Hospodársky denník
USD48,057 Sk
EUR42,893 Sk
CHF29,299 Sk
CZK1,289 Sk
  Utorok  13.Novembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

...

. . .

DÍVAŤ SA PRAVDE DO OČÍ

Ekonomika je reč čísel, sú zrkadlom pravdy

Pri hodnotení ekonomického vývoja sa využíva viacero ukazovateľov. Najdôležitejším je objem hrubého domáceho produktu (HDP) v s. . .

Integrácia volá po kontrole

Predtrhová kontrola sa začne presúvať k trhovej

Kontrolou tovarov a služieb sa u nás zaoberá niekoľko inštitúcií, ktoré nezávisle od seba, ale v čiastočne sa prekr. . .

Energický rozvoj vzájomných vzťahov

„Naše vzťahy sa rozvíjajú energicky v politickej, ekonomickej a v kultúrnej oblasti a existuje priestor na ich ďalší rozvoj,“ povedal včera v Kremli prezident . . .

Veľké riziko recesie

Predstavitelia svetovej ekonomiky a podnikania sa v závere minulého týždňa stretli na 182. riadnom zasadaní Svetovej rady Medzinárodnej obchodnej komory (MOK) v Paríži. Slove. . .

Severná aliancia ante portas

Opozičná armáda pred Kábulom čaká na rozkazy vodcov

Hovorca opozičnej Severnej aliancie včera oznámil, že sa im podarilo dobiť mesto Herát, čím sa otvorila cesta . . .

Putin do USA

Ruský prezident Vladimir Putin včera nezmenil plány po havárii amerického dopravného lietadla a bol odhodlaný odletieť večer do USA na rokovania s americkým prezidentom Georgom W. B. . .

Pád lietadla

Na newyorskú štvrť Queens sa včera zrútilo dopravné lietadlo Airbus A300 spoločnosti American Airlines s 255 osobami na palube. Podľa amerického Federálneho úradu pre letectvo nič ne. . .

Grécky premiér

Na dvojdňovej oficiálnej návšteve SR je odvčera grécky premiér Kostas Simitis. Ide o prvú návštevu gréckeho premiéra od vzniku SR. Naše vzťahy s Gréckom sú bezproblémové. Helénska . . .

Drahší vlak

V ČR bude od januára 2002 cesta vlakom až o 70 % drahšia. Doplatia hlavne cestujúci na dlhšie vzdialenosti. Do 20 km si náhodný cestujúci k zákazníckemu cestovnému 18 Kč priplatí 55. . .

. . .

Počasie

Dnes bude prevažne veľká oblačnosť. Miestami, najmä na severe sa vyskytne dážď alebo prehánky, od asi 1200 m snehové. V priebehu dňa klesne hranica sneženia na severozápadnom Slovensku až na 500 m. Najvyššia denná teplota 2 až 6 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m slabo pod nulou. Severozápadný až severný vietor 2 až 5, popoludní a večer zosilnie na 5 až 10 m/s. V stredu bude polooblačno, na východe časom až oblačno. V horských oblastiach ojedinele snehové prehánky. Nočná teplota -3 až -7, v horských dolinách okolo -9. Denná teplota 0 až 4 stupne, na severe aj chladnejšie. Vo štvrtok bude premenlivá oblačnosť a miestami snehové prehánky. Nočná teplota -4 až -9, v horských dolinách miestami -10 až -14 stupňov. Denná teplota väčšinou -3 až 2 stupne.Slnko vyjde zajtra o 6.59 a zapadne o 16.13 hod.

Počasie v európskych mestách a teplota v °C

Amsterdamdážď7
Aténypolooblačno24
Belehraddážď6
Berlínoblačno4
Bratislavaoblačno6
Brusel prehánky6
Budapešťoblačno5
Bukurešť dážď13
Frankfurtsneženie2
Helsinkisnehové prehánky-2
Istanbulzamračené20
Kodaň polooblačno5
Kyjevdážď3
Lisabonjasno17
Londýnoblačno6
Madridjasno15
Moskvasneženie0
Oslozamračené-1
Paríždážď6
Prahadážď so snehom2
Rímdážď15
Sofiadážď12
Štokholmjasno0
Varšavasnehové prehánky2
Viedeňoblačno5
Záhrebdážď5
Ženevaoblačno7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.