Hospodársky denník
USD46,269 Sk
EUR42,949 Sk
CHF27,411 Sk
CZK1,182 Sk
  Utorok  30.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Povinné minimálne rezervy sú ohrozené?

Slovenský bankový sektor so ziskom 1,14 miliardy korún
Piatkové rozhodnutie Bankovej rady Národnej banky Slovenska znížiť úroko. . .

Kríza v Poľsku - obavy v EÚ

Demisiu piatich ministrov premiér neprijal
Päť členov poľskej vlády z liberálnej Únie slobody (UW) predložilo včera premiérovi Jerzymu Buzekovi demisiu, čo je dôsledko. . .

A máme sa tu všetci dobre...

Fakultná nemocnica? Potrebujú Štátne sanatórium
A máme sa tu všetci veľmi dobre... Čo na tom, že 18 stavovských i profesionálnych organizácií vrátane zdravotných po. . .

Lepšie prognózy

Belgická ekonomika vzrastie podľa prognóz belgickej centrálnej banky v roku 2000 o 3,8 %. Predpovedaný priemerný rast HDP by mal dosiahnuť 3,5 % oproti 2,5 % v minulom roku. Dôvodom . . .

Prekvapil pokles

Maloobchodné tržby veľkých a stredných talianskych spoločností medziročne klesli v treťom mesiaci tohto roka prvýkrát od roku 1996. Za marec zaznamenal index zníženie o 0,4 %. V prv. . .

Podpora je náročnejšia ako daňová úľava

S blížiacim sa koncom školského roka sa dá očakávať, že sa opäť v letných mesiacoch zvýši počet nezamestnaných. Podľa generálneho riaditeľa NÚP Jaroslava Š. . .

Pozitívny trend vývoja

Ukrajina začína s vízami
Za pozitívny označil trend vývoja v obehu tovaru v tomto roku medzi SR a Ukrajinou veľvyslanec Ukrajiny na Slovensku Jurij Oleksijovič Rylač, ktorý. . .

Zefektívniť správu

Podľa ministerky financií Brigity Schmögnerovej včerajšia porada s predstaviteľmi ÚDR SR v Banskej Bystrici sledovala reformu daňovej správy (DS) a daňové reformy. Už vlani . . .

Netreba súhlas

Občania ČR nebudú od 1. januára budúceho roka potrebovať k otvoreniu bankového účtu v zahraničí povolenie Českej národnej banky, oznamovacia povinnosť však zostane. Týmto nariadením, . . .

Proti migrácii

Rusi a Bielorusi, ktorí musia opustiť ČR po zavedení vízovej povinnosti, budú cez SR prepravovaní autobusmi, aby sa zabránilo ich nelegálnej migrácii. V súvislosti so zavedením víz. . .

Úspešní

Od vzniku firmy OVP Orava, s. r. o., v Trstenej pred piatimi rokmi, najväčšieho výrobcu farebných televízorov v SR, ktorú včera navštívil prezident R. Schuster, vzrástli priemerné mzdy jej. . .

Drahší benzín

S účinnosťou oddnes (30. mája) zvyšuje a. s. Slovnaft v sieti čerpacích staníc Slovnaft - Benzinol cenu autobenzínov s oktánovým číslom 91 o 0,40 Sk za liter a motorovej nafty o 0,20. . .

Nižšia produkcia

Japonská priemyselná produkcia sa v apríli znížila oproti marcu o 0,4 %, celkový trend sa však uberá smerom hore. V máji by mal nárast produkcie dosiahnuť približne 0,4 % a v júni. . .

Negatívna bilancia

Bilancia bežného účtu Kórejskej republiky sa skončila v apríli deficitom 260 mil. USD, keď ešte v predchádzajúcom mesiaci zostal na účte prebytok 180 mil. USD. Výsledok za toht. . .

Slovinský prepad

Priemyselná výroba v Slovinsku klesla v apríli o mohutných 15,1 % oproti predchádzajúcemu mesiacu, keď naopak vykázala rast o 15,0 %. V medziročnom porovnaní je priemyselná výroba. . .

Výrazné zhoršenie

Bilancia bežného účtu krajín EMÚ sa skončila v marci s prebytkom 3,0 mld. EUR, čo je v porovnaní s prebytkom 6,4 mld. EUR v rovnakom mesiaci minulého roka výrazný pokles. Za prvý. . .

Počasie

Budú prevládať intenzívnejšie ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatické bolesti. Zväčša pozitívny je vplyv počasia na pacientov so srdcovo-cievnymi ochoreniami. Zvyšovanie tonusu u vegetatívne labilných osôb s nízkym tlakom krvi. Častejšie sa môžu vyskytovať bolesti hlavy, najmä pri ochoreniach krčnej chrbtice. Zvýšený je sklon k depresívnym stavom, k zhoršeniu ekzematóznych kožných ochorení a k zvýšeniu krvného tlaku.Zajtra predpokladáme zvýšenie nepriaznivých vplyvov počasia. Častejší môže byť výskyt ťažkostí pri ochoreniach srdcovo-cievneho aj dýchacieho systému. Znížiť sa môže výkonnosť a schopnosť sústredenia sa.(zč)

Dnes bude prevažne polojasno, na severe pri zväčšenej oblačnosti miestami prehánky, inde zrážky len ojedinele. Najvyššia denná teplota 17 až 21, na severe miestami 15 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 6 stupňov. Severozápadný až severný vietor 2 až 5 m/s.V stredu veľká oblačnosť a na väčšine územia dážď, popoludní na západe zmenšovanie oblačnosti. Vo štvrtok polooblačno, na severe a východe oblačno a ojedinele prehánky. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, v horských dolinách okolo 6 stupňov. Najvyššia denná teplota 13 až 18, vo štvrtok na juhozápade a juhu stredného Slovenska okolo 20 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 4.58 a zapadne o 20.41 hod.

Amsterdampolojasno15
Aténymalá oblačnosť29
Belehradpolooblačno18
Berlíndážď11
Bratislavapolooblačno18
Bruselpolojasno17
Budapešťpolojasno19
Bukurešťdážď24
Frankfurtdážď15
Helsinkioblačno22
Istanbuloblačno25
Kodaňprehánky11
Kyjevdážď19
Lisabonjasno25
Londýndážď15
Madridjasno28
Milánooblačno20
Moskvaoblačno24
Oslozamračené12
Paríždážď14
Prahapolooblačno15
Rímpolooblačno29
Sofiapolooblačno17
Štokholmdážď14
Varšavadážď12
Viedeňdážď18
Záhrebzamračené17
Ženevadážď17

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 28. 5. 2000: Bratislava 99,38, Sliač 97,51, Košice 98,59, Poprad 93,27. .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.