Hospodársky denník
USD45,634 Sk
EUR41,589 Sk
CHF26,626 Sk
CZK1,145 Sk
  Streda  3.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Je chybou, že lesy chcú mať za drevo zaplatené?

Spracovateľom ide o využitie prebytkov
Domáci priemysel je podľa ministra pôdohospodárstva Pavla Koncoša konečným odvetvím, ktoré má čo povedať do . . .

Garančný fond opäť narýchlo?

Nové povinnosti pre zamestnávateľov od 1. mája tohto roka
Niektoré ustanovenia zákona č. 292/1999 Z. z., ktorý novelizoval zákon o zamestnanosti, nadobudli účinnosť. . .

Osvienčimský Pochod živých

Kwasniewski a Weizman na čele spomienkového podujatia

K viac ako 6000 ľuďom sa včera v poľskom Osvienčime pripojili prezidenti Poľska a Izraela Aleksander Kwasni. . .

Tŕnistá cesta informatiky v SR

Ovládanie počítačov sa po písaní, čítaní a počítaní stalo druhou gramotnosťou. Prienik informatiky do života spoločnosti je vo významnej miere podporovaný (ale aj podm. . .

Vízový režim zhoršuje vzťahy

V pondelok bol na neoficiálnej návšteve Slovenska poradca ruského prezidenta pre otázky Čečenska a bývalý veľvyslanec na Slovensku Sergej V. Jastržembskij. Hospodársky de. . .

U seba začnime s nápravou

Hľadať doma či v zahraničí?
Veľmi často opomínaným faktom v ekonomike cestovného ruchu je význam postavenia domáceho cestovného ruchu. Ten spolu s turistikou zo susedných. . .

Hrnú sa korunky

Daňové príjmy SR dosiahli za prvé 4 mesiace tohto roka 59,34 mld. Sk, čo predstavuje 36 % z celkového objemu 165,01 mld. Sk, plánovaného na rok 2000. Nedaňové príjmy do štátneho rozpo. . .

J&T na Slovensku

J&T Banka, a. s., Praha, patriaca do skupiny J&T Finance Group, začne od mája pôsobiť aj na slovenskom trhu. J&T získala povolenie na založenie svojej reprezentácie v SR od NBS,. . .

Opäť v konkurze

Naftoprojekt, s. r. o., Poprad je znova v konkurze. Vyplýva to z rozhodnutia Krajského súdu v Košiciach, ktoré vstúpilo do platnosti v piatok 28. apríla. Ako informoval riaditeľ Nafto. . .

Vyšší podiel SP

Podľa prvého odhadu sa podiel Slovenskej poisťovne na základnom imaní Poľnobanky po druhom kole upisovania nových akcií zvýšil z 32,76 % na 51,23 %. SP upísala 638 654 akcií v nomin. . .

Jubilujúca SOPK

Za účasti hlavy štátu Rudolfa Schustera a ďalších najvyšších predstaviteľov štátu a mesta Bratislavy si SOPK pripomenula včera 150. výročie činnosti priemyselných komôr na Slovensk. . .

„Svojhlavé“ stavebníctvo

USA sa opäť môžu pochváliť rekordom - výdavky v stavebníctve totiž v marci na medziročnej báze vzrástli o 1,4 % na 765,2 mld. USD v porovnaní s očakávaniami 0,2 %. Stavební. . .

EÚ na plný plyn

Index nákupných manažérov v rámci EÚ v apríli stúpol na 60,7 bodu, čo predstavuje najvyššiu úroveň v jeho 35-mesačnej histórií. Index cien pritom v dôsledku vysokých cien ropy a zne. . .

Rekordný rast

Rast peňažnej zásoby M3 eurozóny v marci prekonal očakávania, keď sa v spomínanom mesiaci medziročne zvýšila o rekordných 6,5 %. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom poskočila o 46 . . .

počasie

Na území Slovenska bude prevládať všeobecne priaznivé počasie s pozitívnym vplyvom na zdravotný stav a celkovú fyzickú a psychickú pohodu. Dobrý telesný a duševný stav podmieňuje dobrú výkonnosť a reakčnú schopnosť, čomu napomáha aj priaznivý vplyv počasia na kvalitu spánku, ktorý je pokojný a občerstvujúci. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami by sa však mali šetriť, vyhýbať sa nezvyčajnej námahe a stresom. Môže byť sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Meteosenzitívni, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať zvýšenou náchylnosťou k migrénam a pocitom závratu. n Zajtra očakávame naďalej pretrvávanie priaznivých účinkov počasia. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno. Najvyššia denná teplota 19 až 23, na severe okolo 17, na horách vo výške 1500 m 7 stupňov. Východný až juhovýchodný vietor 2 až 5 m/s.n Vo štvrtok a piatok bude jasno až polojasno, na západnom Slovensku časom zväčšená oblačnosť a ojedinele prehánky. Najnižšia nočná teplota 9 až 5, v horských dolinách okolo 3, najvyššia denná teplota 21 až 25, na severe okolo 18 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.30 a zapadne o 20.08 h.

Amsterdam oblačno18
Aténybúrky22
Belehradpolojasno24
Berlínpolojasno19
Bratislavapolojasno23
Brusel polojasno18
Budapešťpolooblačno24
Bukurešťjasno18
Frankfurtoblačno22
Helsinkijasno10
Istanbulprehánky20
Kodaňslnečno17
Kyjevjasno15
Lisabonprehánky17
Londýnoblačno16
Madridprehánky16
Milánoskoro jasno27
Moskvapolojasno9
Oslo oblačno12
Parížoblačno20
Prahapolooblačno22
Rím oblačno 22
Sofiapolojasno18
Štokholmjasno11
Varšavajasno18
Viedeňpolooblačno23
Záhrebbúrky21
Ženevapolojasno22

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.