Hospodársky denník
USD45,879 Sk
EUR42,842 Sk
CHF27,22 Sk
CZK1,186 Sk
  Piatok  2.Júna 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Návrat dôvery?

Slovenský devízový trh v priebehu včerajšieho obchodovania zaznamenal len mierne pohyby na všetkých kľúčových paritách, keď sa predpoludňajšia časť niesla pod vplyvom zvýšených predaj. . .

n Ukrajina musí v budúcom roku urýchliť privatizáciu a pritiahnuť zahraničné úvery v hodnote 450 mil. USD, aby mohla splácať štátny dlh, ktorý by mal podľa odhadov dosiahnuť 2 mld. USD. Plánované splácanie domáceho a za. . .

Kazachstan splatil celý svoj zostávajúci dlh voči Medzinárodnému menovému fondu vo výške 390,5 mil. USD (295,8 mil. SDR) pred stanoveným dátumom splatnosti. MMF poskyt. . .

Nevyhnutná reštrikcia

Najväčším makroekonomickým problémom poľskej ekonomiky je v súčasnosti deficit bežného účtu platobnej bilancie. Po výraznom marcovom deficite došlo k miernemu zlepšeniu, keď s. . .

Oznámenie

Dňa 11. 5. 2000 sa konalo riadne valné zhromaždenie emitenta kótovaných cenných papierov Slovakofarma, a. s., Hlohovec, ktoré schválilo výplatu dividend. V tejto súvislosti sa dňa 6. 6. 20. . .

OPEC zatriasol pozíciami ropy

Pokojnú hladinu stredajšieho obchodovania s ropou na NYMEX-e narušila správa o tom, že v najbližšom čase sa OPEC konečne rozhýbe a „zakročí“ proti prudkému zhodnocovani. . .

Stagnácia trhov CEFTA

Českému akciovému trhu sa stále nepodarilo vymaniť z ospalej nálady, ktorá dominuje v posledných dňoch, no napriek tejto skutočnosti sa indexy stále nachádzajú v pozitívnom ter. . .

Technológie opäť na čele

Štvrtkovému obchodovaniu na tokijskej burze kraľovali lídri technologického sektora, ktorí si výrazne polepšili vďaka zlepšenému ratingu agentúrou Goldman Sachs. Rating najv. . .

Jen sa dostal pod tlak

V priebehu obchodovania v Ázii sa japonský jen dostal pod tlak z dôvodu pochybností investorov o skutočnom oživení ekonomiky Japonska. Značným stimulom pre predaj jenov boli s. . .

Počasie

Bude prevládať zväčša priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Nie je podstatnejšia fyzická ani psychická záťaž, iba mierne podráždenie vplyvom počasia, čo pôsobí skôr pozitívne na výkonnosť a koncentráciu. Hlboký spánok počas oddychových fáz napomáha lepšiu regeneráciu síl organizmu. Pacienti s kardiovaskulárnym postihnutím sa však majú šetriť a vyhýbať sa väčšej námahe a stresovým situáciám. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi, citliví na počasie, môžu reagovať náchylnosťou k migrénam a pocitom závratu.Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

Dnes bude jasno až polojasno, na severe prechodne oblačno. Najvyššia denná teplota 21 až 25, na severe miestami okolo 18 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 8 stupňov. Južný vietor 2 až 5 m/s.V sobotu bude jasno až polojasno. V nedeľu ojedinele búrky. Najnižšia nočná teplota 13 až 9 stupňov, v sobotu v údoliach okolo 7, v nedeľu o 2 stupne teplejšie. Najvyššia denná teplota 27 až 31 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 4.56 a zapadne o 20.44 hod.

Amsterdampolooblačno22
Atényjasno29
Belehradjasno25
Berlínslnečno24
Bratislavapolooblačno24
Bruselpolooblačno23
Budapešťpolooblačno23
Bukurešťpolooblačno26
Frankfurtpolooblačno22
Helsinkidážď14
Istanbulpolooblačno24
Kodaňdážď17
Kyjevpolooblačno22
Lisabonpolooblačno23
Londýnpolooblačno21
Madridslnečno32
Milánopolooblačno28
Moskvajasno22
Osloprehánky14
Parížoblačno23
Prahaoblačno21
Rímjasno33
Sofiapolooblačno26
Štokholmprehánky15
Varšavaobčasný dážď19
Viedeňpolooblačno21
Záhrebjasno27
Ženevapolooblačno26

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 31. 5. 2000: Bratislava 99,85, Sliač 97,83, Košice 98,79, Poprad 93,30. .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.