Hospodársky denník
USD48,992 Sk
EUR43,076 Sk
CHF29,56 Sk
CZK1,297 Sk
  Štvrtok  22.Novembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

...

. . .

Záujmy štátu sú neznámou

Domácim nositeľom tohtoročných prestížnych cien Zlatý biatec a Prominent ekonomiky šéfredaktor Peter Kasalovský položil niekoľko otázok, ktoré si vyžadujú priame odpovede. . .

Čo je nutné a čo nie pri V-1

Odstavenie by nemuselo vyústiť do konečnej likvidácie

Dohodu s Európskou bankou pre obnovu a rozvoj (EBOR) o príspevku na odstavenie dvoch blokov jadrovej elektrá. . .

Sudcom vedy je čas

Ad: Systémové zlyhanie, Hd 20. 11. 2001

So záujmom som si prečítal uvedený článok, dovoľte mi v tejto súvislosti niekoľko poznámok. Dejiny „vyvracania“ teórie relati. . .

Nanič budú úspechy

Peter Kasalovský

Anketa Hd Váš tieňový kabinet sa začala v prvej dekáde októbra. Časť našich čitateľov ju prijala s porozumením, a to najmä preto, že je dokladom o ich nespoko. . .

VÚB predaná

Podpisom zmluvy o konečnom vyrovnaní transakcie uzavreli včera privatizačný proces Všeobecnej úverovej banky. Jej majiteľom sa stala talianska banková skupina IntesaBCI, ktorá za 94,47. . .

INVESTOR a nie MECENÁŠ

Robert Fico, predseda Smeru, nezostal dlho jediným „rebelom“, ktorý vystúpil z komisie ministerky pre správu a privatizáciu národného majetku SR Márie Machovej pre príprav. . .

V novej funkcii

Vláda včera schválila návrh na vymenovanie Ivana Šramka za viceguvernéra NBS. Funkcia viceguvernéra, ktorý má v kompetencii riadenie bankového dohľadu, je uvoľnená od mája tohto r. . .

Budú dva

V plánovanom Cyklotrónovom centre SR v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves sa vybudujú dva urýchľovače. Podľa predsedu Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR D. Podho. . .

Obce a mestá

Dohodu o spolupráci pri presadzovaní projektu Informačný systém obcí a miest na internete podpísali Slovenské telekomunikácie, IBM Slovakia, HTC, Trithem a ISOMI, ktorej akcionármi . . .

Štyria adepti

Záujem o výstavbu rýchlostnej cesty R1 v úseku Nová Baňa - Rudno nad Hronom prejavili predložením ponúk štyri stavebné spoločnosti. Z toho sú dve slovenské - Inžinierske stavby Ko. . .

Prešov prevzal štafetu

Pri zrode akcie prvou bola Banská Bystrica

Ponúkať slovenské textilné a kožené výrobky sa rozhodol v Prešove Slovenský odborový zväz textil - odev - koža v spolupráci s . . .

Otvárajú Vianočnú poštu

Keby si mamičke trochu mohol pomôcť

Slovenská pošta od pondelka štartuje tretí ročník Vianočnej pošty. Vianočná nálepka a originálna pečiatka z Rajeckej Lesnej dodajú p. . .

Pasy pre hovädzí dobytok

Centrálna evidencia zvierat od apríla 2002

Značný pokrok v harmonizácii pravidiel s Európskou úniou v oblasti pôdohospodárstva sa dosiahol s podporou twinningového pro. . .

Vláda deficit „odložila“

Na výskum menej, ako žiada koncepcia

Správu o vývoji deficitu zahraničného obchodu, ktorou sa mala včera vláda SR zaoberať, na návrh jej podpredsedu Ľ. Fogaša z rok. . .

Zo Saska

Začiatkom budúceho roka by Slovensko mala navštíviť skupina asi 40 podnikateľov zo Saska (NSR). Počas včerajšieho stretnutia sa na tom dohodol prezident R. Schuster a ministerský pred. . .

Nežijeme len pre dnešok

Dennodenný študentský stereotyp uvádza zväčša jeho „obete“ do fádnosti s jej opisno-charakteristickými myšlienkami typu: všetko je v poriadku, nič sa nedeje, máme čas. . . .

Radšej vyorú

Považský cukrovar Trenčianska Teplá prešiel v kampani na novú formu. Vyoráva cukrovú repu podľa potreby. Priemerná cukornatosť dosahuje 15,2 percenta, pričom spracovali už 127 500 t. . .

Zelená karta

Národný úrad práce hľadá pre svojho zahraničného partnera vhodných uchádzačov na zamestnanie do Nemecka. Ponuka je určená špecialistom na informačné technológie na základe tzv. Zele. . .

Trh i charita

O predajné miesto na tohtoročných Bratislavských vianočných trhoch sa uchádzalo 144 záujemcov, pričom magistrát uspokojil 85 predajcov a organizácií. Okrem stánkov s tradičným via. . .

