CZK1,234 Sk
  Pondelok  15.Januára 2001

Upevnili sme si vedenie

V kvalifikácii na ME Slovensko - Fínsko 25:18

V odvetnom stretnutí 2. skupiny prvej fázy kvalifikácie na ME 2002 zvíťazili v sobotu v Košiciach slovenskí hádzanári nad Fínskom 25:18 a poistili si tak vedúcu pozíciu v tabuľke. O výsledku sa prakticky rozhodlo už v I. polčase. V jeho úvode síce snaživí Fíni dvakrát vyrovnávali skóre, ale postupne sa presadzovali naši. Najväčšiu zásluhu na tom majú spojky, bratia Valovci a Valent, ktorí boli jedinými slovenskými strelcami v I. polčase. V dôležitých chvíľach však mužstvo podržal aj brankár Štochl. V II. polčase tempo hry kleslo, domáci sa prispôsobili hre severanov. V 36. minúte sme viedli o 10 gólov (17:7), potom nasledovali chyby v obrane, inkasovali góly aj pri vlastnej presilovke a hlavne nedali si pozor na postavou nevysokého, ale strelecky disponovaného Monberga. Ten sa najviac zaslúžil, že II. polčas sa skončil remízou 12:12.

Slovensko - Fínsko 25:18 (13:6)

SR: Štochl, Hačko - Valent 7/1, D. Valo 6, M. Valo 5, Trabelssie 3, Antl 1, Hučko 1, Martanovič 1, Čapka 1, Schmiedt, Baran - najviac gólov Fínska: Monnberg 10/5, Sjöstedt 3. Vylúčení 5:6, sedemmetrové hody: 3/2 - 6/5, 2000 divákov.