Hospodársky denník
USD45,712 Sk
EUR42,96 Sk
CHF27,726 Sk
CZK1,199 Sk
  Streda  28.Júna 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

KBB rozširuje svoje aktivity

Nevyhnutnosť rozvoja poľnohospodárskeho sektora na úroveň vyspelých trhových ekonomík neoddeliteľne súvisí aj so zvyšujúcou sa potrebou funkcie sprostredkovateľa vo fin. . .

Koniec príprav

Poradca slovenskej vlády na privatizáciu bánk J. P. Morgan, by mal zajtra predstaviť informačné memorandum, ktoré bude záujemcom k dispozícii v druhej polovici júla. Zverejnenie info. . .

Na správnom kurze?

Slovenská ekonomika zaznamenala v prvom štvrťroku mierny nárast priamych zahraničných investícii na 1,92 mld. SKK z minuloročných 1,90 mld. SKK. V dolárovom vyjadrení však objem . . .

Ropa začína korigovať svoje pozície

Začiatok týždňa priniesol cenám ropy na New York Mercantile Exchange (NYMEX) prudké oslabenie po tom, čo trh ovládlo mohutné rušenie dlhých pozícií, prostredníct. . .

Čakajú na rozhodnutie FED-u

Trh cenných papierov v Tokiu ukončil v utorok sériu troch stratových seáns v poradí, keď našiel podporu v silných technologických akciách, posilnených pondelkovými ziska. . .

Dlhopisy FNM na maxime

Utorkové obchodovanie na bratislavskej burze bolo mimoriadne nezáživné, keďže na hlavnom parkete burzy nezmenila majiteľa žiadna kurzotvorná akcia. Oficiálny index SAX zotrva. . .

Deutsche Telekom viedol

Svetovým dlhopisovým trhom dnes dominovala spoločnosť Deutsche Telekom, najväčšia európska telekomunikačná firma, ktorá v utorok emitovala historicky najväčší objem kapitálu. . .

Euro mierne nabralo dych

Obchodovanie v Amerike a Ázii znamenalo pre americký dolár upevnenie pozície po výrazných ziskoch z utorka, keď japonský jen sa oproti doláru oslabil z úrovní okolo 104,30. . .

Počasie

Očakávame mierne dráždivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Zvyšovanie tonusu u vegetatívne labilných osôb s nízkym tlakom krvi, ktoré môžu byť výkonnejšie a aktívnejšie. Intenzívnejšie sú ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Častejšie sa môžu vyskytovať bolesti hlavy, výraznejšie pri ochoreniach krčnej chrbtice. Je sklon k depresívnym stavom a k zvýšeniu krvného tlaku, prípadne k anginóznym ťažkostiam. Zhoršiť sa môže priebeh ekzematóznych kožných ochorení.Zajtra očakávame ešte pretrvávanie intenzívnejších reumatických bolestí, bolestí jaziev a starších poranení, sklonu k depresii a k zhoršeniu ekzematóznych kožných ochorení.(zč)

Dnes sa očakáva zväčšená oblačnosť. Miestami, najmä na severe a východe prehánky, na hrebeňoch Tatier snehové. Najvyššia denná teplota 19 až 23, na severe okolo 17, na horách vo výške 1500 m okolo 6 stupňov. Slabý vietor.Vo štvrtok a v piatok bude polooblačno až oblačno a miestami, najmä na severe prehánky, na hrebeňoch Tatier snehové. Najnižšia nočná teplota 10 až 6, v dolinách a kotlinách okolo 4 stupne. Najvyššia denná teplota 20 až 24, vo štvrtok na severe okolo 18, v piatok na juhu miestami okolo 26 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 4.56 a zapadne o 20.54 hod.

.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.