Majster pizze

Víťazom prvého ročníka majstrovstiev Slovenska v pečení pizze, ktorý sa uskutočnil v Bratislave, sa stal Miroslav Talian z pizzerie v Trenčíne. Odbornú porotu presvedčil zhotoven. . .

Kvalitu hodnotí spotrebiteľ

Nová norma ubytovacích zariadení vyhovuje majiteľom

S účinnosťou od 1. novembra nadobudla platnosť nová vyhláška MH SR č. 419/2001 o kategorizácii ubytovacích zari. . .

Peniaze a terapia

Komentuje Ľudmila Koníková

Problematika našej liekovej politiky patrí v zdravotníctve medzi najdiskutovanejšie témy. Je všeobecne známe, že si niektoré skupiny spomínajú na. . .

Únia bez halušiek?

Komentuje Andrej Pokojný

Keď v jednej, dnes už takmer zabudnutej rozprávke, niesol Janko Hraško tatkovi na pole obed, potkol sa a všetko vylial a vysypal. Polievku späť da. . .

Ako zvládneme hendikepy

Komentuje Zuzana Krútka

Výskumný ústav práce a sociálnych vecí dostane v týchto dňoch novú úlohu - zistiť, koľko absolventov škôl odišlo a odchádza do zahraničia. Podie. . .

Poistné je premlčané...

Oznamovaciu povinnosť treba poznať

Ten, kto nemá zaplatené tzv. povinné poistné, by mal vedieť, aké sú premlčacie lehoty na jeho predpísanie príslušnými inštitúciami.. . .

Milión drevených paliet

Lacnejšia výroba i menšia spotreba reziva

Jeden milión drevených paliet ročne vyrobí nová 100-percentná dcérska spoločnosť Severoslovenských celulózok a papierní (SCP). . .

Technológia 21. storočia

Stotisíc vaní vyrobil Festap Fiľakovo

Úspešný slovenský výrobca vaní Festap Fiľakovo v októbri vyrobil stotisíci kus vane v tomto kalendárnom roku. Smalt, ktorý použív. . .

Jeseň je plná prekvapení

Recyklovaný papier znamená veľkú úsporu

Stálych zákazníkov Quelle jeseň prekvapila dvakrát. Prvýkrát novým trendom zimy, ktorá prináša módne typy pre každý typ postav. . .

Chcú vynovené električky

Modernizovať chcú Košice aj Bratislava

Modernizácia najrozšírenejších električiek T3 z produkcie bývalého dodávateľa ČKD Praha je ďalším projektom Železničných opravo. . .

Aplikácie firmy

Varias Žilina, člen medzinárodnej skupiny EFP Group, dosiahol za prvý polrok zisk pred zdanením takmer 16 mil. Sk. Predmetom činnosti je poskytovanie služieb spojených s návrhom,. . .

Až 125 druhov

Tržby z predaja mäsa a mäsových výrobkov v hodnote 1,83 mld. Sk dosiahol za desať mesiacov Tauris Rimavská Sobota. Oproti rovnakému obdobiu vlani sa jeho tržby zvýšili takmer o 221. . .

Nové strechy

Hlavnou témou tohtoročnej výstavy Strechy v dňoch 27. až 29. novembra v Bratislave budú Príklady riešenia striech - novostavby, rekonštrukcie. Predstaví sa tridsať výrobcov, distrib. . .

Zdravý export

Spoločnosť Baumit Bratislava vykázala za prvých deväť mesiacov obrat 706,7 mil. Sk. Objem tržieb za minulý rok dosiahol 797,3 mil. Sk, čo predstavuje medziročný nárast o 5,5 %. Za . . .

Pirátsky softvér za milióny

Polícia v americkom meste Los Angeles zadržala minulý týždeň v piatok dosiaľ najväčší kontraband pirátskeho softvéru v hodnote 100 miliónov dolárov. Po 18 mesiacoch n. . .

Slovenské IT služby rástli

Trh bol zviazaný s rastom výdavkov

Najnovšia štúdia spoločnosti IDC informuje o tom, že trh profesionálnych IT služieb na Slovensku v roku 2000 celkovo vzrástol. Vý. . .

Nokia si udržala pozíciu

Predaj telefónov zaznamená svoj prvý pokles

Fínska Nokia sa aj v 3. štvrťroku 2001 stala najväčším svetovým výrobcom mobilných telefónov, vzostup trhového podielu zazn. . .

Tri umiestnenia v rebríčku

Fast 50 - stredoeurópska špička inovácií

Šestnáste miesto v rebríčku päťdesiatich najúspešnejších stredoeurópskych spoločností z oblasti technológií Fast 50 zaujala. . .

Sega stavia na nové hry

Japonský výrobca počítačových hier Sega v prvom obchodnom polroku 2001/2002 (do 30. septembra) zaznamenal straty pre pokles hodnoty jeho podielov, hoci aj napriek reštruk. . .

Temné priestory internetu

Päť percent siete je globálne ťažko prístupných

Čo používatelia internetu tušili už dávno, potvrdila tri roky trvajúca analýza amerických odborníkov z firmy Arbor Net. . .

