Hospodársky denník
USD46,884 Sk
EUR42,943 Sk
CHF27,446 Sk
CZK1,185 Sk
  Pondelok  29.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo













Devín banka rozšírila svoju dozornú radu


Valné zhromaždenie akcionárov Devín banky, a. s., ktoré sa konalo 27. mája, schválilo ročnú účtovnú uzávierku Devín banky, a. s., za rok 1999, rozdelenie zisku za rok 1999, ako aj výročnú správu za rok 1999. Použiteľný zisk za rok 1999 dosiahol 36 287 377 SKK, z toho sa na prídel do zákonného rezervného fondu vyčlenilo 1 814 369 SKK, na prídel do sociálneho fondu 3 210 000 SKK. Na zníženie straty z minulých rokov bolo vyčlenených 31 236 008 SKK. Valné zhromaždenie schválilo aj podnikateľský plán Devín banky, a. s., na rok 2000, pričom jeho schválením akcionári banky určili smerovanie nových obchodných aktivít, spočívajúce v jej orientácii na energetiku, energetické strojárstvo a presné strojárstvo. V oblasti aktívnych obchodov položilo dôraz na zvyšovanie počtu bežných účtov a priemerných zostatkov na nich. Valné zhromaždenie schválilo aj zmenu stanov spoločnosti. Táto zmena stanov reaguje na novelizáciu zákona o bankách a spočíva aj v rozšírení počtu členov dozornej rady z 5 na 9 členov. Rozšírenie počtu členov dozornej rady bolo vyvolané doplnením dozornej rady o predstaviteľov už terajších akcionárov - reprezentujúcich japonský a slovenský kapitál a dvoch členov reprezentujúcich potenciálneho zahraničného investora. Do funkcie členov dozornej rady boli zvolení:
Ing. Pavol Bobok - predseda dozornej rady SES, a. s., Slovenská republika Rupert Breuer - predstaviteľ Siemens Financial Services, Nemecko Dr. Helmut Kralupper - člen predstavenstva Consulta Holding, a. s., riaditeľ Consulta, s. r. o., Rakúsko Masaru Ono - prezident Japonskej asociácie na Slovensku, riaditeľ Japonsko-slovenskej spoločnosti pre informácie a rozvoj, Japonsko Takéto zloženie orgánov banky, v ktorých sú zastúpení potenciálni investori, okrem iného dáva reálne predpoklady na uskutočnenie základnej priority banky a jej manažmentu, určenej aj akcionármi banky na valnom zhromaždení, ktorou je posilnenie kapitálovej vybavenosti banky cestou zvýšenia základného imania banky v čo najkratšom možnom časovom horizonte. (do)
GRAF + LOGO

počasie

Očakávame zintenzívnenie nepriaznivých účinkov počasia na meteosenzitívnych ľudí. Zvýšené budú ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä u reumatikov. Častejšie sa môžu vyskytovať bolesti hlavy, jaziev a fantómové bolesti. Zvyšuje sa záťaž pacientov s kardiovaskulárnym postihnutím, a u ľudí s ochoreniami dýchacieho aj tráviaceho systému. Nižšia môže byť telesná a duševná výkonnosť a schopnosť sústredenia. Zvýšená je náchylnosť k nervozite, predráždenosti, depresii a celkovým nepríjemným telesným a duševným pocitom.Zajtra predpokladáme ústup zdravotných ťažkosti podmienených počasím. Pretrvávať môžu reumatické ťažkosti a sklon k depresii.(zč)

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a početné prehánky, búrky. Popoludní na západe zmenšovanie oblačnosti. Ochladenie. Najvyššia denná teplota 14 až 18, na juhu a východe okolo 21 stupňov. Slabý južný, cez deň postupne severozápadný 4 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m poklesne na 8 stupňov.V utorok bude polooblačno až oblačno, v popoludňajších hodinách ojedinele prehánky. V stredu prechodne veľká oblačnosť až zamračené s dažďom. Nočná teplota 12 až 8, miestami v horských dolinách aj nižšia, najvyššia denná 19 až 23, v severných okresoch okolo 17, v stredu 15 až 20 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 4.59 a zapadne o 20.40 hod.

Amsterdampolooblačno14
Atényoblačno26
Belehradbúrky27
Berlínprehánky15
Bratislavaoblačno19
Bruselpolooblačno15
Budapešťdážď18
Bukurešťpolojasno27
Frankfurtprehánky17
Helsinkiprehánky13
Istanbulslnečno27
Kodaňoblačno11
Lisabonoblačno23
Londýnoblačno17
Madridpolooblačno26
Milánoslnečno28
Moskvapolojasno26
Oslodážď13
Parížprehánky17
Prahaprehánky16
Rímpolooblačno28
Sofiapolooblačno27
Štokholmdážď13
Varšavaprehánky17
Viedeňprehánky17
Záhreboblačno28
Ženevaprehánky17

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.