Hospodársky denník
USD49,269 Sk
EUR43,261 Sk
CHF29,608 Sk
CZK1,301 Sk
  Piatok  23.Novembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

TROMFOVÉ ESO

Nečudo, že OSN vyhlásila vodu za jednu zo strategických surovín prvého storočia tretieho milénia. Ak to posudzujeme z nášho, stredoeurópskeho hľadiska, . . .

Vedomie spoločných koreňov

Vhodný priestor na hospodárske a politické zbližovanie

Včera sa začalo dvojdňové vrcholné stretnutie predsedov vlád zo 17 členských krajín Stredoeurópskej iniciatívy. . .

Postaviť sa na vlastné nohy

Šancou na úspech môžu byť aj mikropôžičky

Dvadsaťtisíc či 50-tisíc korún nie je veľká suma, ale pre nezamestnaného môže predstavovať štartovací kapitál, za ktor. . .

Slovák nelikviduje Alberta Einsteina

Ad.: Sudcom vedy je čas, Hd 22. 11. 2001

Slovák nelikviduje Einsteina, chcel len pochopiť Einsteinovu teóriu a podarilo sa mu to. Jeho výsledok je bezpreced. . .

Jednotná sadzba

MF SR vydalo vo Finančnom spravodajcovi č. 16/2001 Pokyn na uplatňovanie jednotnej sadzby dane z pridanej hodnoty pri poskytovaní činnosti kamenárov - dodávka a montáž náhrobnýc. . .

Chce to menej bedákania

Domácim nositeľom tohtoročných prestížnych cien Zlatý biatec a Prominent ekonomiky šéfredaktor Peter Kasalovský položil niekoľko otázok, ktoré si vyžadujú priame odpovede.. . .

ČR v deficite

Schodok obchodnej bilancie ČR dosiahol v októbri 11 mld. CZK. Pritom v septembri skončil zahraničný obchod s prebytkom 1,8 mld. CZK. Vývoz v bežných cenách medziročne stúpol o 10,1 . . .

Je to slabšie

Belgická banková a poisťovacia skupina KBC Bancassurance, ktorá je majoritným vlastníkom ČSOB, hospodárila v treťom kvartáli s čistým ziskom 159 mil. EUR, čo predstavuje medziročný . . .

Správny postup

EBOR vyčlenila od januára do septembra 2001 na 52 nových úverových a kapitálových projektov 1,84 mld. EUR. V porovnaní s tým istým obdobím predchádzajúceho roka zvýšila svoje inves. . .

Vplyv Suzuki

Maďarsko pritiahlo za prvých deväť mesiacov priame zahraničné investície v hodnote 1,031 mld. EUR. Významnou mierou (26 %) sa na tom podieľalo Japonsko prostredníctvom kapitálovéh. . .

Dosah útokov

Tržby amerických leteckých spoločností z domácej prepravy klesli v októbri o 38 %, a to pre nižšie ceny a obmedzenie počtu letov. V minulom mesiaci klesli ceny leteniek až o 20 %. . . .

II. ročník Best Bank

Čiastkové výsledky k 22. 11.

Od 16. novembra do 22. novembra prišlo do redakcie 141 hlasovacích lístkov a celkovo od 5. novembra 479. Poradie preferovaných domácich bánk. . .

. . .

Počasie

Dnes bude premenlivá, na juhu zmenšená oblačnosť. Početné snehové prehánky, na severe miestami aj trvalejšie sneženie. Najvyššia denná teplota 2 až 7, na severe miestami okolo nuly. Západný až severozápadný vietor 4 až 8 m/s, na horách a v nárazoch aj na juhozápade okolo 15 m/s, na východe slabý premenlivý vietor. Na horách vo výške 1500 m -7 stupňov.V sobotu bude prevažne veľká oblačnosť a na mnohých miestach snehové prehánky. Nočná teplota 0 až -4, v dolinách okolo -6, denná teplota -1 až 3 stupne. V nedeľu bude premenlivá veľká oblačnosť so snehovými prehánkami. Nočná teplota -2 až -6, v horských dolinách okolo -8, denná teplota -1 až 3 stupne.Slnko vyjde zajtra o 7.14 a zapadne o 16.03 hod.

Amsterdamdážď6
Atényzamračené13
Belehraddážď4
Berlíndážď2
Bratislavazamračené3
Brusel polooblačno3
Budapešťjasno4
Bukurešť sneženie5
Frankfurtdážď5
Helsinkidážď1
Istanbuldážď14
Kodaň polooblačno5
Kyjevzamračené2
Lisabonjasno15
Londýndážď5
Madridjasno11
Moskvasneženie-4
Oslojasno-2
Parížoblačno4
Prahapolooblačno2
Rímpolooblačno12
Sofiadážď7
Štokholmdážď0
Varšavadážď0
Viedeňzamračené3
Záhrebdážď4
Ženevapolooblačno5

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.