CZK1,307 Sk
  Piatok  26.Októbra 2001

Na gól toho veľa nepotreboval

Bondra v predĺžení pokazil Švehlovi 500. jubileum

V piatich zápasoch NHL v noci na štvrtok sa predstavilo sedem slovenských hokejistov, ktorí spoločne nazbierali rovnaký počet bodov za tri góly a štyri asistencie. Hviezdou zápasu v Sunrise sa stal útočník Washingtonu Bondra, ktorý v predĺžení rozhodol o víťazstve Capitals nad Floridou 4:3 a pridal aj ďalší gól a asistenciu. Zápas bol pre domáceho Švehlu už 500. v jeho kariére v NHL. Gólom a asistenciou sa prezentoval aj mladý Gáborík z Minnesoty, jeho spoluhráč Sekeráš raz asistoval. Rovnako bodoval aj Handzuš z Phoenixu.

Bondra strelil už druhý gól v predĺžení v novom ročníku, keď hostia hneď v úvodnej minúte využili zlé striedanie útočníkov Panthers. Ruský center Andrej Nikolišin prihral od modrej čiary Bondrovi v ľavom kruhu pred brankárom domácich a slovenský kanonier strelou bez prípravy nedal Luongovi šancu. „Vyvinuli sme na súpera dosť veľký tlak a keď začali striedať, uvoľnil sa mi priestor v smere k bránke,“ opísal situáciu Bondra a dodal: „To bolo všetko, čo som k dobrej strele potreboval.“ Domáci obranca Norton smutne skonštatoval: „K puku sa mohol dostať hocikto, len nie Bondra. Je to najrýchlejší hráč ich tímu a nás už mohol vtedy zachrániť len nejaký fantastický brankársky zákrok.“ Pred rekordne najnižšou návštevou v dejinách klubu vo Phoenixe (9885 divákov) utrpeli Coyotes s Anaheimom prvú domácu prehru v ročníku (2:3). Stredný útočník domácich Handzuš si pripísal pri vyrovnávajúcom góle na 1:1 už šiestu asistenciu pri presilovej hre a v tejto činnosti je zatiaľ najlepším v lige. Jeho spoluhráč Nagy zaznamenal iba dve trestné minúty za sekanie a obranca Suchý dva mínusové body. Rozhodujúcu akciu zápasu v predĺžení založil práve Suchého bývalý partner v obrannej dvojici kojotov Carney.

Výsledky: MINNESOTA - CAROLINA 3:7 (1:1, 1:2, 1:4). Góly: 14. Dowd (Brunette, SEKERÁŠ), 37. Brunette (Kuba, GÁBORÍK), 59. GÁBORÍK (Bordeleau, Schultz) - 5. Francis, 23. Francis, 30. O´Neill, 42. Vašíček, 47. Brind´Amour, 47. O´Neill, 53. Cole, 18 064 divákov. FLORIDA - WASHINGTON 3:4 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1), 2. Huselius, 4. Kozlov, 33. P. Bure - 4. Nikolišin (BONDRA, Zubrus), 27. BONDRA (Gončar, Oates), 43. Jágr, 61. BONDRA (Nikolišin), 14 064. PHOENIX - ANAHEIM 2:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1), 21. Briere (Numminen, HANDZUŠ), 23. Johnson - 12. Bylsma, 25. Chouinard, 62. LeClerc, 9885. PITTSBURGH - DALLAS 3:2 (1:2, 1:0, 1:0), 16 958. DETROIT - EDMONTON 4:1 (1:0, 1:0, 2:1), 20 058.

Počasie

Dnes bude na západnom a strednom Slovensku oblačno až zamračené, ojedinele slabé zrážky. Na východe slnečno. Najvyššia denná teplota 7 až 11 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 2 stupne. Slabý vietor južných smerov.V sobotu bude jasno až polojasno, v nižších polohách zrána a predpoludním miestami hmla. Nočná teplota 5 až 1, v údoliach a na východe 0 až -4 stupne. Denná teplota 10 až 14, na severe okolo 8 stupňov. V nedeľu bude jasno až polojasno, zrána a predpoludním v nižších polohách na viacerých miestach hmly. Popoludní na severe oblačno a k večeru miestami dážď. Nočná teplota 5 až 1 stupeň, v horských dolinách okolo -2 stupne. Denná teplota 11 až 15, na severe 6 až 10 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.31 a zapadne o 17.39 hod.