Hospodársky denník
USD47,628 Sk
EUR42,965 Sk
CHF27,564 Sk
CZK1,183 Sk
  Piatok  26.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Dostali mandát o krok posunúť transakciu

Akcionári VSŽ našli spoločnú reč aj s odborármi
Principiálne podmienky transakcie dohodnutej medzi VSŽ a U.S. Steel Group schválilo včera riadne valné z. . .

Vývoz prevláda nad dovozom

Saldo zahraničného obchodu neprekročí 5 % HDP
„Trend zlepšovania zahraničnej obchodnej bilancie SR pokračuje aj v prvých mesiacoch roku 2000. V apríli dokonca po štyri . . .

Ekonomika Kuby nabrala dych

Normalizácia obchodných vzťahov s NSR, na obzore aj s USA
Záver desaťročia zastihol Kubu v dobrej forme. V dôsledku pádu sovietskeho bloku, aj 40-ročného embarga USA, . . .

Nový grafikon

Nový grafikon vlakovej dopravy ŽSR, ktorý vstúpi do platnosti 28. mája, prinesie zmeny predovšetkým v znížení počtu vlakov a v ich presmerovaní. V porovnaní s terajším cestovným poriad. . .

Platia sankcie

Pohronské strojárne Hliník nad Hronom skončili rok 1999 hospodárenie so stratou 31,5 mil. Sk. Na zápornom hospodárskom výsledku sa podieľali najmä účtované sankcie za neplnenie odvod. . .

Stúpa záujem o SPP

Slovrusgas sklamaním?
Asi desať záujemcov prejavilo záujem vstúpiť do privatizácie SPP. Ruský Gazprom plánuje to urobiť prostredníctvom Slovrusgasu, teda spoločného rusk. . .

Čo bolo a čo bude

Jozef Kojda o privatizácii
Proces privatizácie na Slovensku, od roku 1990 do súčasnosti, môžeme rozdeliť do niekoľkých etáp. Zámerne neurobím etapizáciu podľa striedania jednot. . .

Aká bude konečná bilancia slovenskej privatizácie?
Včera vo večerných hodinách a v čase našej uzávierky sa začalo v kongresovej sále bratislavského hotela Forum 37. riadne zhromaždenie Občianskeho združ. . .

Viac áut

Japonsko v apríli vyprodukovalo viac ako 791-tisíc automobilov, čo v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka predstavuje 11,1-percentný rast. Najväčšiemu záujmu sa tešili osobné automob. . .

Úspechy USA

Hrubý domáci produkt USA v prvom kvartáli, podľa sezónne prepočítaných údajov, vzrástol o 5,4 %, čo je rovnaký výsledok ako v apríli. Bilancia je však omnoho priaznivejšia v porovnaní. . .

Pomoc bankám

Slovenská vláda včera poverila guvernéra NBS rokovaním s predstaviteľmi MMF a Svetovej banky o možnosti poskytnutia úveru v rámci programu Efsal na reštrukturalizáciu bánk. Pôžička by. . .

Staré sadzby

Európska centrálna banka včera podľa očakávania väčšiny analytikov, ponechala všetky kľúčové úrokové sadzby nezmenené. Refinančná sadzba tak zostala na 3,75 %, krajná výpožičná sadzb. . .

Zvoľnili krok

Priemyselná výroba v 11 krajinách eurozóny sa v marci medzimesačne zvýšila o 0,6 %. Medziročné tempo rastu sa však spomalilo z 5,5 % v marci 1999 na súčasných 5 %. Pod tieto údaje sa. . .

Zlatá medaila

Štátny sekretár Svätej stolice Angelo Sodano včera z rúk rektora Univerzity Komenského prof. F. Devínskeho prevzal Veľkú zlatú medailu UK, ako ocenenie jeho aktívnej diplomatickej mi. . .

Sucho v lesoch

Extrémne suché a teplé počasie spôsobilo v lesnom hospodárstve výraznejšie škody iba pri zalesňovaní. Starších porastov sa vlahový deficit zatiaľ veľmi nedotkol a nemalo by dôjsť an. . .

Počasie

Na území Slovenska prevláda mierne narušenie zdravotného stavu meteosenzitívnych osôb, so zvýšením zdravotných ťažkostí pri ochoreniach srdcovo-cievneho systému. Nižšia je telesná a duševná výkonnosť a schopnosť sústredenia, častejšie sa vyskytujú nervozita, predráždenosť, mrzutosť, únava až depresia. V západných oblastiach územia predpokladáme mierne zvýšené ťažkosti pri ochoreniach pohybového ústrojenstva, bolesti reumatické, starších poranení, hlavy, prípadne fantómové bolesti. Môžu sa vyskytnúť aj častejšie dýchacie ťažkosti. Pozor na úrazy a nehody!Zajtra očakávame pretrvávanie nižšej telesnej a duševnej výkonnosti a mierne zvýšených ťažkostí pri ochoreniach srdcovo-cievneho systému.(zč)

Dnes bude oblačno až polojasno. V západnej polovici územia miestami prehánky alebo búrky. Inde zrážky len ojedinele. Najvyššia denná teplota 24 až 29, na severozápade okolo 22 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 14 stupňov. Slabý premenlivý vietor.V sobotu polooblačno, miestami časom oblačno a ojedinele slabé zrážky. V nedeľu prevažne veľká oblačnosť a miestami prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 14 až 10 stupňov. Najvyššia denná teplota v sobotu 23 až 28, v nedeľu 20 až 25 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.01 a zapadne o 20.37 hod.

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 24. 5. 2000: Bratislava 100,11, Sliač 98,22, Košice 99,14, Poprad 93,73. .

Amsterdamdážď16
Atényjasno25
Belehradslnečno27
Berlínoblačno18
Bratislavaoblačno25
Bruseloblačno18
Budapešťslnečno28
Bukurešťpolojasno22
Frankfurtprehánky18
Helsinkiprehánky13
Istanbulslnečno23
Kodaňprehánky16
Kyjevslnečno24
Lisabonoblačno22
Londýnprehánky14
Madridoblačno23
Milánoslnečno28
Moskvapolojasno20
Oslooblačno14
Parížprehánky17
Prahaprehánky22
Rímpolooblačno29
Sofiapolooblačno21
Štokholmdážď13
Varšavaoblačno22
Viedeňoblačno24
Záhrebjasno28
Ženevaoblačno22

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.