CZK1,234 Sk
  Pondelok  15.Januára 2001

Sľubná forma u protinožcov

Hrbatého tretí turnajový triumf v kariére

Skvelú formu na tenisovom turnaji Heineken Open v Aucklande potvrdil v sobotu náš Dominik Hrbatý finálovým víťazstvom nad Franciscom Clavetom. Druhý nasadený hráč turnaja s dotáciou 375 000 dolárov si so Španielom poradil v troch setoch 4:6, 6:2, 6:3 za 1 hodinu a 55 minút. Pre 24-ročného Hrbatého je to tretie turnajové víťazstvo v kariére a veľmi sľubným pre práve sa začínajúcim Australian Open. Hrbatý síce prehral hneď v úvode zápasu servis a neskôr aj celý set, no postupne sa rozohrial a v druhom sete jasne dominoval. Clavet získal prvú hru až za stavu 5:0 pre Hrbatého. V závere sa 33-ročný súper síce trochu vzchopil, no rozhodla lepšia kondícia Hrbatého. „Zo začiatku som bol trochu stuhnutý a potreboval som viac času na zahriatie. Nakoniec sa však vyplatil náročný kondičný tréning, ktorý som pred sezónou absolvoval v horskom prostredí, súper mi ale dal poriadne zabrať,“ povedal po zápase D. Hrbatý.