Hospodársky denník
USD46,884 Sk
EUR42,943 Sk
CHF27,446 Sk
CZK1,185 Sk
  Pondelok  29.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Je nám horšie ako Čechom

Po siedmich rokoch od rozpadu federácie vyzerajú ekonomické problémy českých a slovenských domácností úplne odlišne. Slovákov trápi na rozdiel od Čechov nielen dvojnásobná . . .

Turbulentný týždeň európskej meny

Začiatok uplynulého týždňa sa na svetových devízových trhoch odvíjal od štvrtkového zasadnutia výboru pre menovú politiku Európskej centrálnej banky (ECB). Medzi j. . .

ECB stredobodom pozornosti

O ďalšom zvyšovaní sadzieb v USA rozhodne vývoj ekonomiky
Posolstvo z USA je v súčasnosti jasné. Ani po radikálnom zvýšení základných úrokových sadzieb o 50 Bp nie j. . .

USA za vstup SR do OECD

Správy, ktoré či už priamo alebo nepriamo vplývajú na slovenský finančný trh, nechýbali ani v predchádzajúcom týždni. V krátkosti vymenujme aspoň niekoľko z nich. Valné zhro. . .

Zaostrené na dopravu

Poistiť sa - to je v súčasnosti cieľom vari každého z nás. Napriek snahám sa totiž niekedy nevyhneme úrazom, haváriám či iným nepríjemným situáciám. Vtedy nás poteší každá snah. . .

Devín banka rozšírila svoju dozornú radu

Valné zhromaždenie akcionárov Devín banky, a. s., ktoré sa konalo 27. mája, schválilo ročnú účtovnú uzávierku Devín banky, a. s., za rok 1999, rozdelenie zi. . .

Emisia ŽSR

V závere minulého týždňa Železnice SR (ŽSR) podpísali so zástupcami americkej spoločnosti J. P. Morgan Securities Ltd. zmluvu o ďalšej emisii dlhopisov. Týmto spôsobom si ŽSR požičali 15. . .

Zaostrené na dopravu

Poistiť sa - to je v súčasnosti cieľom vari každého z nás. Napriek snahám sa totiž niekedy nevyhneme úrazom, haváriám či iným nepríjemným situáciám. Vtedy nás poteší každá snah. . .

Nikel čaká prudký pád

Posledná obchodná seansa uplynulého týždňa na NYMEX-e sa niesla pod taktovkou ropy. Väčšina obchodníkov očakávala, že si čierne zlato s júlovou dodávkou aj napriek rastúcej vl. . .

Pokles svetových indexov

Trh cenných papierov v Tokiu zaznamenal v poslednom obchodovacom dni minulého týždňa viac ako jednopercentný pokles, pod ktorý sa podpísalo vyberanie ziskov z high-tech t. . .

Koniec pádu českých akcií?

V závere minulého týždňa finišoval slovenský akciový index SAX, podporený ziskom akcií Slovakofarmy na hlavnom parkete BCPB, s miernym ziskom 0,32 % na konečných 76,39 . . .

Euru svitá na lepšie časy

Euro oproti doláru začínalo v piatok ráno nad úrovňami 0,9120 po štvrtkovom prudkom oslabení doláru z 0,8990, ktoré vyplývalo z obáv o rýchlejšom raste inflácie v US eko. . .

Pozitívny trend dlhopisov

Londýnsky trh vládnych dlhopisov eurolandu zaznamenal v poslednom obchodovacom dni minulého týždňa výrazný pokles výnosov nemeckých obligácií bundov. Najvýznamnejším fak. . .

počasie

Očakávame zintenzívnenie nepriaznivých účinkov počasia na meteosenzitívnych ľudí. Zvýšené budú ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä u reumatikov. Častejšie sa môžu vyskytovať bolesti hlavy, jaziev a fantómové bolesti. Zvyšuje sa záťaž pacientov s kardiovaskulárnym postihnutím, a u ľudí s ochoreniami dýchacieho aj tráviaceho systému. Nižšia môže byť telesná a duševná výkonnosť a schopnosť sústredenia. Zvýšená je náchylnosť k nervozite, predráždenosti, depresii a celkovým nepríjemným telesným a duševným pocitom.Zajtra predpokladáme ústup zdravotných ťažkosti podmienených počasím. Pretrvávať môžu reumatické ťažkosti a sklon k depresii.(zč)

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a početné prehánky, búrky. Popoludní na západe zmenšovanie oblačnosti. Ochladenie. Najvyššia denná teplota 14 až 18, na juhu a východe okolo 21 stupňov. Slabý južný, cez deň postupne severozápadný 4 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m poklesne na 8 stupňov.V utorok bude polooblačno až oblačno, v popoludňajších hodinách ojedinele prehánky. V stredu prechodne veľká oblačnosť až zamračené s dažďom. Nočná teplota 12 až 8, miestami v horských dolinách aj nižšia, najvyššia denná 19 až 23, v severných okresoch okolo 17, v stredu 15 až 20 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 4.59 a zapadne o 20.40 hod.

Amsterdampolooblačno14
Atényoblačno26
Belehradbúrky27
Berlínprehánky15
Bratislavaoblačno19
Bruselpolooblačno15
Budapešťdážď18
Bukurešťpolojasno27
Frankfurtprehánky17
Helsinkiprehánky13
Istanbulslnečno27
Kodaňoblačno11
Lisabonoblačno23
Londýnoblačno17
Madridpolooblačno26
Milánoslnečno28
Moskvapolojasno26
Oslodážď13
Parížprehánky17
Prahaprehánky16
Rímpolooblačno28
Sofiapolooblačno27
Štokholmdážď13
Varšavaprehánky17
Viedeňprehánky17
Záhreboblačno28
Ženevaprehánky17

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.