Hospodársky denník
USD48,587 Sk
EUR42,793 Sk
CHF29,199 Sk
CZK1,29 Sk
  Utorok  20.Novembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

ŠTÁT AKO VYDRIDUCH?

Znižovanie daní je zaklínadlom politikov nielen u nás, ale vo väčšine hospodársky vyspelých krajín. Prestížny britský týždenník The Economist si . . .

Zo sľubov zostali výhovorky

Vládny bytový program vraj len o vytváraní podmienok

Vláda minulý týždeň schválila zmeny v poskytovaní bankových záruk pre ďalšie právnické osoby, ktoré môžu požiada. . .

Kvalitu vysokú, ceny nízke

Slovenský spotrebný trh výrazne preferuje cenové hľadisko

Pomáha kvalita lepšie predávať slovenské výrobky? Majú slovenské firmy záujem na zvyšovaní svojej konkuren. . .

Terorizmus a jeho súvislosti

Sebareflexia kľúčových aktérov medzinárodnej politiky

Šokujúce udalosti z New Yorku, Washingtonu a Pittsburghu skončili peknú ilúziu, že prvé storočie nastupu. . .

Panuje červená

V bratislavskej Moyzesovej sieni L. Eckardtová predstaví zajtra večer stodevätnásť modelov pre tohtoročnú zimu. Nosnými kolekciami sú VAMP a OSUDOVÁ. Nepochybne však zaujmú tak ak. . .

Poľské ceny

Ceny výrobcov v Poľsku zaznamenali v októbri pokles o 0,4 %, zatiaľ čo v septembri vzrástli o 0,5 %. Medziročná miera inflácie cien producentov tak v októbri dosiahla 0,3 %. Priemysel. . .

Nemecký HDP

Nemecká ekonomika nezaznamenala v treťom štvrťroku takmer žiadny rast a stagnovala tak už druhý štvrťrok za sebou. V treťom kvartáli stúpol HDP medziročne len o 0,25 %, zatiaľ čo v d. . .

Neisté Tokio

Bank of Japan včera opäť znížila hodnotenie domácej ekonomiky a nepriamo priznala, že Japonsko prechádza už štvrtou recesiou v tejto dekáde. Výrazný pokles výroby už začína negatívne. . .

Vláda zaplatí

Podľa Ministerstva financií ČR vláda za dlhy domácich bánk a firiem zaplatí v najbližších rokoch takmer 200 mld. CZK. Ministerstvo predpokladá, že strata konsolidačnej agentúry ČKA . . .

Menší dlh

Čistá zahraničná zadlženosť Maďarska, bez úverov súkromných firiem a komerčných bánk, predstavovala ku koncu septembra 3,5 mld. EUR, čo je oproti minulému mesiacu pokles o 0,6 mld. EU. . .

Katarská nádej pre voľný obchod

Uplynulý týždeň sa v Katare skončilo 4. ministerské zasadnutie Svetovej obchodnej organizácie, na ktorom zástupcovia 142 členských krajín prijali dohodu o ďalšom. . .

. . .

Počasie

Dnes bude polooblačno časom oblačno. Na severe a východe miestami snehové prehánky, inde zrážky len ojedinele. Najvyššia denná teplota 2 až 6 stupňov. Na horách vo výške 1500 m -7 stupňov. Severozápadný vietor 3 až 7 m/s.V stredu bude polooblačno, na východe až oblačno a miestami slabé sneženie. Ráno a predpoludním v nižších polohách miestami hmly. Nočná teplota 0 až -4, na severozápade okolo -6, denná teplota 1 až 5 stupňov. Vo štvrtok bude veľká na juhu časom zmenšená oblačnosť. V horských oblastiach miestami slabé sneženie. Hmlisto. Nočná teplota 0 až -4, denná teplota 2 až 6, na severe okolo 0 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.10 a zapadne o 16.06 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.