CZK1,234 Sk
  Pondelok  15.Januára 2001

Veľa úspechov sme nezožali

V súbojoch SP najlepšie Bajčičák a sánkari

V seriáloch Svetových pohárov nám cez víkend najviac radosti urobil bežec na lyžiach M. Bajčičák. V Salt Lake City na 15 km klasickou technikou dobehol na výbornom 7. mieste. Bátory skončil 24. Hrejivé výsledky došli zo súbojov sánkarov, kde dvojica Ľ. Mick a W. Marx m. obsadila 8. miesto. V ostatných disciplínach SP sme nebodovali. Predovšetkým v sklamaniach pokračujú biatlonisti. Na fakte nezmenilo ani víkendové kolo v Ruhpoldingu. V stíhacích pretekoch na 12,5 km trati Matiaško dobehol 43. Medzi ženami si najlepšie v „stíhačkách“ na 10 km počínala na 38. mieste Pavkovčeková. Druhá naša reprezentantka, ktorá štartovala, Schwarzbacherová skončila 44. Zdá sa, že kríza v biatlonistickom tábore pretrváva a čoraz menej vierohodne vyznievajú ubezpečenia, že všetko je v poriadku a lepí sa nám iba smola na päty. Radosť sme nezažili ani v Harrachove, kde súťažili skokani na lyžiach. Naši dvaja reprezentanti Mesík a Uram skončili v nedeľňajšej súťaži na K-150 na 42. a 47. mieste.