Hospodársky denník
USD48,631 Sk
EUR42,764 Sk
CHF29,073 Sk
CZK1,286 Sk
  Štvrtok  15.Novembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

...

. . .

SILNÝ HRÁČ REGIÓNU

Proces privatizácie 49 % akcií Transpetrolu v posledných dňoch naberá grády a nové informácie okolo tejto témy čoraz viac rozvirujú hladinu verejnej mienky. Hoci ubehlo len nie. . .

Odkazy správy o stave sveta

Predvídanie budúcnosti ľudstva je zložité a riskantné

Priemerná dĺžka života je v súčasnosti 65 rokov. Osemdesiat percent detí je očkovaných proti nebezpečným choro. . .

Sorosovci to tvrdia, hoci dôkazy nemajú

Na potvrdenie výrokov o možnej nezákonnej sterilizácii rómskych žien na Slovensku, ktoré nedávno uverejnila vo svojej správe Open Society Institute (OSI). . .

Paušálna daň do sumy 1,5 mil. Sk

Pripomíname podnikateľom, ktorí na tento rok zaplatili paušálnu daň, že budú musieť podať daňové priznanie v prípade, ak nesplnia zákonné podmienky. To znamená, a. . .

Prečo nie je revolúcia...?

Po nedávno publikovaných rozhovoroch s P. Weissom a P. Magvašim ma niekoľko čitateľov dosť rezolútne vyzvalo, aby som nestránil P. Weissovi, a dal priestor aj P. Koncoš. . .

Láme rekordy

Slovenská koruna včera pokračovala v posilňovaní, keď v priebehu dňa testovala svoje 4-mesačné maximum 42,700 SKK/1 EUR. Trend zhodnocovania koruny trvá od konca októbra, keď SR získ. . .

Kupujú autá

Maloobchodné tržby v USA za október nečakane vzrástli oproti minulému mesiacu o 7,1 % a dosiahli sumu 306,83 mld. USD. V septembri tento ukazovateľ pod vplyvom obáv z recesie vykázal. . .

Na postupe

Jednotky Severnej aliancie prenikli včera do talibanského Kandaháru, nad ktorým následne získali kontrolu. V ten deň zároveň dobyli aj mesto Gardez, 120 km južne od Kábulu. Bombardovan. . .

Švédske zmeny

Podľa najnovšieho prieskumu 44 % Švédov podporuje vstup krajiny do eurozóny, kým proti je 42 %. Jedným z faktorov zmeny postoja obyvateľstva je aj oslabujúca SEK. Referendum v kr. . .

Váš tieňový kabinet

Od 8. 11. do 14. 11. sme dostali 287 platných hlasovacích lístkov a celkovo do novembrového tieňového kabinetu došlo 510 lístkov. Keďže ide o všeobecne známe osobnosti, tak . . .

. . .

Počasie

Dnes bude jasno až polojasno. Najvyššia denná teplota 2 až 6, na severe miestami okolo 0 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m -6 stupňov. Severný až severovýchodný vietor 2 až 5, na východe okolo 7 m/s, popoludní len slabý premenlivý vietor. V piatok bude polooblačno, v noci od severu veľká oblačnosť a miestami občasný dážď alebo prehánky, od asi 1200 m snehové. Cez deň od severu polooblačno až oblačno, ojedinele prehánky. Nočná teplota -2 až -6 stupňov, v horských dolinách stredného Slovenska aj chladnejšie. Denná teplota 0 až 4 stupne. V sobotu bude jasno až polooblačno, zrána lokálne hmly. V horských oblastiach ojedinele pri zväčšenej oblačnosti snehové prehánky. Nočná teplota 0 až -4, v horských dolinách okolo -6. Denná teplota 1 až 5 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.02 a zapadne o 16.11 hod.

Amsterdamoblačno7
Atényoblačno19
Belehradzamračené2
Berlínpolooblačno4
Bratislavajasno3
Brusel dážď7
Budapešťjasno3
Bukurešť dážď7
Frankfurtjasno2
Helsinkidážď so snehom0
Istanbulprehánky15
Kodaňdážď7
Kyjevjasno0
Lisabonjasno16
Londýnoblačno6
Madridjasno9
Moskvasnehové prehánky-3
Oslozamračené3
Parížjasno5
Prahajasno1
Rímprehánky13
Sofiaoblačno9
Štokholmdážď3
Varšavajasno1
Viedeňjasno3
Záhreboblačno3
Ženevaoblačno6

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.