CZK1,289 Sk
  Utorok  13.Novembra 2001

Úspešný krok za titulom?

V úvodnom zápase zdolal Hewitt Grosjeana

V úvodnom zápase koncoročného Turnaja majstrov (dotácia 3,7 mil. dolárov) zvíťazil v skupine Johna Newcomba v Sydney domáci Lleyton Hewitt nad Francúzom Sebastienom Grosjeanom 3:6, 6:2, 6:3. Hoci sa nástup nasadenej dvojke nevydaril a 19-ročný Hewitt prehral prvý set za 36 minút 3:6, v nasledujúcom priebehu duelu však spresnil hru a nedal semifinalistovi Rolandovi Garrosovi už žiadnu šancu. Hewitt si víťazstvom nad Grosjeanom uchoval nadej, že skončí tohtoročnú sezónu na prvom mieste poradí ATP Champions Race. V ďalšom zápase Turnaja majstrov (dotácia 3,7 mil. dolárov) zvíťazil v skupine Johna Newcomba v Sydney Američan Andre Agassi nad domácim tenistom Patrickom Rafterom v dvoch setoch 6:2, 6:4. Výsledky - dvojhra - 1. kolo: Hewitt (2-Austr.) - Grosjean (8-Fr.) 3:6, 6:2, 6:3, Agassi (USA) - Rafter (Austr.) 6:2, 6:4. Utorkový program (8.30 SEČ) - skupina Kena Rosewalla: Ferrero (4-Špan.) - Kafeľnikov (5-Rus.), Kuerten (1-Braz.) - Ivaniševič (8-Chor.).