CZK1,286 Sk
  Pondelok  19.Novembra 2001

Príprava so sľubnými výkonmi

Cez víkend naši lyžiari pred začiatkom SP úspešne bodovali

V rámci prípravy na SP v lyžiarskych disciplínach a v biatlone dosiahli cez víkend naši reprezentanti sľubné výkony. Vo fínskom Nuoniu, kde sa pripravujú naše biatlonistky, sa v rámci medzinárodných pretekov darilo našej Anne Murínovej. V sobotu vyhrala rýchlostné preteky, keď vybielila všetky terče a zvíťazila pred domácou reprezentantkou Holentiovou a Poľkou Gwizdoňovou. Mihóková skončila deviata a Pavkovčeková 16. V nedeľňajšej súťaži na 10 km vyhrala Ruska Ičmuratová pred Murínovou (napriek 3 trestným kolám ju predbehla o 17 s). Pavkovčeková vďaka 100-percentnej streľbe skončila 4., Mihoková šiesta. Necelý týždeň pred štartom nového ročníka Svetového pohára v behu na lyžiach potvrdil náš I. Bátory dobrú formu. Vo včerajších pretekoch FIS v Muoniu na 10 km voľ. technikou zvíťazil pred tromi ruskými bežcami - Natričinom (-35,5 s), Ročechom a Prokurovom. „V rámci prípravy sa mi na pretekoch darí. Dúfam, že aj konfrontácia so svetovou elitou na SP na budúci víkend v Kuopiu sa skončí pre mňa úspešne a zaútočím na prvé body do rebríčka SP,“ povedal I. Bátory.

V USA sa v rámci severoamerickej série Nor- Am v Lovelande predstavila naša slalomárska nádej V. Zuzulová, ktorá dosiahla druhý najrýchlejší čas 1:46,51 a za najlepšou Rakúšankou Köllererovou zaostala 21 stotín. Tretia skončila Američanka Koznicková. Rajčan vypadol v 2. kole slalomových pretekov, keď v 1. kole zajazdil na trati Switchback 46. čas (54,17 s).