Hospodársky denník
USD48,401 Sk
EUR42,813 Sk
CHF29,159 Sk
CZK1,286 Sk
  Pondelok  19.Novembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

...

. . .

Ocenenia tým, ktorí vdychujú štátu život

V piatok sa uskutočnilo v kongresovej sále bratislavského hotela Forum 45. riadne zhromaždenie a celkovo 128. podujatie Hospodárskeho klubu (NEF). Prezent. . .

Pravá ruka robí iné ako ľavá

Poslanci už pripúšťajú nevyhnutnosť novelizácie

„Hoci na problematiku zákazu výroby PVC na Slovensku od roku 2008 existujú rôzne názorové prúdy, vyriešiť sa dá len. . .

Dvanásť rokov od transformácie

Keď v roku 1989 vznikol záujem o trhové hospodárstvo, nikto netušil, že podmienkou jeho zavedenia bude extrémna privatizácia majetku, ktorý do toho času kontrolova. . .

O cti a úspechu...

Peter Kasalovský

Mám tú česť vyhlásiť nositeľov našej výročnej ceny ZLATÝ BIATEC 2001, resp. 2001 - 2002, ktorá jestvuje od 1993. roku, a nositeľov nemenej prestížneho ocene. . .

S nimi zle, bez nich horšie

Absencia fondov môže znamenať aj stratu financií

Vláda sa rozhodla zrušiť deväť mimorozpočtových štátnych fondov. Zákon o ich likvidácii, ktorý je v NR SR, však nep. . .

Nový líder

P. Koncoš sa stal novým predsedom na sobotňajšom 7. zjazde SDĽ v Trnave. Za nových podpredsedov zvolili H. Blažíkovú, L. Orosza a B. Sopiru, za ústredného tajomníka opäť J. Richtera. Z. . .

Pokles rezerv

Devízové rezervy SR predstavovali k 14. novembru 5,2956 mld. USD a ich stav sa za uplynulých 7 dní znížil o 137,6 mil. USD. Devízové rezervy komerčných bánk klesli o 111,1 mil. USD . . .

Zmena trendu

Po 8 rokoch prakticky trvalého poklesu nezamestnanosti vo Veľkej Británii došlo v októbri prvýkrát k výraznejšiemu rastu počtu ľudí bez práce. Októbrový prírastok bol 4300 osôb a v . . .

Bližšie k cieľu

Index spotrebiteľských cien v 12 krajinách eurozóny (EMÚ) klesol v októbri na medzimesačnej báze o 0,1 % po septembrovom raste 0,3 %. Medziročný nárast cien sa tak v minulom mes. . .

. . .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.