Hospodársky denník
USD47,628 Sk
EUR42,965 Sk
CHF27,564 Sk
CZK1,183 Sk
  Piatok  26.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Príležitosť investovať

Slovensku sa blýska na lepšie časy. Postupne sa totiž u nás začínajú „udomácňovať“ podielové fondy, ktoré vzhľadom na nie príliš slávne výsledky domáceho kapitálového trhu a . . .

Navýšenie imania?

Devín banka (DB), a. s., skončila minuloročné hospodárenie so ziskom po zdanení 36,287 mil. Sk. Z celkových aktív banky, ktoré dosiahli 13,178 mld. Sk, predstavujú poskytnuté úve. . .

Efektívnosť podmienkou vstupu

„Sila ekonomík kandidátskych zemí a ich životná úroveň nie sú podmienkou na prijatie do Európskej únie. Pre neskorší vstup však už budú braté do úvahy,“ vyjadril sa v. . .

Ropa zaútočila na 30 USD

Ropa znova dosiahla 30-dolárovú hranicu - táto správa obletela v stredu NYMEX v zlomku sekundy. Júlové čierne zlato, výrazne podporované správou The American Petroleum Inst. . .

Oživenie vďaka technológiám

Tokijská burza v priebehu štvrtkového obchodovania konečne prelomila šesťdňovú šnúru stratových seáns a nasledovala oživený americký trh. Benchmarkový index Nikkei sa po. . .

CEFTA v pozitívnej zóne

Po štyroch stratových seansách sa vo štvrtok podarilo českým akciám predrať do pozitívneho teritória. Český referenčný index PX-50 si k dobru pripočítal 1,7 % na konečných 5. . .

Európske obligácie v pluse

Štvrtkové rozhodnutie Európskej centrálnej banky (ECB) ponechať kľúčové úrokové sadzby na nezmenenej úrovni malo za následok okamžitý rast výnosov vládnych obligácií. A t. . .

ECB rozhodla nezmeniť sadzby

Euro počas štvrtkového obchodovania bolo pod tlakom najdôležitejších svetových mien, príčinou čoho boli očakávania výsledkov prvého zasadania Európskej centrálnej banky. . .

Počasie

Na území Slovenska prevláda mierne narušenie zdravotného stavu meteosenzitívnych osôb, so zvýšením zdravotných ťažkostí pri ochoreniach srdcovo-cievneho systému. Nižšia je telesná a duševná výkonnosť a schopnosť sústredenia, častejšie sa vyskytujú nervozita, predráždenosť, mrzutosť, únava až depresia. V západných oblastiach územia predpokladáme mierne zvýšené ťažkosti pri ochoreniach pohybového ústrojenstva, bolesti reumatické, starších poranení, hlavy, prípadne fantómové bolesti. Môžu sa vyskytnúť aj častejšie dýchacie ťažkosti. Pozor na úrazy a nehody!Zajtra očakávame pretrvávanie nižšej telesnej a duševnej výkonnosti a mierne zvýšených ťažkostí pri ochoreniach srdcovo-cievneho systému.(zč)

Dnes bude oblačno až polojasno. V západnej polovici územia miestami prehánky alebo búrky. Inde zrážky len ojedinele. Najvyššia denná teplota 24 až 29, na severozápade okolo 22 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 14 stupňov. Slabý premenlivý vietor.V sobotu polooblačno, miestami časom oblačno a ojedinele slabé zrážky. V nedeľu prevažne veľká oblačnosť a miestami prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 14 až 10 stupňov. Najvyššia denná teplota v sobotu 23 až 28, v nedeľu 20 až 25 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.01 a zapadne o 20.37 hod.

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 24. 5. 2000: Bratislava 100,11, Sliač 98,22, Košice 99,14, Poprad 93,73. .

Amsterdamdážď16
Atényjasno25
Belehradslnečno27
Berlínoblačno18
Bratislavaoblačno25
Bruseloblačno18
Budapešťslnečno28
Bukurešťpolojasno22
Frankfurtprehánky18
Helsinkiprehánky13
Istanbulslnečno23
Kodaňprehánky16
Kyjevslnečno24
Lisabonoblačno22
Londýnprehánky14
Madridoblačno23
Milánoslnečno28
Moskvapolojasno20
Oslooblačno14
Parížprehánky17
Prahaprehánky22
Rímpolooblačno29
Sofiapolooblačno21
Štokholmdážď13
Varšavaoblačno22
Viedeňoblačno24
Záhrebjasno28
Ženevaoblačno22

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.