CZK1,183 Sk
  Piatok  26.Mája 2000

Do kabín s piskotom

Po remíze Slovenska so Saudskou Arábiou
Tréner bývalej čs. reprezentácie Milan Máčala, ako sám priznal, bol na roztrhanie. Športových, ale aj spoločenských povinností mal neúrekom, popri nich musel splatiť dlh i rodine, pretože z arabského sveta sa domov často nedostane. „Prišli sme do Európy, aby sme sa oboznámili s tunajším futbalom, pretože tieto kontakty našej reprezentácii veľmi chýbajú,“ povedal nám pred súbojom Slovensko - Saudská Arábia v Nitre. Väčšia časť tohto medzištátneho duelu sa odohrávala v réžii našich, v rozhodujúcich chvíľach však chýbala finálna prihrávka i pokoj pri zakončovaní. Boli to prekvapujúco Saudovia, zverenci M. Máčalu, ktorí sa v 12. min ujali vedenia. Vyrovnania sa diváci dočkali osem minút pred prestávkou, keď voľný Kožuch obstrelil brankára hostí. Po zmene strán a korektúrach v zostave viazla súhra medzi formáciami a najväčšou slabinou bola naďalej koncovka. Zrodila sa nečakaná remíza 1:1, po ktorej diváci odprevadili hráčov do kabín s piskotom. Náš tréner Jozef Adamec nebol spokojný s výkonom ani výsledkom, oznámil, že „jednou z hlavných príčin bolo podcenenie súpera a laxnosť niektorých hráčov“. Viacerí hrali na „vlastné tričko“ a chýbala väčšia agresivita vo finálnej fáze. Milan Máčala nám pred výkopom povedal, že „priateľské súboje slúžia trénerom na vyskúšanie hráčov a stmelenie tímu a hodnotiť výkonnosť sa podľa jedného súboja nedá“. Po remíze vyslovil spokojnosť s bojovnosťou a snahou o kombinačnú hru. Priznal slovenskú prevahu a pochválil brankára Al Deayu, patriaceho k najlepším v Ázii. Jeho hlavnou úlohou je poskladať tím na Ázijský pohár, náš Jozef Adamec pripravuje svoj na kvalifikáciu MS. Už v sobotu absolvuje test v Nórsku a 31. mája sa predstaví v Rusku. (ľud/TASR)