Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Sezóna s novým bodovaním

Z najvyššej hokejovej súťaže tentoraz nik nevypadne

Ôsmy ročník najvyššej hokejovej súťaže - West extraligy štartuje už 12. septembra a vyvrcholí najneskôr 12. apríla 2001, keď je na programe prípadné piate finálové stretnutie. V tejto súvislosti prezident ZOK HESR Marián Mjartan vyslovil osem želaní, z ktorých na prvom mieste stojí túžba, aby celá začínajúca sa sezóna zodpovedala úrovni krajiny vicemajstrov sveta, pričom tieto kritériá, vzhľadom na veľké množstvo odchodov hráčov do zahraničia, sú veľmi vysoké. „Ďalej si želám, aby sa v novom ročníku presadilo čo najviac nových tvárí z radov talentovanej mlade, aby napriek experimentu, že zo súťaže nikto nevypadne, bola divácky atraktívna, aby v nej padalo čo najviac gólov, aby všetky kluby prežili sezónu hlavne ekonomicky, a keďže hokej robíme hlavne pre divákov, aby hráči výkonmi ich pritiahli do hľadísk zimných štadiónov čo najviac,“ pokračoval vo výpočte prianí a túžob M. Mjartan. Pozitívom novej sezóny je, že sa 14. augusta podarilo podpísať zmluvu s Pragospartom na tento a ďalší ročník, pričom za každú jednu sezónu dostane ZOK 200 000 dolárov a v prípade medailového umiestenia reprezentácie na MS navyše bonus 20 000 dolárov.

V tomto ročníku z 8-člennej súťaže nikto nevypadne, a po skončení ročníka do neho pribudnú dva najúspešnejšie kluby z I. ligy. Zmenilo sa bodovanie, za víťazstvo v riadnom hracom čase získa mužstvo tri body, v prípade remízy sa zápas bez úpravy ľadovej plochy predĺži o 10 minút. Ak mužstvo v predĺžení dosiahne gól, zápas sa skončí a získa dva body, zdolaný tím si pripíše na konto jeden bod. V prípade, že gól v predĺžení nepadne, obe mužstvá získajú po jednom bode. Novinkou je, že predĺženie budú okrem brankárov hrať len štyria hráči v poli, pričom v prípade vylúčenia zostanú na ľade iba traja hráči. Hracími dňami extraligy sú utorky (19-krát), piatky (20) a nedele (17), úradný začiatok o 17.00 hod., zmena nastala iba v prípade obhajcu titulu Slovana Bratislava, ktorý začína o 18.00 hod. V základnej časti sa jednotlivé mužstvá stretnú systémom každý s každým doma-vonku, spolu odohrajú 56 kôl. Tie určia poradie pre štvrťfinále play-off systémom 1 - 8, 2 - 7, 3 - 6 a 4 - 5. To sa bude hrať na tri víťazné stretnutia z piatich možných, pričom výhodu prvých dvoch domácich zápasov má lepšie mužstvo po základnej časti. Termíny štvrťfinále sú 13., 14., 17., 18. a 21. marca 2001. Úspešnejšie mužstvá postúpia do semifinále play-off (24., 25., 28., 29. marca a 1. apríla) a z neho dva najlepšie tímy budú hrať vo finále o majstra v termínoch 4., 5., 8., 9. a 12. apríla 2001. V play-off stretnutiach sa v prípade nerozhodného výsledku v riadnom hracom čase bude po úprave ľadovej plochy predlžovať 2x10 minút s tým, že ak jedno z mužstiev dá gól, zápas sa skončí. Ak však ani jedno z mužstiev gól nedá, nasleduje ďalšia úprava ľadovej plochy a nové predĺženie 2x10 minút, a takto sa bude pokračovať až kým nepadne gól. V predĺženiach play-off stretnutí sa hrá s piatimi hráčmi na každej strane.

(TASR)

počasie

n Dnes bude jasno až polojasno, na severe miestami oblačno, ojedinele zržky.Zrána v údoliach ojedinele hmla. Najvyššia denná teplota 21 až 25, na severe okolo 19 stupňov. Severný vietor 2 až 5 m/s. Na horách vo výške 1500 m 13 stupňov. V stredu a vo štvrtok bude jasno až polojasno, na severe a východe prechodne oblačno a ojedinele slabé zrážky. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, najvyššia denná 23 až 27, vo štvrtok 22 až 26, na severe okolo 20 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 6.28 a zapadne o 19.07 hod.

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.