Hospodársky denník
USD44,097 Sk
EUR42,157 Sk
CHF27,015 Sk
CZK1,166 Sk
  Pondelok  19.Júna 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Časový sklz v privatizácii môže ovplyvniť cenu

Čo očakávame od príchodu strategického investora?
„Mám obavy, aby sa Slovenský plynárenský priemysel a Transpetrol nedostali do privatizácie v čase. . .

Studenou sprchou prepad miezd

Predpoveď 4-percentného rastu HDP sa nenaplnila
Optimistické predpovede analytikov spred dvoch týždňov sa nenaplnili. Pod vplyvom májovej miliardy prebytku zahraničn. . .

V 1947 Stalin, teraz Miloševič?

Minister P. Koncoš verí, že pre vládu to nebude politikum
„Ukazuje sa, že je možné urobiť jednu veľmi zaujímavú transakciu, ktorú rozpracovali Závody ťažkého stroj. . .

Prioritou transformácia energetiky

„Oficiálne z domácich subjektov prejavil záujem o vstup do privatizácie Transpetrolu iba Slovnaft, ktorý písomne poslal na ministerstvo hospodárstva návrh obsahu. . .

Summit EÚ sa začína vo Feire

Nová ekonomika, prístupové rozhovory a bezpečnosť
Summit šéfov štátov a vlád 15 členských krajín EÚ vo Feire, ktorým dnes a zajtra vyvrcholí portugalské predsedníctvo. . .

Návšteva z Číny

Na trojdňovú oficiálnu návštevu SR prichádza dnes predseda čínskeho parlamentu Li Pcheng s manželkou Ču Lin a delegáciou čínskych poslancov. Cieľom recipročnej návštevy, ktorá opláca vla. . .

Viac pracujúcich

Miera nezamestnanosti v Slovinsku sa v apríli medziročne znížila o 1,6 % na 12,4 %. Počet nezamestnaných sa v spomínanom mesiaci zredukoval takmer o 3 tis. na viac ako 108,2 tis. o. . .

Zmeny v Nafte Gbely

Na vine postup v Kazachstane?
Vo štvrtok minulý týždeň dozorná rada a. s. Nafta Gbely odvolala z predstavenstva spoločnosti Arpáda Demku, Viliama Mikuláša a Jána Jurgu a na i. . .

NBS: rast devíz

Devízové rezervy bankového okruhu u nás v uplynulom týždni vzrástli o 46,8 mil. USD a k 14. júnu predstavovali 5,1571 mld. USD. Nárast objemu devíz o 29,8 mil. USD na 4,1302 mld. US. . .

Smutná dohra

Futbalový zápas Anglicko - Nemecko mal násilnú dohru v uliciach belgického mesta Charleroi. Miestna polícia musela zadržať 450 prevažne anglických výtržníkov. Pri incidentoch bolo zr. . .

Osobnostný rozmer

Peter Kasalovský
Pozápadnená verzia starodávnej východnej dogmy o karme znie podľa slávnych Megatrendov 2000 asi takto: Každý čin prináša dôsledky, ktorým ten, kto ho vykonal. . .

počasie

Dnes bude prevládať na území Slovenska príjemná teplotno-vlhkostná klíma bez podstatnejšej záťaže srdcovo-cievneho systému. Očakávame ústup zdravotných ťažkostí podmienených počasím, ktoré má skôr všeobecne priaznivý a povzbudzujúci vplyv. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy - zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami sa však majú šetriť a vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu, pri nízkom krvnom tlaku je mierne zvýšený sklon k migrénam a pocitom závratu. Ráno miestami možnosť záťaže dýchacieho systému.Zajtra nepredpokladáme podstatnejšiu zmenu v pôsobení počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

Dnes bude polojasno, miestami prechodne oblačno. Na severe ojedinele slabé zrážky. Najvyššia denná teplota 21 až 25, na severe miestami okolo 19 stupňov. Slabý vietor. Teplota na horách vo výške 1500 m 8 stupňov.V utorok a v stredu bude jasno až polojasno. Najnižšia nočná teplota 13 až 9, v dolinách okolo 6, v stredu 15 až 11, na juhozápade okolo 18, najvyššia denná teplota v utorok 26 až 30, na severe a východe miestami okolo 24, v stredu 29 až 33 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 4.53 a zapadne o 20.54 hod.

Amsterdamjasno32
Aténypolojasno29
Belehradoblačno23
Berlínjasno27
Bratislavapolojasno25
Bruselpolojasno29
Budapešťoblačno24
Bukurešťpolooblačno21
Frankfurtjasno29
Helsinkioblačno17
Istanbuljasno22
Kodaňpolooblačno26
Lisabonoblačno25
Londýnjasno28
Madridpolojasno34
Milánojasno28
Moskvapolojasno19
Oslooblačno23
Parížjasno31
Prahapolojasno28
Rímjasno32
Sofiapolooblačno19
Štokholmpolojasno22
Varšavaoblačno23
Viedeňpolojasno26
Záhreboblačno23
Ženevajasno29

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.