Hospodársky denník
USD47,37 Sk
EUR42,441 Sk
CHF27,37 Sk
CZK1,158 Sk
  Utorok  9.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Prioritou stabilita na všetkých úrovniach

Prezident V. Putin si je vedomý svojej zodpovednosti za vývoj v RuskuV nedeľu večer si hostia novopečeného ruského prezidenta pripíjali vodkou v honosných k. . .

Vyššia cena nás núti šetriť

Racionálnou spotrebou vyhráva každý
Zvyšujúca sa cena elektrickej energie vyvoláva u mnohých z nás čoraz väčší záujem o odborné rady, ako čo najefektívnejšie využiť odo. . .

Plná vyťaženosť prináša úspech

Realita posúva očakávania mliekarov na hranicu snov
V súvislosti s úžitkovosťou, výrobou a následnou spotrebou mlieka ako jednej z najdôležitejších potravín limit. . .

Splnený sen z mladosti

Z posilňovne kozmetický salón
- Babka, už si urobila masáž? Opýtal sa trojročný vnúčik Evy Vaškovej, po tom, čo sme vyšli z jej kozmetického salónu v suteréne rodinného domu. . .

Začala sa tretia svetová vojna?

Jaroslav Brabec
Ako chlapec som počas druhej svetovej vojny mal vždy večer za úlohu v čase vysielania BBC prechádzať sa pred naším dedinským domom a avizovať nebezp. . .

Ústup inflácie

Spotrebiteľské ceny na Ukrajine sa v apríli zvýšili o 1,7 % oproti predošlému mesiacu, keď tempo ich rastu dosiahlo 2,0 %. Obávaná inflácia má tak zatiaľ klesajúcu tendenciu, pretože . . .

Opäť o reklame

Ministerstvo hospodárstva SR po zapracovaní pripomienok opätovne predloží na rokovanie Legislatívnej rady vlády návrh zákona o reklame. Ak pôjde všetko podľa predpokladov, a s návrhom . . .

Výmena akcií

Fondy národného majetku SR a ČR podpísali v piatok Dohodu o riešení majetkových podielov Komerčnej banky a Všeobecnej úverovej banky. Ide o vzájomné majetkové presuny týchto inštitúcií v. . .

Nižšie rezervy

Devízové rezervy NBS klesli v priebehu uplynulého týždňa o 43,5 mil. USD na aktuálnu úroveň 4,1539 mld. USD. Hodnota rezervných devízových aktív komerčných bánk sa znížila o 35,4 mil. . . .

Zmena kódov

Slovenské telekomunikácie Bratislava pripravujú od 1. júla 2001 zmenu národných cieľových kódov (predvoľby). Činnosť súčasných 82 uzlových telefónnych obvodov (UTO) by malo prevziať . . .

Chýba 5 mld. Sk

Slovenským elektrárňam chýba na reštrukturalizáciu úverového portfólia približne 5 mld. Sk. Vedenie spoločnosti počítalo so získaním sumy z pripravovanej emisie eurobondov, ministe. . .

Španielsky boom

Španielska ekonomika vzrástla za prvý štvrťrok o 4 % oproti štvrtému kvartálu minulého roka. Rast domáceho dopytu dosiahol podľa odhadu 4,5 %. Vo štvrtom štvrťroku minulého roka vzr. . .

Sľubný HDP

Ruské hospodárstvo očakáva v tomto roku podľa najnovších odhadov približne päťpercentný rast HDP. Celkový HDP, podporený priemyselnou výrobou, by mohol v tomto roku dosiahnuť až 5900 mld. . .

Bez benzínu

Zatvorením čerpacích staníc budú protestovať ich majitelia proti vláde, že nerokuje o znížení cien pohonných látok. Čerpacie stanice v Taliansku budú zatvorené v čase od 19.30 hod. utor. . .

Nároky a zodpovednosť

Financovanie zdravotníctva
Podľa riaditeľa Záchrannej a dopravnej zdravotníckej služby v Bratislave MUDr. Jána Kovalčíka sa musíme zmieriť s faktom, že disponibilné zdro. . .

Amsterdam oblačno24 
Aténypolojasno25
Belehradslnečno27
Berlínpolojasno25
Bratislavapolojasno27
Bruseloblačno23
Budapešťtakmer jasno27
Bukurešťslnečno26
Frankfurtoblačno25
Helsinkislnečno16
Istanbulprehánky17
Kodaňoblačno18
Kyjevpolojasno19
Lisabonprehánky21
Londýnoblačno23
Madridprehánky19
Milánooblačno26
Moskvaslnečno16
Osloslnečno22
Parížoblačno24
Prahaprehánky24
Rímslnečno26
Sofiatakmer jasno23
Štokholmslnečno17
Varšavapolojasno22
Viedeňpolojasno27
Záhrebpolojasno25
Ženevapolojasno24

počasie

Na našom území prevláda počasie, ktoré u meteosenzitívnych ľudí zosilňuje pocit nespokojnosti. Mierne sa môže zvýšiť záťaž krvného obehu, častejšie sa môžu prejaviť zdravotné ťažkosti u osôb s kardiovaskulárnymi ochoreniami. Prevládajúce počasie môže podmieniť aj vyšší psychický stres. Po telesnej a duševnej námahe nastáva rýchlejšie únava, možné sú poruchy spánku. Je sklon k podráždenosti, nervozite, prípadne poruchám koncentrácie. Vzhľadom na zvýšené riziko úrazov a nehôd je potrebná pozornosť pri všetkých činnostiach, najmä v doprave.Zajtra neočakávame zmenu účinkov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

Dnes bude jasno až polojasno, cez deň miestami oblačno a ojedinele prehánky alebo búrky. Stále veľmi teplo. Najvyššia denná teplota 24 až 28 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 16 stupňov. Slabý premenlivý, na juhozápade cez deň juhovýchodný vietor 4 až 7 m/s.V stredu a vo štvrtok bude jasno až polojasno, cez deň miestami prechodne oblačno a ojedinele prehánky alebo búrky. Stále veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 14 až 10, v dolinách a kotlinách zväčša okolo 8 stupňov. Najvyššia denná teplota 23 až 28 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.21 a zapadne o 20.16 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.