Hospodársky denník
USD48,992 Sk
EUR43,076 Sk
CHF29,56 Sk
CZK1,297 Sk
  Štvrtok  22.Novembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Koniec privatizácie VÚB

Talianska banková skupina IntesaBCI získala 94,47 % akcií Všeobecnej úverovej banky (VÚB) a určite zaujímavý podiel na slovenskom bankovom trhu. VÚB dostala nového, lepšieho. . .

SR investičným favoritom

Americká investičná banka Morgan Stanley považuje Slovensko za investičného favorita európskych rozvíjajúcich sa trhov pre rok 2002. Riccardo Barbieri-Hermitte, výkonný . . .

Zmena orientácie

Holandská spoločnosť KPN Telecom oznámila, že v súvislosti s reštrukturalizáciou plánuje zvýšiť objem upísania nových akcií na 5 mld. EUR. Spoločnosť, ktorú ohrozuje zadlženie v. . .

V línii očakávaní

Finančná skupina ING Groep NV, ktorá minulý mesiac šokovala investorskú verejnosť znížením svojich odhadov hospodárenia na tento rok, v stredu zverejnila svoje výsledky za tret. . .

Nejasné správy z Moskvy

Včera, ako každú stredu, sa očakávalo zverejnenie týždennej správy americkej energetickej agentúry EIA o stave zásob ropy a ropných derivátov. Podľa informácií EIA množst. . .

Snaha o riešenie zlých úverov

Trh cenných papierov v Tokiu zaznamenal v stredu mierny rast, keď investori v očakávaní, že japonské banky sa vynasnažia o reálnejší prístup k problému zlých úverov. . .

Nákupy pre klienta?

Investori na pražskej burze v stredu rozpútali vlnu vyberania ziskov. Trh, ktorý sa ešte začiatkom tohto týždňa nachádzal na štvormesačnom maxime, tak už druhý deň za sebou f. . .

US dolár znovu na koni

V stredu sa hneď krátko po otvorení potvrdili pochybnosti v silu spoločnej európskej meny tých hráčov, ktorí držali krátke europozície. Už v utorok sa objavovali ako význa. . .

Dobré čísla stiahli bondy

Americké pokladničné poukážky otvorili stredajšie obchodovanie výrazným poklesom kontraktov, keď priaznivé výsledky ekonomických ukazovateľov Spojených štátov posilnili. . .

Termín sa posunie?

Záverečný termín pre záväzné ponuky uchádzačov o 67-percentný podiel v Slovenskej poisťovni (SP) sa možno z predpokladaného termínu 3. decembra posunie o niekoľko dní. Ako u. . .

Zmluva už čoskoro

Zmluva o predaji Investičnej a rozvojovej banky (IRB) do vlastníctva maďarskej OTP by sa mala podpísať 7. decembra 2001. Kabinet schválil OTP ako budúceho vlastníka banky 7. . . .

Investičné odporúčania

Európske akciové trhy včera zaznamenali zmiešané obchodovanie, keď sa väčšinu dňa držali pod otváracou úrovňou. Mierne prírastky zaznamenal len britský benchmarkový ind. . .

. . .

Počasie

Dnes bude spočiatku polojasno až oblačno, v nižších polohách zrána miestami hmla. V priebehu dňa od severozápadu prevažne zamračené a popoludní na viacerých miestach občasný dážď, od 700 m sneženie. Najvyššia denná teplota 2 až 6, na juhozápade miestami okolo 8, na horách vo výške 1500 m okolo -3 stupne. Prevažne západný vietor 4 až 8 m/s, na horách a v nárazoch aj na juhozápade 10 až 15 m/s, na východe slabý južný vietor.V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach sneženie. Cez deň postupne premenlivá oblačnosť so snehovými prehánkami. Nočná teplota 0 až -4 stupne, v dolinách aj chladnejšie, denná teplota 0 až 4 stupne. V sobotu bude premenlivá veľká oblačnosť so snehovými prehánkami, na severe lokálne aj trvalejšie sneženie. Nočná teplota -3 až -7, v horských dolinách okolo -9, denná teplota -1 až 3 stupne, na severe aj chladnejšie.Slnko vyjde zajtra o 7.12 a zapadne o 16.04 hod.

Amsterdampolooblačno8
Atényjasno13
Belehradjasno6
Berlínprehánky5
Bratislavazamračené9
Brusel prehánky6
Budapešťoblačno6
Bukurešť oblačno3
Frankfurtdážď6
Helsinkidážď1
Istanbulpolooblačno7
Kodaňdážď4
Kyjevsneženie0
Lisabonjasno15
Londýnpolooblačno10
Madridjasno10
Moskvasneženie-4
Oslojasno0
Paríždážď6
Prahadážď5
Rímjasno16
Sofiajasno5
Štokholmdážď1
Varšavaprehánky4
Viedeňzamračené8
Záhreboblačno8
Ženevaoblačno6

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.