Hospodársky denník
USD44,056 Sk
EUR42,01 Sk
CHF26,851 Sk
CZK1,166 Sk
  Utorok  13.Júna 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Čo by povedal premiérovi a ministrovi?

Žatva sa začne o tri týždne skôr, a to je nenormálne

Pri teplotách, aké sú v týchto týždňoch, závlahy poľnohospodárom pomáhajú len čiastočne. Nedajú s. . .

Euroregióny prípravou do EÚ

S veľvyslancom Poľskej republiky v SR Janom Komornickym sme sa porozprávali o vzájomnej podpore našich dvoch krajín na ceste do EÚ a dôležitosti euroregiónov pre spoluprá. . .

Výrazný prebytok

Prebytok japonskej platobnej bilancie sa v apríli tohto roka v porovnaní s aprílom 1999 zvýšil o 40,2 % na 1,2 bil. JPY. Rastová tendencia prebytku však nemusí pokračovať, pretože n. . .

Stále produktívni

Česká republika zaznamenala v apríli medziročný rast priemyselnej výroby o 2,8 %, čo je najpomalšie tempo rastu od začiatku roka. V prvých štyroch mesiacoch tohto roka bol rast pr. . .

A tu nezaprší...

„Zotmelo sa, spadlo pár kvapiek a už to len hvízdalo,“ opísala nečakanú víchricu, ktorá sa v nedeľu večer prehnala obcou Málkov v okrese Chomutov, zamestnankyňa miestneho obecného . . .

Správa daní po novom

Už aj s dlhopismi FNM SR
Do parlamentu je pripravený na schválenie aj zákon, ktorý bude novelizovať zákon č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave úz. . .

Živel Veteška

Viliam Veteška je človek úspešný. Nie je však z tých, ktorí dostali niečo zadarmo. Je to skôr naopak. O svoje miesto pod Slnkom či na výslní, musí vždy bojovať. Pokiaľ je to s konkur. . .

Najdrahšie bývanie a doprava

Vývoj inflácie výrazne predstihuje predpoklady vlády
Májový rast spotrebiteľských cien o 0,3 % oproti predchádzajúcemu mesiacu ide najmä na vrub zvýšenia cien pohonn. . .

Neudržia tempo

Maloobchodné tržby Nemecka v tomto roku opäť neudržia tempo s hospodárskym rastom a súkromnou spotrebou. Za prvé tri mesiace tohto roka stúpli maloobchodné tržby v Nemecku o 0,5 %, re. . .

Rast inflácie

Spotrebiteľské ceny v Bulharsku sa v máji zvýšili o 0,2 % oproti predchádzajúcemu mesiacu, keď naopak klesli o 0,9 %. Májová miera inflácie vyjadrená prírastkom indexu spotrebiteľský. . .

Prepad výroby

Priemyselná výroba Lotyšska klesla v apríli o silných 14,5 % oproti predošlému mesiacu, keď naopak vykázala rast o 6,2 %. Výsledok je horší, než v rovnakom mesiaci minulého roka, keď. . .

počasie

Prevládajúce počasie podmieňuje zvýšenú záťaž krvného obehu a vyšší psychický stres. Nižšia schopnosť koncentrácie spolu s podráždenosťou, únavou až depresiou a poruchami spánku majú za následok zníženie výkonnosti. Zdraviu škodlivé požívatiny majú zvýšený účinok. Ráno miestami pri zhoršení podmienok pre rozptyl znečisťujúcich látok v ovzduší možnosť zhoršenia dýchacích ťažkostí. Pozitívne pôsobí prevládajúci typ počasia na pacientov s reumatickými ochoreniami. n Zajtra neočakávame zmenu účinkov počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, pri prechodne zväčšenej oblačnosti ojedinele prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 29 až 33 stupňov, na severozápade okolo 27 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 17 stupňov. Slabý premenlivý vietor. V stredu prevažne oblačno a početné prehánky alebo búrky. Vo štvrtok polojasno, miestami ešte oblačno a ojedinele prehánky. Najvyššia nočná teplota 18 až 14, vo štvrtok 15 až 11 stupňov. Najvyššia denná teplota 26 až 30 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 4.53 a zapadne o 20.52 hod.

Amsterdam polojasno24
Atényjasno 30
Belehradoblačno33
Berlínjasno 27
Bratislavajasno 33
Brusel polojasno25
Budapešťjasno31
Bukurešťslnečno33
Frankfurtjasno29
Helsinkipolooblačno22
Istanbuljasno27
Kodaňpolojasno25
Lisabonpolojasno28
Londýnprehánky21
Madridjasno26
Milánojasno23
Moskvajasno18
Oslooblačno17
Parížpolojasno25
Prahajasno27
Rímjasno31
Sofiaslnečno29
Štokholmprehánky21
Varšavajasno26
Viedeňjasno31
Záhrebbúrky26
Ženevabúrky28

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.