slovenskej kreditnej banky (SKB), a. s., chránené zákonom o ochrane vkladov od 19. júna do 19. augusta. . .

Nie sú červení

Japonské bankovníctvo čaká lepšia budúcnosť, o čom svedčí aj fakt, že ďalším piatim veľkým bankám v krajine sa podarilo dostať z červených čísel. Japonsko by tak malo konečne prekon. . .

Nové eurobondy

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od konca mája vydávajú ďalšiu emisiu 7-ročných eurobondov za 30 mil. EUR, ktorými sa doplňuje už začiatkom tohto mesiaca avizovaná emisia v obje. . .

Znižuje deficit

Deficit britskej obchodnej bilancie sa v marci znížil na 1,88 GBP, a teda v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom klesol o 0,4 mld. GBP. Pozitívne vyznieva aj medziročné porovnanie,. . .

Pokles zásob

Medziročný rast peňažnej zásoby Slovenska v apríli klesol na 12,41 % v porovnaní s marcovými 13,28 %. Objem úverov vykázal rast o 9,6 mld. Sk na 409,2 mld. Sk. Z toho 357,4 mld. Sk pr. . .

S teplom do zaľadnenia

Počasie potvrdzuje zmeny
Klimatické zmeny, ktorých súčasťou bolo aj nedávne síce pekné, ale vzhľadom na apríl a máj netradičné počasie, sú podľa niektorých odborníkov jas. . .

Počasie

Bude prevládať zväčšia priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. V ranných hodinách sú však miestami zhoršené podmienky na rozptyl znečisťujúcich látok v ovzduší, čo môže podmieniť najmä v priemyselných oblastiach častejší výskyt zdravotných ťažkostí pri ochoreniach dýchacieho systému, preto sú vhodné preventívne opatrenia u osôb trpiacich prieduškovou astmou, chronickým zápalom priedušiek, chronickou nádchou, ale aj u ľudí so zvýšenou náchylnosťou k ochoreniam dýchacích ciest. Cez deň budú prevládať príjemné teplotno-vlhkostné podmienky bez podstatnejšej záťaže organizmu. Výraznejšie pozitívne je pôsobenie počasia na pacientov s reumatickými ochoreniami.Zajtra od západu zvyšovanie záťaže srdcovo-cievneho, dýchacieho, prípadne zažívacieho ústrojenstva. Zintenzívniť sa môžu reumatické bolesti, znižuje sa výkonnosť a koncentrácia.(zč)

Dnes bude jasno až polojasno, popoludní na severe miestami zväčšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota 22 až 26 stupňov. Slabý premenlivý, na juhozápade juhovýchodný vietor 3 až 6 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 metrov okolo 13 stupňov.V piatok prevažne oblačno a miestami prehánky alebo búrky. V sobotu len malá oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 14 až 10, v horských dolinách okolo 8, najvyššia denná 21 až 25, v sobotu na juhu okolo 27 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.02 a zapadne o 20.36 hod.

Amsterdamprehánky16
Atényjasno27
Belehradslnečno25
Berlínprehánky18
Bratislavaslnečno26
Bruselprehánky18
Budapešťslnečno25
Bukurešťjasno26
Frankfurtoblačno20
Helsinkiprehánky16
Istanbulslnečno26
Kodaňprehánky16
Kyjevslnečno24
Lisabonpolojasno25
Londýnoblačno17
Madridjasno26
Milánoslnečno27
Moskvajasno20
Oslooblačno16
Parížprehánky18
Prahapolojasno25
Rímpolooblačno26
Sofiapolooblačno22
Štokholmdážď16
Varšavaoblačno24
Viedeňslnečno24
Záhrebjasno25
Ženevaslnečno22

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 23. 5. 2000: Bratislava 100,22, Sliač 98,03, Košice 98,92, Poprad 93,48. .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.