Hospodársky denník
USD46,377 Sk
EUR41,695 Sk
CHF26,842 Sk
CZK1,148 Sk
  Štvrtok  4.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Hovoriť si pravdu, zastať sa zdravého rozumu

Prečo sa dá i vytŕčať, a neprísť o možnosti?
V bratislavskom hoteli Forum sa včera uskutočnilo III. valné zhromaždenie Občianskeho združenia Neformáln. . .

V Írsku sa zelenie korupcia

Liberalizmus zahlušil ziskuchtivosťou ľudské hodnoty
Podpredseda vlády SR Pavol Hamžík v Bruseli oznámil, že Slovenská republika by chcela zopakovať írsku story. Verme,. . .

Združenia stoja proti sebe?

Povinné členstvo vyvolalo "nečakaný" rozruch alebo...
Pred niekoľkými dňami Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) vyjadrila nesúhlas s opätovným zaveden. . .

Dodržali slovo

FNM SR a Slovintegra Bratislava podpísali dohodu o urovnaní. Slovintegra spätne prevedie na FNM SR 16 468 95 ks akcií Slovnaftu, a. s. (10 % zo základného imania). Slovintegre zostáva . . .

MOL a OMV

Získaním podielu 36,2 % v slovenskom Slovnafte začal maďarský ropný a plynárenský koncern MOL prestavbu stredoeurópskeho a východoeurópskeho ropného sveta, uviedol včera rakúsky denník Kuri. . .

Francúzsko ožíva

Index dôvery francúzskych spotrebiteľov v apríli poskočil na rekordnú hodnotu plus 2, zatiaľ čo ešte mesiac predtým dosahoval mínus 2. Posilnenie tohto indikátora priamo odráža raza. . .

Vziať štátu čo sa dá

Financovanie zdravotníctva
V ankete Hospodárskeho denníka o financovaní zdravotníctva má dnes slovo riaditeľ medicínskeho centra NovaMed Banská Bystrica MUDr. Peter Finďo. Tv. . .

Obnova nenastane kopírovaním schém

Expozé veľvyslanca RF A. G.. Akseňonoka
Predovšetkým by som rád vyjadril poďakovanie za možnosť prihovoriť sa tak odbornému obecenstvu. Vaše pozvanie je pre mňa. . .

Topvar rekordne

Od roku 1964, keď sa začala výroba piva Topvar, sa pohybuje predaj v jarnom mesiaci od 45-tisíc hl do 50-tisíc hl, tohtoročných 56-tisíc hl je rekordom. Plne sa už pripravujú na. . .

Pokles EUR

Včera EUR otestovalo ďalšie historické minimá, keď sa oproti doláru prepadlo na úroveň 0,8986 USD/1 EUR. Podobne sa euro správalo aj oproti iným menám - oproti švajčiarskemu franku sa o. . .

Splatia dlh

Vysoké daňové príjmy umožňujú USA rýchlejšie znižovať verejný dlh, než sa pôvodne predpokladalo. V tomto roku by sa mali dlhy štátu znížiť o 185 mld. USD namiesto predpokladaných 152 ml. . .

Raketový rast

Hrubý domáci produkt 11 krajín eurozóny sa v poslednom kvartáli minulého roku medziročne zvýšil o 3,1 % v porovnaní s 2,5 % v predchádzajúcom štvrťroku. Napriek tomu nedosiahol ani po. . .

Výmena paliva

Plánovaná odstávka 4. bloku jadrovej elektrárne V-2 v Jaslovských Bohuniciach, ktorá začala včera, je zameraná na výmenu paliva. Ďalšou z ťažiskových úloh odstávky bude kontrola tlako. . .

Rast spotreby

Spotreba zemného plynu v SR za zimnú prevádzku v sezóne 1999/2000 dosiahla 5,5 miliardy kubických metrov, čo v porovnaní s predchádzajúcim rokom je viac o 0,4 miliardy kubíkov. V poro. . .

Ako zladiť krok s EÚ?

Prioritou je podpora výroby
Pripomienky poľnohospodárskej samosprávy ku koncepcii agrárnej a potravinovej politiky SR do roku 2005 sledujú zabezpečenie stabilizácie a reá. . .

Súčasný stav

Minuloročné straty Slovenskej sporiteľne a Všeobecnej úverovej banky sa nevyrovnajú na úkor základného imania týchto bánk. Znamená to, že dve najväčšie bankové inštitúcie v SR pôjdu do. . .

počasie

Ráno miestami možnosť zvýšenia dýchacích ťažkostí. Celkovo však na našom území bude prevládať zväčša priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Nie je podstatnejšia fyzická ani psychická záťaž, iba mierne podráždenie vplyvom počasia, čo pôsobí skôr pozitívne na výkonnosť a koncentráciu. Hlboký spánok počas oddychových fáz pomáha lepšej regenerácii síl organizmu. Pacienti s kardiovaskulárnym postihnutím sa však majú šetriť a vyhýbať sa väčšej námahe a stresovým situáciám. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi, citliví na počasie, môžu reagovať náchylnosťou k migrénam a pocitom závratu. n Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, popoludní miestami zväčšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota 19 až 23, na severe okolo 17, na horách vo výške 1500 m 9 stupňov. Slabý premenlivý, cez deň prevažne južný vietor 2 až 5 m/s.n V piatok a sobotu bude jasno až polojasno, zrána ojedinele hmla. Popoludní na severe prechodne oblačno a ojedinele prehánky. Najnižšia nočná teplota 10 až 6, v horských dolinách okolo 4 stupne. Najvyššia denná teplota 21 až 25, na severe okolo 19 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.28 a zapadne o 20.10 hod.

Amsterdam oblačno15
Aténypolojasno22
Belehradpolojasno25
Berlínpolojasno22
Bratislavapolojasno23
Brusel polojasno20
Budapešťslnečno24
Bukurešťjasno19
Frankfurtpolojasno23
Helsinkioblačno12
Istanbulprehánky22
Kodaňoblačno16
Kyjevjasno14
Lisabonoblačno23
Londýnoblačno16
Madridprehánky18
Milánoskoro jasno25
Moskvadážď10
Osloprehánky10
Parížoblačno18
Prahaslnečno23
Rímslnečno22
Sofiaoblačno22
Štokholmoblačno13
Varšavajasno16
Viedeňjasno23
Záhrebjasno24
Ženevapolojasno22

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.