Hospodársky denník
USD45,712 Sk
EUR42,96 Sk
CHF27,726 Sk
CZK1,199 Sk
  Streda  28.Júna 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Naštartujú zajtrajšie vývozy dnešné dovozy?

Slovenský ústup vonkajšej ekonomickej nerovnováhy
Už vlani sa podstatne zmiernila vonkajšia nerovnováha slovenskej ekono. . .

Chirac za európsku ústavu

Súhlas so stálym členstvom Nemecka v Bezpečnostnej rade OSNV prospech prijatia spoločnej „európskej ústavy“, ku ktorej by sa „bezpochyby v istom čase“ vyjadrili vlády a pot. . .

Stavebníctvu chýba dynamika

Oficiálne sme čakali rast, ale opäť sme sa dočkali pádu
V roku 1999 sa znížili stavbárske výkony až o 26 percent a situácia sa nezlepšuje ani v prvých mesiacoch roku . . .

Múdry zamestnávateľ stavia na korektnosti

Začiatkom júla by mala vláda prerokovať tri návrhy nových zákonov a jednu novelu, ktoré sú podstatou reformy pracovného práva. Do záverečnej fázy plnenia sa. . .

Fínsky rast

Hrubý domáci produkt Fínska vzrástol v prvom štvrťroku tohto roka o 5,2 %. V porovnaní s rovnakým obdobím roku 1999, keď hrubý domáci produkt vzrástol medziročne o 3,5 %, je to potešiteľ. . .

Nad prognózy

Hrubý domáci produkt Lotyšska vzrástol v prvom štvrťroku medziročne o 5,3 %, čo prekonalo prognózy analytikov, očakávajúcich rast v rozpätí 3 až 4,5 %. HDP sa za prvé tri mesiace zvýšil. . .

Neurčitý trend

Maloobchodné tržby v Taliansku za mesiac apríl vzrástli medziročne o 1,1 % po marcovom poklese o 0,4 % a raste o 1,5 % v apríli minulého roka. Aký je však celkový trend v tomto roku, . . .

Obchod v strate

Turecký deficit zahraničného obchodu vzrástol za obdobie január až apríl v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, keď dosiahol 2,961 mld. USD, o 136 % na 6,992 mld. USD. Hodnot. . .

Znížia rating?

Japonsku hrozí zníženie suverénneho ratingu agentúrou Moody's Investors Service. Japonsko je najväčšia veriteľská krajina so súkromnými vkladmi v hodnote 1300 bil. JPY. Naposledy zníž. . .

Dobrý príklad

Priemyselná výroba vo Švajčiarsku prepočítaná na počet pracovných dní vzrástla v prvom štvrťroku o 12,0 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. V poslednom kvartáli sa priemy. . .

Kolísavý výkon

Priemyselná výroba v Chorvátsku sa v piatom mesiaci tohto roka zvýšila o 8,3 % a zmenila tak trend oproti aprílu, keď naopak klesla o 11,4 %. Z medziročného pohľadu sa aprílová výro. . .

Vedia ako na to

Ukrajina zarobila počas prvých päť mesiacov z privatizácie štátnych podnikov 1,04 mld. UAH (191,26 mil. USD). V druhom polroku je naplánovaný predaj podielov v ďalších významných s. . .

Platy ďalej cúvajú pred infláciou

Od 1. júla 2000 sa zvyšujú platové tarify zamestnancov v rozpočtových a niektorých ďalších organizáciách a orgánoch. Pre pedagogických pracovníkov a zamestnancov . . .

Počasie

Očakávame mierne dráždivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Zvyšovanie tonusu u vegetatívne labilných osôb s nízkym tlakom krvi, ktoré môžu byť výkonnejšie a aktívnejšie. Intenzívnejšie sú ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Častejšie sa môžu vyskytovať bolesti hlavy, výraznejšie pri ochoreniach krčnej chrbtice. Je sklon k depresívnym stavom a k zvýšeniu krvného tlaku, prípadne k anginóznym ťažkostiam. Zhoršiť sa môže priebeh ekzematóznych kožných ochorení.Zajtra očakávame ešte pretrvávanie intenzívnejších reumatických bolestí, bolestí jaziev a starších poranení, sklonu k depresii a k zhoršeniu ekzematóznych kožných ochorení.(zč)

Dnes sa očakáva zväčšená oblačnosť. Miestami, najmä na severe a východe prehánky, na hrebeňoch Tatier snehové. Najvyššia denná teplota 19 až 23, na severe okolo 17, na horách vo výške 1500 m okolo 6 stupňov. Slabý vietor.Vo štvrtok a v piatok bude polooblačno až oblačno a miestami, najmä na severe prehánky, na hrebeňoch Tatier snehové. Najnižšia nočná teplota 10 až 6, v dolinách a kotlinách okolo 4 stupne. Najvyššia denná teplota 20 až 24, vo štvrtok na severe okolo 18, v piatok na juhu miestami okolo 26 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 4.56 a zapadne o 20.54 hod.

.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.