Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Bod i vylúčenie zo zápasu

Cisár s desiatym gólom, Nagy prihrával

Hokejová NHL pokračovala v noci na utorok ďalšími štyrmi stretnutiami, v ktorých nastúpili štyria Slováci. Bodovo sa presadili iba dvaja - Marián Cisár z Nashvillu gólom a Ladislav Nagy zo St. Louis asistenciou. Cisár zaznamenal svoj desiaty gól v sezóne hneď v prvej presilovke hostí na ľade Phoenixu (2:5), keď strelou zápästím z pravého kruhu prestrelil brankára Burka, ktorý sa cez víkend predstaví v zápase All Stars. „Prvý gól bol pre nás kľúčom k víťazstvu,“ vyzdvihol prínos slovenského nováčika NHL po zápase tréner dravcov Barry Trotz. Cisár bol však aktívny aj v inom smere - v záverečnej časti hry najskôr dostal 2+2 trestné minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou a len dve a pol minúty po jeho návrate z trestnej lavice mu rozhodcovská dvojica Shick - Trottier naparila päť minút a do konca stretnutia za narazenie na mantinel zozadu. Slovenskí obrancovia - hosťujúci Richard Lintner a domáci Radoslav Suchý sa prezentovali po jednej strele, Suchý si však ešte aj posedel 2 minúty. Ani početné zranenia v tábore Blues nepomohli Maple Leafs dominovať v hale Savvis Center (2:1). Ruský obranca Čebaturkin strelil po presnej prihrávke Ladislava Nagya svoj prvý gól v sezóne a v drese Blues zároveň. Slovenský útočník si okrem toho „vymenil“ aj bodyčeky s hosťujúcim Darcym Tuckerom. Po zákroku „ostrého chlapíka“ z kádra javorových listov sa Nagy zviezol na ľad, no hneď na to sa otriasol a vrátil do hry. Už o niekoľko minút pristihol Tuckera pri mantineli nepripraveného, no po tejto zrážke v rámci pravidiel ostal Tucker niekoľko sekúnd ležať horeznačky na ľade. Predovšetkým hráči prvého útoku domácich Hurricanes sa postarali o 10. prehru Tampy v poradí (5:2). Center Ron Francis sa troma asistenciami dostal cez hranicu 1600 bodov v kariére.

Výsledky: Carolina - Tampa Bay 5:2, NY Rangers - Atlanta 2:7, St. Louis - Toronto 2:1, Phoenix - Nashville 2:5.

(TASR)

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť a miestami na severe a východe územia občasné sneženie. Najvyššia denná teplota -2 až 2, na severe miestami okolo -4 stupne. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -9 stupňov. Severný vietor 3 až 6, na juhozápade, miestami na východe okolo 8 m/s. Vo štvrtok bude oblačno, časom až polooblačno, miestami snehové prehánky. Nočná teplota -2 až -6, v horských dolinách okolo -9 stupňov. Denná teplota -4 až 0 stupňov. V piatok bude polooblačno až oblačno, ojedinelé snehové prehánky. Nočná teplota -4 až -8, v údoliach -10 až -14 stupňov. Denná teplota -5 až -1 stupeň. Slnko vyjde zajtra o 7.23 a zapadne o 16.48 hod.