Hospodársky denník
USD46,269 Sk
EUR42,949 Sk
CHF27,411 Sk
CZK1,182 Sk
  Utorok  30.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Stabilný deficit

Deficit verejných financií Slovenskej republiky by nemal v tomto a budúcom roku presiahnuť úroveň z vlaňajška, keď skončil so schodkom 3,6 % HDP. Udržanie deficitu na tejto úrovni . . .

Výzva k reformám

Francúzsko vyzvalo v nedeľu všetky členské krajiny Európskej hospodárskej a menovej únie (EMÚ), ktoré sú združené v neformálnom klube euro 11, aby sa začali viac zaoberať problémom. . .

Stojí na pevných pilieroch

Rok 1999 bol pre Slovenskú záručnú a rozvojovú banku (SZRB) rokom zmien. Banka rozšírila svoju ponuku produktov pre malých a stredných podnikateľov, vytvorila nový systém. . .

Zmiešaný vývoj drahých kovov

Piatkové obchodovanie s drahými kovmi na New York Mercantile Exchange posunulo futurity na zlato do ziskového teritória. Podporu našiel žltý kov v predvíkendovom pokrýv. . .

Slovenskí investori pasívni

V úvode nového týždňa sa v extrémne pasívnom obchodovaní na hlavnom parkete BCPB uskutočnilo len osem transakcií. Slovenský akciový index SAX klesol o 0,52 % na 75,99 bo. . .

Indexom pomohli sviatky

Viac než jednopercentným ziskom sa mohol v pondelok pochváliť hlavný burzový ukazovateľ trhu cenných papierov vo Frankfurte, ktorý podobne, ako aj jeho tokijský protipól, pr. . .

Rast výnosov v eurozóne

V priebehu premiérového obchodovania tohto týždňa sa výnosy dlhopisov eurozóny posunuli opäť vyššie. Rast výnosov v inverzii k oslabovaniu cien bondov je zapríčinený pokraču. . .

Začína sa euro zotavovať?

Počas ázijského obchodovania euro trochu ustúpilo zo svojich pozícií, ktoré si vybudovalo v piatkovom obchodovaní v Amerike, kde sa posilnilo o viac ako 2,5 % oproti dolár. . .

Počasie

Budú prevládať intenzívnejšie ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatické bolesti. Zväčša pozitívny je vplyv počasia na pacientov so srdcovo-cievnymi ochoreniami. Zvyšovanie tonusu u vegetatívne labilných osôb s nízkym tlakom krvi. Častejšie sa môžu vyskytovať bolesti hlavy, najmä pri ochoreniach krčnej chrbtice. Zvýšený je sklon k depresívnym stavom, k zhoršeniu ekzematóznych kožných ochorení a k zvýšeniu krvného tlaku.Zajtra predpokladáme zvýšenie nepriaznivých vplyvov počasia. Častejší môže byť výskyt ťažkostí pri ochoreniach srdcovo-cievneho aj dýchacieho systému. Znížiť sa môže výkonnosť a schopnosť sústredenia sa.(zč)

Dnes bude prevažne polojasno, na severe pri zväčšenej oblačnosti miestami prehánky, inde zrážky len ojedinele. Najvyššia denná teplota 17 až 21, na severe miestami 15 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 6 stupňov. Severozápadný až severný vietor 2 až 5 m/s.V stredu veľká oblačnosť a na väčšine územia dážď, popoludní na západe zmenšovanie oblačnosti. Vo štvrtok polooblačno, na severe a východe oblačno a ojedinele prehánky. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, v horských dolinách okolo 6 stupňov. Najvyššia denná teplota 13 až 18, vo štvrtok na juhozápade a juhu stredného Slovenska okolo 20 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 4.58 a zapadne o 20.41 hod.

Amsterdampolojasno15
Aténymalá oblačnosť29
Belehradpolooblačno18
Berlíndážď11
Bratislavapolooblačno18
Bruselpolojasno17
Budapešťpolojasno19
Bukurešťdážď24
Frankfurtdážď15
Helsinkioblačno22
Istanbuloblačno25
Kodaňprehánky11
Kyjevdážď19
Lisabonjasno25
Londýndážď15
Madridjasno28
Milánooblačno20
Moskvaoblačno24
Oslozamračené12
Paríždážď14
Prahapolooblačno15
Rímpolooblačno29
Sofiapolooblačno17
Štokholmdážď14
Varšavadážď12
Viedeňdážď18
Záhrebzamračené17
Ženevadážď17

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 28. 5. 2000: Bratislava 99,38, Sliač 97,51, Košice 98,59, Poprad 93,27. .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.