CZK1,289 Sk
  Pondelok  12.Novembra 2001

Hlúpe chyby nepotešili

Slovensko na Nemeckom pohári druhé

Slovenská hokejová reprezentácia A tímu mužov absolvovala cez víkend Nemecký pohár v Hannoveri. Naši hokejisti z troch duelov dva prehrali. Najskôr ich zdolali Švajčiari (2:1 po trestných strieľaniach), potom vyhrali nad domácou reprezentáciou 2:0 a v poslednom zápase s Kanadou podľahli 4:6. Do tohto zápasu Slováci nastúpili v zmenenej zostave, keďže viacerí hráči sa zranili (Róbert Petrovický má zranenú sánku a bol v nemocnici, Šechný koleno, Babka má podvrtnuté koleno). Od začiatku sa hral otvorený a svižný hokej. Naši doplatili na vylúčenie Majeského, keď Rybára prekonal zblízka Purdie. Našťastie sa Milo strelou od modrej postaral o vyrovnanie. Začiatok II. tretiny poznačila Štrbákova hrúbka na modrej. Našťastie v tej istej minúte po buly šikovne vystrelil Vaic a do vedenia nás dostal Majeský. Kanaďania stále atakovali a zverenci J. Filca sa o výraznejšie vedenie pripravili nedôraznosťou v koncovke po pekných útočných akciách - Vaic v III. tretine pri presilovke 5:3, Török v situácii 4:4. Naopak, situácie využívali Kanaďania, ktorý nás ku koncu nepustili výborným zónovaním do tlaku a v poslednej minúte z trestného strieľania uzavreli účet zápasu. „Bolo to víťazstvo veľkého charakteru tímu. Chlapci hrali vysoko motivovaní, hoci nemohli skončiť lepšie ako štvrtí, hrali tvrdo a jednoducho veľmi dobre,“ zhodnotil duel tréner Kanady M. Pelino. Náš kouč J. Filc príliš chvály na tím opodstatnene nechrlil. Opäť, tak ako aj po zápase s Nemeckom, poukázal na nedisciplinovanú hru hráčov: „Mužstvo urobilo množstvo hlúpych chýb. Súper hral ľahko a využil priestor, ktorý sme mu dali. Šesť gólov v našej sieti je príliš veľa a je škoda, že sme takto pokazili záver skvelého týždenného programu.“

Výsledky: Švajčiarsko - Kanada B 4:2, Slovensko - Nemecko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), góly 24. Török, 55. Milo, Kanada - Slovensko 4:6 (2:2, 2:2, 2:0). Góly: 5., 60. Purdie, 14. Larouche, 23. Schneider, 40. Douris, 54. Tory - 8. Milo, 15. Čierny, 23. Vaic, 30. Majeský. Švajčiarsko - Nemecko 2:1.

SR: Rybár - Richard Pavlikovský, Milo, Majeský, Čierny, Lintner, Štrbák - Pardavý, Pucher, Bartoš - Török, Rastislav Pavlikovský, Somík - Kuľha, Hurtaj - Tomík, Sabol, Vaic.

(TASR/ger)

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a dážď, na hrebeňoch Tatier sneženie. Najvyššia denná teplota 3 až 7 stupňov. Slabý premenlivý vietor. Teplota na horách vo výške 1500 m 3 stupne. V utorok premenlivá veľká oblačnosť, na mnohých miestach prehánky, spočiatku, približne od nadmorskej výšky 1000 m, neskôr aj v nížinách, snehové. Najnižšia nočná teplota 3 až -1 stupeň, najvyššia denná teplota 3 až 7 stupňov. V stredu bude jasno, cez deň až polooblačno a na horách miestami snehové prehánky. Najnižšia nočná teplota -3 až -7 stupňov, v horských dolinách okolo -9 stupňov, najvyššia denná teplota 0 až 4 stupne. Slnko vyjde zajtra o 6.58 a zapadne o 16.14 hod.

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 8. 11. 2001: Bratislava 98,42, Sliač 96,32, Košice 97,33, Poprad 91,81, za 9. 11. 2001: Bratislava 98,83, Sliač 96,46, Košice 97,43 Poprad 92,01, za 10. 11. 2001: Bratislava 101,11, Sliač 98,48, Košice 99,77, Poprad 94,19.Údaje poskytuje SPP.