CZK1,145 Sk
  Streda  3.Mája 2000

A sme v druhom kole

Slovensko - Taliansko 6:2 (2:1, 0:0, 4:0)
Keď v 2. minúte zápasu vsietil Plavucha náš prvý gól, zdalo sa, že duel s Talianskom bude pre nás hračkou. Našu prvotnú prevahu spečatil ešte v 11. minúte Šatan, lenže potom Slováci, akosi uspokojení s vedením, poľavili z nasadenia i z ostražitosti. To vlialo Talianom chuť pobiť sa o výsledok a začala sa dráma. Naši sa trápili, robili chyby predovšetkým v strednom a obrannom pásme, útočníci stratili z razancie. Taliani nás v 14. min. potrestali po hrubej chybe Jasečka gólom Felicettiho. Hoci sme do konca I. tretiny mali ešte niekoľko gólových príležitostí, náskok sme nezvýšili, a to i vďaka výborne chytajúcemu Rosatimu. Trápenie s Talianmi pokračovalo i v II. tretine. Naši nedokázali ustrážiť dravého súpera, ktorý cítiac príležitosť, začal oveľa tvrdšie brániť a bol dôraznejší v útokoch. Nám sa nedarilo kombinovať, viazla rozohrávka. Tréner Filc urobil menšie korektúry v zostave (Jasečka nahradil Podhradský). To nás na chvíľu prebralo, mali sme niekoľko šancí, ale pozorný Rosati bol neprekonateľný (Hlinka, Plavucha, Šatan). V predposlednej minúte II. tretiny Zarillo ušiel našej obrane a sám zaútočil na Rybára. Našťastie, puk dopadol na bránku. Záverečných 20 minút náš tím odohral s ďalšími zmenami. Puchera nahradil Petrovický, ale prešiel ku Kapušovi, Vaic sa posunul do prvej päťky a Hlinkov útok posilnil adekvátne Hurtaj. Zmeny nás prebudili k väčšej a úspešnejšej aktivite. Hneď v úvodnej presilovke Plavucha zvýšil na 3:1, ale po fatálnej chybe pri striedaní, keď sme nechali dvoch Talianov s pukom v našom pásme, sme z hokejky Felicettiho dostali sprchu v podobe druhého gólu. To nás na chvíľu vyviedlo z rovnováhy, našťatie Bartoš o necelé 3 minúty delovkou od stredu obranného pásma Talianov zvýšil na 4:2. Keď pridal Šatan po jeho technickej paráde piaty gól, bolo isté, že postup do II. kola nám neujde. Minútu pred koncom na konečných 6:2 upravil Pardavý. Naši si tak zabezpečili postup do II. kola, kam si berú minimálne jednu výhru (buď s Talianmi, alebo Rakúšanmi). Posledný súboj v skupine nás čaká vo štvrtok proti Fínom o 18.30. (ger)
Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.