CZK1,209 Sk
  Streda  6.Septembra 2000

Hrbatý na rakete Krajicka

V mixe sa s US Open lúčila Habšudová

Náš tenista Hrbatý podľahol v osemfinále US Open Holanďanovi Krajickovi 6:7, 4:6, 1:6. Spočiatku vyrovnaný zápas ovplyvnil výrazne dážď, ktorý dvakrát „vyhnal“ tenistov z dvorca, čo menej prospelo nášmu tenistovi. Po prvý raz sa tak stalo vo štvrtej hre 1. setu, ktorý bol úplne vyrovnaný. Obaja výborne podávali, Holanďan výrazne ťažil zo servisu a v úvodnom dejstve nemal Hrbatý ani jediný brejkbal. Súperovi však nedovolil využiť ani jeden z troch brejkbalov a prvý set sa rozhodoval až v tajbrejku. Bol napínavý do záveru, v koncovke mal viac šťastia Holanďan. Ten viedol v druhom sete už 2:0 a hoci Hrbatý vyrovnal na 2:2, záver setu opäť zvládol lepšie. Krajicek viac riskoval, častejšie chodil na sieť a útočná hra mu priniesla náskok. Druhýkrát prerušili duel v prvej hre 3. setu, a to bol zlom vo vývoji zápasu. Hrbatý sa nedostal do tempa a podľahol 1:6. „Ustavične som útočil a vyvíjal tlak. Prinútil som ho hrať to, čo nechcel,“ povedal Krajicek, ktorý aj vlani postúpil do štvrťfinále. Účinkovanie na poslednom grandslamovom turnaji roka skončila aj Habšudová, ktorá v mixe s Čechom Riklom podľahla španielsko-americkému páru Sanchezová - Palmer 1:6, 6:4, 2:6.

Osemfinále: Sampras (4-USA) - Lee Hyung-Taik (J. Kór.) 7:6, 6:2, 6:4, Clement (Fr.) - Pavel (Rum.) 3:6, 6:2, 6:1, 7:6, Hewitt (9-Austr.) - Enqvist (7-Švéd.) 6:3, 6:2, 6:4.

Počasie

Dnes bude polooblačno až oblačno a ojedinele prehánky. Najvyššia denná teplota 15 až 20, na krajnom severe okolo 13, na horách vo výške 1500 m 4 stupne. Severozápadný až severný vietor 3 až 7 m/s.Vo štvrtok bude veľká oblačnosť až zamračené a na viacerých miestach občasný dážď alebo prehánky. V piatok premenlivá, na juhu zmenšená oblačnosť a miestami prehánky, na vrcholoch Tatier snehové. Najnižšia nočná teplota vo štvrtok 10 až 6, v horských údoliach a v kotlinách okolo 4 stupňov, v piatok približne o 2 stupne chladnejšie. Najvyššia denná teplota 13 až 18, v piatok na juhu miestami 20 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 6.20 a zapadne o 19.19 hod.