CZK1,29 Sk
  Utorok  20.Novembra 2001

Majster stratil presnú mušku

V hokejovej extralige v posledných kolách naplno len Košice

Najvyššia hokejová súťaž u nás má dnes na programe ďalšie kolo. Už po 25. raz sa divák na Slovensku môže vybrať na duely extraligy. Pozornosť predovšetkým priťahuje zápas medzi zatiaľ vedúcim Slovanom a druhými HC Košice. Kým belasí v posledných troch kolách, teda v zápasoch po reprezentačnej prestávke, dvakrát remizovali, a to s biednou gólovou bilanciou 6:4 (so Skalicou doma 3:3, vo Zvolene 1:1, vyhrali iba v Martine 2:0), Košičania mali plný bodový zisk i výborné skóre - 17:6 (vyhrali nad Žilinou, Skalicou - v predĺžení a nad Martinom). Z tohto hľadiska je zástupca z východoslovenskej metropoly pred zápasom mierny favorit. Štatistika vzájomných zápasov z tejto sezóny je vyrovnaná. Slovan vyhral prvý zápas 3:0, no v druhom - vonku, prehral 1:2.

Druhým najúspešnejším tímom v extralige od reprezentačnej prestávky je HK 32 VA L. Mikuláš. Liptáci vyhrali v Poprade, doma prehrali so Zvolenom až v predĺžení a v nedeľu zdolali Nitru (v predĺžení). Tentoraz na nich čaká duel v Žiline. Doterajšie dva zápasy zverenci trénera Šimčíka vyhrali (2:1, 6:2). Žilinčania inkasovali 6 gólov od Košíc, potom 5 od Trenčína, ale v nedeľu zdolali Poprad na jeho ľade 2:1. Ťažko povedať, či je ich forma na vzostupe, najmä ak Poprad v posledných troch dueloch dvakrát prehral a raz vyhral v predĺžení a ani raz sa komentáre nad ich výkonom neskveli superlatívmi na ich hru.

Vo výsledkovom útlme sa zdá byť (a asi nielen výsledkovom) obhajca titulu Zvolen. Ten síce dosiahol remízu so Slovanom, ale doma, kde však v 22. kole prehral s Martinom a víťazstvo zaznamenal iba v L. Mikuláši aj to v predĺžení a chabým výsledkom 2:1. A keďže jeho skóre je za tieto tri zápasy len 4:4, zdá sa, ako keby ostrostrelci z útokov majstrovského celku prišli o mušku (tabuľku strelcov síce zatiaľ vedie Török s 15 g pred Šechným - 14 g, ale ďalší najlepší strelec je až 24. Majeský so 6 g). No našťastie (?) Zvolen má ešte stále 10-bodový náskok v tabuľke pred štvrtým L. Mikulášom, takže pár „výsledkových úletov“ si teoreticky môže dovoliť (rovnako aj zatiaľ prvý Slovan a druhé Košice).

Od 4. miesta po 10. sú bodové rozdiely minimálne. Rozpätie je od 17 bodov - Nitra až pod 25 - L. Mikuláš. Medzi týmito klubmi má oproti minulému mesiacu pozitívnu bilanciu Trenčín. Vojaci v troch ostatných dueloch dvakrát vyhrali a raz prehrali (doma s Nitrou) a sú šiesti s 22 bodmi. Dnes sa predstavia v Martine. Skaličanov čaká rovnako nevyrovnaný Poprad. Oba celky majú na konte dve prehry z 3 zápasov. Ako teda dopadne dnešné kolo ťažko predpokladať, najmä po niekoľkých prekvapujúcich dueloch v posledných zápasoch v riadnom hracom čase. Okrem dnešného kola sú na programe ešte ďalšie dve časti súťaže - v piatok a v nedeľu.

Dnešný program: 17.00 - MHK Nitra - HKm Zvolen (1:1, 2:4), Žilina - L. Mikuláš (1:2, 2:6), Skalica - Poprad (5:1, 1:4), Martin - Trenčín (5:2, 0:5), 17.30: Slovan - Košice (3:0, 1:2).

3:5 2:1 p. p. 3:0 2:3

Skalica 1:1 p. p. 2:1 p. p. 2:3 3:0 5:1 5:2 • 2:4 9:1 2:1 p. p.

Počasie

Dnes bude polooblačno časom oblačno. Na severe a východe miestami snehové prehánky, inde zrážky len ojedinele. Najvyššia denná teplota 2 až 6 stupňov. Na horách vo výške 1500 m -7 stupňov. Severozápadný vietor 3 až 7 m/s.V stredu bude polooblačno, na východe až oblačno a miestami slabé sneženie. Ráno a predpoludním v nižších polohách miestami hmly. Nočná teplota 0 až -4, na severozápade okolo -6, denná teplota 1 až 5 stupňov. Vo štvrtok bude veľká na juhu časom zmenšená oblačnosť. V horských oblastiach miestami slabé sneženie. Hmlisto. Nočná teplota 0 až -4, denná teplota 2 až 6, na severe okolo 0 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.10 a zapadne o 16.06 hod.