Hospodársky denník
USD49,1 Sk
EUR43,176 Sk
CHF29,542 Sk
CZK1,301 Sk
  Pondelok  26.Novembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Keď ženy chcú pracovať

Nechcú ich, pretože: majú malé deti a tie bývajú choré; majú malé deti a aj ak nie sú choré, asi by nepracovali nadčas; nemajú deti, ale môžu. . .

Tradičný koncoročný pokles

Nazbiera koruna ešte silu a prelomí úroveň 43 SKK/1 EUR?

S blížiacim sa koncom roka už tradične cítiť na slovenskom devízovom trhu tlaky na znehodnocovanie slovenskej. . .

Ťažký zrod budúcnosti

G. W. Bush: Ofenzíva vstupuje do najnebezpečnejšej fázy

Obrysy budúceho Afganistanu sa dnes ešte nezačnú črtať. Medzinárodná konferencia OSN o budúcnosti krajiny, ktorá sa. . .

Dlhodobosť určuje stabilitu

Domácim nositeľom tohtoročných prestížnych cien Zlatý biatec a Prominent ekonomiky šéfredaktor Peter Kasalovský položil niekoľko otázok, ktoré si vyžadujú priame od. . .

Na míle vzdialení od vyspelých štátov

Ďaleko máme v súčasnom systéme nášho zdravotníctva od vyspelých krajín. Nemocniciam hrozí odpojenie od vody, elektriny či plynu, podľa stupňa zadlženosti v j. . .

Slovensko si zaslúži byť členom NATO

Tieto slová odzneli vo Washingtone od M. Albrightovej, bývalej štátnej tajomníčky USA. Druhý ročník prednáškového cyklu významných osobností zorganizovali pri. . .

Spätný chod?

Peter Kasalovský

Túto sobotu budú voľby do vyšších územných celkov (VÚC) a ich najvyšších predstaviteľov. Pokiaľ sa nestane zázrak, tak sa účasť voličov nedošplhá v niektorých regi. . .

Opäť Belfast

Pouličné násilnosti prepukli včera v hlavnom meste Severného Írska Belfaste. Ich aktérmi bolo asi sto znepriatelených katolíkov a protestantov. Na políciu a vojsko útočili kameňmi,. . .

Chcú rokovať

Podľa britského denníka The Independent je britská banka Llodys TSB Group pripravená obnoviť rokovania o zlúčení s Deutsche Bank, ktorá je najväčšou nemeckou bankou. Rokovania začiat. . .

Európske sny premiéra Blaira

„Sme súčasťou Európy,“ uviedol britský premiér Tony Blair v piatkovom prejave v birminghamskom Európskom výskumnom inštitúte. Zo zemepisného hľadiska nejde o žiadnu. . .

Budú štvorčatá

Výstavba nového Svetového obchodného centra v New Yorku je nevyhnutnosťou, lebo v ich troskách zaniklo 20 % všetkých kancelárskych priestorov poskytnutých finančným službám. Dvoj. . .

Lepšia nálada

Ako informuje správa University of Michigan, index spotrebiteľskej nálady v USA stúpol za november na 83,9 bodu z októbrových 82,7 bodu. Ekonómi považujú dôveru spotrebiteľov za p. . .

Vyššie rezervy

Devízové rezervy SR dosiahli k 21. novembru úroveň 5,834 mld. USD. Devízové rezervné aktíva komerčných bánk tak vzrástli o 525,2 mil. USD na 2,0398 mld. USD. Rezervy NBS zaznamen. . .

To sa nakupuje

Inflácia v Nemecku v novembri klesla na 15-mesačné minimum, keď sa v porovnaní s októbrom znížila o 0,5 %. Jej ročná miera je teraz 1,6 %. Najväčšia európska ekonomika potvrdzuje. . .

. . .

Počasie

Dnes bude prevažne oblačno, miestami občasné sneženie. Najvyššia denná teplota -1 až 3 stupne. Severozápadný až severný vietor 2 až 5 m/s. Teplota vo výške 1500 m -4 stupne. V utorok bude oblačno až zamračené, miestami občasné sneženie, v nížinách západného Slovenska neskôr dážď alebo dážď so snehom. Najnižšia nočná teplota 0 až -5 stupňov, najvyššia denná teplota -1 až 3 stupne. V stredu bude naďalej oblačno až zamračené, na viacerých miestach občasné sneženie, v nížinách západného a stredného Slovenska dážď a mrholenie. Najnižšia nočná teplota 1 až -4 stupne, najvyššia denná teplota -1 až 4 stupne. Slnko vyjde zajtra o 7,18 a zapadne o 16,01 hod.

Amsterdampolooblačno9
Atényjasno17
Belehradoblačno2
Berlíndážď 1
Bratislavaoblačno3
Bruseloblačno8
Budapešťoblačno4
Bukurešťoblačno1
Frankfurtdážď5
Helsinkyobčasné sneženie0
Istanbuloblačno7
Kodaňobčasný dážď5
Kyjevoblačno1
Lisabonjasno15
Londýnpolooblačno6
Madridoblačno14
Milánopolooblačno18
Moskvadážď0
Osloobčasné sneženie0
Parížprehánky7
Prahadážď so snehom2
Rímpolooblačno12
Sofiaoblačno-1
Štokholmobčasné sneženie2
Varšavasneženie-2
Viedeňdážď so snehom3
Záhreboblačno5
Ženevazamračené5

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 22. 11. 2001: Bratislava 100,11, Sliač 97,86, Košice 98,70, Poprad 93,06, za 23. 11. 2001: Bratislava 99,34, Sliač 96,87, Košice 97,70 Poprad 92,22, za 24. 11. 2001: Bratislava 99,92, Sliač 97,36, Košice 98,13, Poprad 92,64.Údaje poskytuje SPP.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.