Transformácia e-businessu

Podpora aplikácií aj od rôznych dodávateľov

Spoločnosť SAP uviedla podrobnosti o svojej infraštruktúre založenej na otvorených štandardoch, ktorá umožňuje ojedinelú t. . .

Veľký štýl malého pomocníka

Motorola predstavila nový GPRS mobilný telefón

Nový mobilný telefón z radu V od Motoroly je inováciou zvonka i zvnútra. Je to najmenší telefón podporujúci technológ. . .

Telekomunikačné problémy

Česká vláda žiada vysoké sumy za UMTS, do liberalizácie trhu sa neponáhľa

Štát nemá vôľu urýchliť proces liberalizácie telekomunikácií v Českej republike. Povedal to . . .

Spektrum

Apple uviedol druhú generáciu bezdrôtovej technológie AirPort. Riešenie, ktoré je založené na štandarde 802.11b, obsahuje nový prístupový terminál s podporou zákazníkov America Online,. . .

Tvorili dejiny

Isto bude veľa tých, ktorí si s nadšením pozrú český dokumentárny film Českej televízie a Video 5 The Plastic People of The Universe, venovaný skupine, ktorá proti svojej vôli t. . .

Výstavná premiéra

Už takmer dve desaťročia vystavuje pražský fotograf Pavel Mára v rôznych krajinách a až teraz máme príležitosť vidieť jeho autorskú expozíciu po prvý raz na Slovensku.

„Mal . . .

Superpočítač na klímu

Národné centrum pre výskum atmosféry (NCAR) vybralo spoločnosť IBM za dodávateľa najvýkonnejšieho superpočítača na svete, ktorý bude predpovedať klimatické zmeny ovplyvňu. . .

Zlaté slučky

Herci Peter Rúfus a Mária Kráľovičová sa stali držiteľmi prestížnej slovenskej dabingovej ceny Zlatá slučka 2001 v kategóriách najlepší mužský a najlepší ženský dabing. Za najl. . .

Príbehy objaviteľov

Je celkom pochopiteľné, že kníhkupectvá sú dnes plné kníh o náročných aktivitách, ktorým sa venujeme vo voľnej prírode. A nie je nepochopiteľná ani skutočnosť, že ešte viac . . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Cecília

v piatok Klement

V Českej republike

dnes Cecílie

v piatok Klement. . .

Twist - štvrtok

6:00 Twist s Janettou Štefánkovou

6:30 Prehľad tlače

7:00 Žurnál Rádia Twist

s Janom Mečiarom

7:15 Šport

7:33 Trendy v ekonomike

<. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 20. 11. 2001: Bratislava 100,7. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Pozvete nás ďalej? Rodinný magazín

9.30 Ľudové nástroje a ich výrobcovia

10.15 Rozumná Venuša, rozumná láska . . .

Štvrtok 22. novembra

GLOBAL

*17.00*Čo dokáže láska. Brazílska telenovela

*17.55*Lokálne vysielanie

*19.05*Na ľudovú nôtu. Hudobno-zábav. . .

Nezdaniteľná suma na dieťa

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 02/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Dieťa nášho zamestnanca skončilo tento rok v máji vysokú škol. . .

. . .

Počasie

Dnes bude spočiatku polojasno až oblačno, v nižších polohách zrána miestami hmla. V priebehu dňa od severozápadu prevažne zamračené a popoludní na viacerých miestach občasný dážď, od 700 m sneženie. Najvyššia denná teplota 2 až 6, na juhozápade miestami okolo 8, na horách vo výške 1500 m okolo -3 stupne. Prevažne západný vietor 4 až 8 m/s, na horách a v nárazoch aj na juhozápade 10 až 15 m/s, na východe slabý južný vietor.V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach sneženie. Cez deň postupne premenlivá oblačnosť so snehovými prehánkami. Nočná teplota 0 až -4 stupne, v dolinách aj chladnejšie, denná teplota 0 až 4 stupne. V sobotu bude premenlivá veľká oblačnosť so snehovými prehánkami, na severe lokálne aj trvalejšie sneženie. Nočná teplota -3 až -7, v horských dolinách okolo -9, denná teplota -1 až 3 stupne, na severe aj chladnejšie.Slnko vyjde zajtra o 7.12 a zapadne o 16.04 hod.

Amsterdampolooblačno8
Atényjasno13
Belehradjasno6
Berlínprehánky5
Bratislavazamračené9
Brusel prehánky6
Budapešťoblačno6
Bukurešť oblačno3
Frankfurtdážď6
Helsinkidážď1
Istanbulpolooblačno7
Kodaňdážď4
Kyjevsneženie0
Lisabonjasno15
Londýnpolooblačno10
Madridjasno10
Moskvasneženie-4
Oslojasno0
Paríždážď6
Prahadážď5
Rímjasno16
Sofiajasno5
Štokholmdážď1
Varšavaprehánky4
Viedeňzamračené8
Záhreboblačno8
Ženevaoblačno6

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.