Hospodársky denník
USD48,481 Sk
EUR42,787 Sk
CHF29,063 Sk
CZK1,286 Sk
  Piatok  16.Novembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

...

. . .

Jazda za bezpečnosťou

„Človek obyčajne pozýva do svojho domu dobrého priateľa, a to je aj tento prípad,“ vyhlásil americký prezident George Bush počas spoločnej večere s ruským kolegom Vladimir. . .

Mám nápad, ako ho oživiť

Dobrý projekt si vraj sám nájde finančné prostriedky

Kedysi na začiatku transformačného procesu sa objavili viacerí zahraniční experti, ktorí podnikaniachtivým Slovákom. . .

Práce je, len sa jej chytiť

Prieskum potvrdil nevhodné rozmiestnenie živnostníkov

Pri optimalizácii siete živností a remeselných dielní v záujme zníženia nezamestnanosti v SR a poskytovani. . .

O dávky menej

Počet nových žiadateľov o dávky v nezamestnanosti v USA prekvapil, keď zaznamenal už tretí týždeň za sebou pokles, pričom sa znížil na 444-tisíc z predchádzajúcich 466-tisíc ľudí. M. . .

Útlm výroby

Prudký pokles priemyselnej produkcie vo Francúzku je jedným z ďalších faktorov, ktoré otvárajú dvere blížiacej sa recesii. Podľa analytikov septembrový 0,9-percentný medzimesačný pokl. . .

Zmena prognóz

Medzinárodný menový fond zmenil odhad vývoja svetovej ekonomiky, keď v tomto a budúcom roku očakáva globálnu recesiu. Rast svetovej ekonomiky by sa mal v roku 2001 a 2002 pohybovať . . .

Slabšie tempo

Tempo rastu HDP Talianska sa v treťom štvrťroku 2001 podľa predbežných údajov spomalilo na úroveň 1,9 % oproti 2,1 % v druhom štvrťroku. Kľúčovým dôvodom tohto vývoja je pokles svet. . .

Platí, že zákazník má právo výberu?

Včera sa Bratislava o krok priblížila tomu, aby sa mohla považovať za modernú svetovú metropolu. Verejnosti otvorilo svoje brány nákupné a zábavné centrum Au. . .

Štát nechránime utajovaním dotácií

V súvislosti s „kauzou“ ministra P. Koncoša okolo poskytnutých dotácií „zainteresovaným“ družstvám sa dostal na pretras problém utajovania informácií. Na otáz. . .

. . .

Počasie

Dnes bude prevažne polojasno, na severe a východe miestami oblačno a ojedinele prehánky. Najvyššia denná teplota 3 až 7 stupňov. Severozápadný vietor 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m -3 stupne. V sobotu bude jasno až polojasno, zrána a predpoludním miestami hmla. Nočná teplota -2 až -6, v horských dolinách okolo -8, denná teplota 2 až 7, na severe a pri dlhšie trvajúcej hmle okolo 0. V nedeľu bude jasno až polooblačno, zrána a predpoludním miestami hmla, ktorá sa ojedinele udrží po celý deň. Nočná teplota 0 až -4, v horských dolinách okolo -6, denná teplota 4 až 8, na severe a pri dlhšie trvajúcej hmle okolo 2 stupne.Slnko vyjde zajtra o 7.04 a zapadne o 16.10 hod.

Amsterdamoblačno9
Atényjasno16
Belehradoblačno2
Berlínpolooblačno5
Bratislavapolooblačno5
Brusel polojasno6
Budapešťjasno4
Bukurešť oblačno4
Frankfurtoblačno3
Helsinkijasno0
Istanbulpolooblačno12
Kodaňpolooblačno6
Kyjevpolooblačno1
Lisabonjasno15
Londýnpolooblačno7
Madriddážď4
Moskvasneženie-2
Oslojasno2
Parížjasno6
Prahajasno7
Rímjasno16
Sofiajasno4
Štokholmjasno0
Varšavazamračené4
Viedeňpolooblačno6
Záhrebpolooblačno2
Ženevapolooblačno4

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.