Hospodársky denník
USD47,105 Sk
EUR42,006 Sk
CHF27,204 Sk
CZK1,153 Sk
  Piatok  5.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Bush junior s vyššími preferenciami ako Gore

Pravdepodobný republikánsky kandidát na post amerického prezidenta George Bush ml. síce vedie v preferenciách voličov v najnovšom prieskume televíznej . . .

Rozšírenie EÚ

EÚ bude pripravená na rozširovanie do konca roku 2002, oznámil francúzsky premiér Lionel Jospin na stretnutí predstaviteľov krajín Vyšehradskej štvorky v Budapešti. Premiér SR M. D. . .

Lobing prezidenta Jospina

EÚ bude pripravená na prijatie nových členov v roku 2002
Budapešť (TASR) - Za veľmi dobrú príležitosť získať najčerstvejší pohľad na perspektívy rozširovania Európske. . .

Tajomstvá leteniek

Čo odkryl druhý deň procesu Lockerbie
Camp Zeist (TASR) - Počas druhého dňa súdneho prípadu Lockerbie včera svedkovia udalosti opisovali krviprelievanie, ktoré nastalo po výb. . .

Zrušia sankcie?

Berlín/Brusel (TASR) - V EÚ sa podľa informácií nemeckého denníka Die Welt schyľuje k zrušeniu sankcií uvalených na Rakúsko. Podľa vysokopostavených spolupracovníkov EK a diplomato. . .

Štyri štáty, tri dni, dve kolesá

Motocyklová jazda nemeckých politikov

Spred budovy berlínskeho Ríšskeho snemu sa dnes vydáva do Viedne trojdňová motocyklová púť popredných nemeckých politi. . .

Za sily OSN v Libanone

Eilat/Palmyra (TASR) - Palestínska delegácia v stredu nakrátko opustila mierové rokovania s Izraelom v Eilate na protest proti izraelským návrhom týkajúcich sa odovzdania ú. . .

Maschadovci do Malajzie

Čečenský prezident považuje Putina za rukojemníka generálovParíž (TASR) - Nová etapa v rusko-čečenskej vojne sa začala, keď ruského prezidenta Vladimira Putina v apríli vľú. . .

Ťažká Stoiberova návšteva

Mníchov (TASR) - Nemecké návštevy sú na Slovensku vítané - krajina potrebuje kontakty, turistov a podporu pri snahe stať sa v dohľadnom čase členom EÚ, konštatuje nemecký. . .

počasie

Bude prevládať všeobecne priaznivé počasie s pozitívnym vplyvom na zdravotný stav a celkovú fyzickú a psychickú pohodu. Dobrý telesný a duševný stav podmieňuje dobrú výkonnosť a reakčnú schopnosť, čomu pomáha aj priaznivý vplyv počasia na kvalitu spánku, ktorý je pokojný a občerstvujúci. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami by sa však mali šetriť, vyhýbať sa nezvyčajnej námahe a stresom. Môže byť sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Meteosenzitívni, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať zvýšenou náchylnosťou k migrénam a pocitom závratu. n Zajtra očakávame naďalej pretrvávanie priaznivých účinkov počasia. V priemyselných oblastiach možnosť zvýšenia dýchacích ťažkostí. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, cez deň miestami zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky. Najvyššia denná teplota 21 až 25, na Orave, v Liptove a na Spiši okolo 19, na horách vo výške 1500 m 10 stupňov. Slabý premenlivý vietor. n V sobotu a nedeľu bude jasno až polojasno. Zrána v údoliach ojedinele hmla. Popoludní v okolí hôr prechodne zväčšená oblačnosť a ojedinele prehánky. Najnižšia nočná teplota 11 až 7, v horských dolinách okolo 5. Najvyššia denná teplota väčšinou 20 až 25 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.27 a zapadne o 20.11 hod.

Amsterdam oblačno14
Aténypolooblačno23
Belehradpolooblačno22
Berlínpolooblačno22
Bratislavapolooblačno24
Brusel oblačno 14
Budapešťpolooblačno23
Bukurešťpolooblačno18
Frankfurtpolooblačno25
Helsinkiprehánky 10
Istanbulpolooblačno16
Kodaňpolooblačno16
Kyjevoblačno 14
Lisabonoblačno 23
Londýnoblačno 13
Madridpolooblačno23
Milánopolooblačno26
Moskvaoblačno12
Oslooblačno14
Parížoblačno21
Prahapolooblačno22
Rímpolooblačno23
Sofiapolooblačno17
Štokholmprehánky10
Varšavapolooblačno19
Viedeňpolooblačno23
Záhreboblačno23
Ženevapolooblačno23

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.