CZK1,256 Sk
  Utorok  2.Januára 2001

Sekerášov gól predĺžil sériu

Míľniky skvelého dua Lemieux - Jágr

Až 15 slovenských hokejistov zasiahlo do bojov v 15 zápasoch, ktoré mala v čase príchodu Nového roka zámorská NHL. Najviac sa darilo krídelníkovi Washingtonu Petrovi Bondrovi, autorovi gólu a asistencie vo víťaznom súboji s Philadelphiou. Jedným gólom sa k nemu pridal v tom istom dueli Richard Zedník. Washington rozhodol zápas štyrmi gólmi v III. tretine, posledné dva dal do prázdnej bránky. Bondra uzavrel gólový účet dve sekundy pred koncom.

Asistenciou prispel k triumfu Buffala na ľade New York Islanders 2:0 Miroslav Šatan - vo vlastnom oslabení prihral na gól Hamela. V drese Islanders si premiérovú strelu v NHL pripísal Juraj Kolník, ale gólovo sa nepresadil tak, ako jeho spoluhráči Branislav Mezei a Zdeno Chára.

Najväčšou udalosťou boli míľniky v kariére skvelého dua z Pittsburghu Lemieux - Jágr. V druhom zápase po vyše trojročnej prestávke zaznamenal M. Lemieux štyri body (gól plus tri asistencie) a pokoril magickú hranicu 1500 bodov v NHL. Stal sa 10. hráčom v histórii, ktorý sa nad ňu dostal. Jubileum mal aj Čech Jágr, ktorý sa po dvoch góloch a asistencii prehupol cez 1000 bodov v kariére. Útočný dvojzáprah sa postaral o víťazstvo Pittsburghu s Ottawou (5:3), v drese hostí mal Marián Hossa iba mínusový bod a tri strely. „Hrať s Jágrom je fantastický pocit,“ poznamenal po prekonaní okrúhlej hranice šťastný „Super Mario“. Jágr priateľovi poctu vrátil: „Mario hrá excelentne, akoby ani nemal prestávku.“

Ani jeden z trojice Slovákov v zápase St. Louis - Phoenix (2:1) sa do streleckej listiny nezapísal, v ofenzíve však aktivitou hýril Michal Handzuš (štyri strely) i Pavol Demitra (tri). Radoslav Suchý mal na druhej strane mínusový bod a odsedel si štyri trestné minúty za hru vysokou hokejkou.

Dva mínusové body si na konto pripísal obranca Floridy Róbert Švehla pri domácej prehre s Torontom 1:4. Premiéra na striedačke nevyšla novému trénerovi Floridy Duane Sutterovi. V Tampe remizovali domáci s Bostonom 1:1, Slovák Kristián Kudroč šancu v drese Tampy nedostal a vedenie ho poslalo na farmu v Detroite. Svojím ôsmym gólom v sezóne rozhodol o domácom triumfe Minnesoty nad Anaheimom (3:2) slovenský obranca Ľubomír Sekeráš, ktorý tak pomohol natiahnuť sériu zápasov bez prehry na šesť. Sekerášov spoluhráč Marián Gáborík zaznamenal iba dve strely a mínusový bod. Menej dôvodov na radosť mala dvojica v drese LA Kings po prehre v Detroite (1:2). Bodovo naprázdno vyšli Jozef Stümpel i Ľubomír Višňovský.

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno a na severe ojedinele zrážky. Najvyššia denná teplota -3 až 1, v nížinách miestami okolo 3 stupne. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -2 stupne. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 7, na juhozápade 10 až 15, na horách až 20 m/s.V stredu bude prevažne veľká oblačnosť a miestami sneženie, na juhozápade neskôr dážď. Vo štvrtok prevažne oblačno a ojedinele slabé sneženie. V nižších polohách ráno a predpoludním miestami hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa ojedinele udrží po celý deň. Najnižšia nočná teplota -2 až -7, v horských dolinách v stredu miestami okolo -9 stupňov. Najvyššia denná teplota -2 až 3 stupne, vo štvrtok na juhu miestami vyššie teploty. Slnko vyjde zajtra o 7.46 a zapadne o 16.08 hod.

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 28. 12. 2000: Bratislava 97, 65, Sliač 95,56, Košice 96,56, Poprad 91,09, za 29. 12. 2000: Bratislava 98,33, Sliač 96,26, Košice 97,30, Poprad 91,78, za 30. 12. 2000: Bratislava 98,20, Sliač 98,86, Košice 96,78, Poprad 91,33, za 31. 12. 2000: Bratislava 99,84, Sliač 97,58, Košice 98,50, Poprad 92,77.