CHF27,204 Sk
CZK1,153 Sk
  Piatok  5.Mája 2000

Boj posledných Kanaďanov

Zámorská NHL pokračovala štvrťfinálovými stretnutiami play-off. V Západnej i Východnej konferencii sa hrali štvrté zápasy série v Colorade a New Jersey. V minuloročných bojoch o Stanleyho pohár vyradili hráči Colorada Detroit v šiestich stretnutiach 4:2, ešte lepšie si počínajú v tohtoročnom meraní síl. Vo štvrtom súboji na jeho ľade nielenže dokázali necelých 5 minút pred koncom III. tretiny vyrovnať, ale v predĺžení si vybojovali cenné víťazstvo 3:2. Rozhodujúci gól vsietil v 71. min Drury, ktorý po asistencii Forsberga zasunul puk medzi chrániče Osgooda. „Bol to úžasný pocit, premena sna na skutočnosť,“ uviedol šťastný strelec. Colorado sa ujalo vedenia v II. tretine strelou Klemma, ktorý zužitkoval prihrávku Sakica, potom sa na „koňa“ dvoma gólmi dostali domáci. Roya prekonal najskôr Holmström, v 50. minúte oslávil 28. narodeniny presným zásahom Kozlov. V piatom stretnutí na domácom ľade môžu „lavíny“ definitívne zasypať postupovú cestu Detroitu do finále Západnej konferencie. Vo štvrtom stretnutí medzi New Jersey a Torontom domáci podľahli 2:3. Každý tím si teda pripísal na svojom ľade iba jedno víťazstvo a pred zvyšným programom je stav na zápasy 2:2. Úvodnú tretinu získali pre seba hráči posledného kanadského tímu v záverečných bojoch, ktorí za 6 minút obrátili náskok diablov z 2. minúty. Vyrovnal Höglund, v závere I. tretiny prekonal brankára Brodeura Tucker. V III. tretine sa diablom podarilo vyrovnať, no minútu a pol pred koncom český obranca Kaberle tvrdou krížnou strelou od modrej rozhodol. Kľúčom k úspechu bol opäť brankár Toronta Joseph, ktorý pustil za chrbát iba dve z 36 striel. (TASR)