Hospodársky denník
USD46,884 Sk
EUR42,943 Sk
CHF27,446 Sk
CZK1,185 Sk
  Pondelok  29.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Kríza družstiev a rozkradnutý majetok

Horúce počasie nám cez závlahy nastavilo zrkadlo hospodárenia a privatizácieZodpovední pracovníci Ministerstva pôdohospodárstva SR v posledných dňoch zdôrazňov. . .

Ťažiskom sú verejné súťaže

Prezident FNM Jozef Kojda hosťom Hospodárskeho klubu
Privatizácia – jej doterajší priebeh, výsledky a poučenie z nich pre ďalší predaj strategických štátnych podnikov. . .

Základňa U.S. Steel v Európe + logo VSŽ

Aké najbližšie zmeny sa udejú vo VSŽ?
Radosť nad únavou prevládla koncom minulého týždňa na tvárach tých, ktorým išlo na valnom zhromaždení akcionárov o od. . .

Naposledy s Billom Clintonom

Európska únia viac uprednostňuje Busha ako Gora
Aj keď v americkom politickom systéme zmena vlády znamená skôr zmenu formy ako podstaty, novembrové prezidentské voľby. . .

Nie sme sebestační

Miera krytia domácej spotreby z vlastnej výroby je v SR nízka, v niektorých oblastiach až alarmujúca. Ide aj o také odvetvia, v ktorých sme bývali "silní" aj v porovnaní so zahran. . .

Ako ďalej v SPP

Vláda SR pred niekoľkými dňami súhlasila s privatizáciou 49 % majetku š. p. SPP. Na našu otázku, čo bude nasledovať, minister hospodárstva Ľ. Harach povedal: „Už na najbližšie rokov. . .

Prekvapujúci pád

Hodnota zákazok na tovar dlhodobej spotreby v USA v apríli napriek silne rastúcej ekonomike krajiny, ako aj rastúcim príjmom Američanov nečakane klesla o 6,4 % na 205,58 mld. USD. T. . .

Najväčší veriteľ

Japonsko je už deviaty rok za sebou najväčším svetovým veriteľom, hoci celková suma jeho čistých zahraničných aktív na konci roku 1999 medziročne klesla na 84,74 mld. JPY z predchá. . .

Tenisti svetoví

Bez akýchkoľvek písaných vstupných kapitol, či verbálnych demonštrácií o našej pripravenosti, ale vďaka konkrétnym činom a najmä výsledkami sa naši tenisti udomácnili vo svetovom spo. . .

Zmena sadzieb

Banková rada NBS v piatok s účinnosťou od 29. mája rozhodla o znížení stanovených úrokových sadzieb pre jednodňové operácie NBS na 7 % p. a. pre sterilizačné a na 10 % p. a. pre refi. . .

Silnejší rubeľ?

Ruské ministerstvo financií očakáva, že výmenný kurz rubľa oproti doláru dosiahne v tomto roku 29,50 RUB/1 USD a nie 32 RUB/1 USD, ako sa pôvodne počítalo pri zostavovaní štátneho . . .

Rast rezerv

Celkové devízové rezervy SR k 24. máju dosiahli 4950,3 mil. USD, a teda oproti predchádzajúcemu týždňu stúpli o 26 mil. USD. V medziročnom porovnaní poskočili o 578,3 mil. USD. Rezervy. . .

O prevalcovaní?

Peter Kasalovský
Bývalá vláda V. Mečiara vyhlasovala po likvidácii kupónovej privatizácie, že priamymi predajmi štátneho majetku sa založí spoločenská vrstva domácich podnikateľ. . .

počasie

Očakávame zintenzívnenie nepriaznivých účinkov počasia na meteosenzitívnych ľudí. Zvýšené budú ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä u reumatikov. Častejšie sa môžu vyskytovať bolesti hlavy, jaziev a fantómové bolesti. Zvyšuje sa záťaž pacientov s kardiovaskulárnym postihnutím, a u ľudí s ochoreniami dýchacieho aj tráviaceho systému. Nižšia môže byť telesná a duševná výkonnosť a schopnosť sústredenia. Zvýšená je náchylnosť k nervozite, predráždenosti, depresii a celkovým nepríjemným telesným a duševným pocitom.Zajtra predpokladáme ústup zdravotných ťažkosti podmienených počasím. Pretrvávať môžu reumatické ťažkosti a sklon k depresii.(zč)

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a početné prehánky, búrky. Popoludní na západe zmenšovanie oblačnosti. Ochladenie. Najvyššia denná teplota 14 až 18, na juhu a východe okolo 21 stupňov. Slabý južný, cez deň postupne severozápadný 4 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m poklesne na 8 stupňov.V utorok bude polooblačno až oblačno, v popoludňajších hodinách ojedinele prehánky. V stredu prechodne veľká oblačnosť až zamračené s dažďom. Nočná teplota 12 až 8, miestami v horských dolinách aj nižšia, najvyššia denná 19 až 23, v severných okresoch okolo 17, v stredu 15 až 20 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 4.59 a zapadne o 20.40 hod.

Amsterdampolooblačno14
Atényoblačno26
Belehradbúrky27
Berlínprehánky15
Bratislavaoblačno19
Bruselpolooblačno15
Budapešťdážď18
Bukurešťpolojasno27
Frankfurtprehánky17
Helsinkiprehánky13
Istanbulslnečno27
Kodaňoblačno11
Lisabonoblačno23
Londýnoblačno17
Madridpolooblačno26
Milánoslnečno28
Moskvapolojasno26
Oslodážď13
Parížprehánky17
Prahaprehánky16
Rímpolooblačno28
Sofiapolooblačno27
Štokholmdážď13
Varšavaprehánky17
Viedeňprehánky17
Záhreboblačno28
Ženevaprehánky17

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.