Hospodársky denník
USD48,968 Sk
EUR43,165 Sk
CHF29,44 Sk
CZK1,305 Sk
  Utorok  27.Novembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

ZAPLATÍME TABAKOM

Hovorí sa, že chovateľ či roľník sa vždy niečoho bojí. Napríklad, ak má prasnica veľa prasiatok, hospodár dostane strach, aby neuhynula. Ak ich je . . .

SR ekologickou rezerváciou

Cyklotrón budeme stavať v Košiciach i v Banskej Bystrici

„Podľa informácií, ktoré mám k dispozícii, neviem o prípade, že by nesúhlasné stanoviská občanov docielili . . .

Korene svetového terorizmu

Bojovať proti teroru bez ohľadu na jeho korene, privodí viac teroru

Slovenská verejnosť je bohato zásobená morálnymi apelmi boja proti terorizmu. To by mohlo zanechať. . .

Ani o krok späť

Peter Kasalovský

Úrovňou domácej korupcie sa podľa viacerých zahraničných zdrojov nemusíme znepokojovať. Nie je veľa takých štátov, ktoré by nás mohli ohroziť, ba dostať z našej. . .

Pentagón potvrdil pozemné operácie

Jeden deň po obsadení mesta Kunduz na severe Afganistanu vojakmi Severnej aliancie a deň pred začiatkom medzinárodnej konferencie OSN o budúcnosti Afganistanu, . . .

Reformy strácajú hybnú silu

Domácim nositeľom tohtoročných prestížnych cien Zlatý biatec a Prominent ekonomiky šéfredaktor Peter Kasalovský položil niekoľko otázok, ktoré si vyžadujú priame odpo. . .

USA v recesii

Poprední ekonomickí experti konečne priznali, že USA sa nachádzajú v recesii. „Marec 2001 bol prelomovým obdobím, keď sa začala recesia,“ vyhlásil v piatok Ben Bernanke, člen komisi. . .

Chcú libru

Občania Veľkej Británie ani po štyroch rokoch nezmenili svoj negatívny postoj k prijatiu jednotnej európskej meny. Len 16 % opýtaných, teda rovnako ako v roku 1997, súhlasí s tým, aby . . .

Už s ratingom

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's udelila ruskej plynárenskej spoločnosti Gazprom rating dlhodobých devízových záväzkov na stupni B. Gazprom je najväčší plynárenský . . .

Stále dobré

Obchodný prebytok krajín eurozóny sa v septembri znížil na 3,8 mld. EUR oproti augustovým 5,1 mld. EUR. V rovnakom období minulého roka dosahoval 6,2 mld. EUR. Export sa zvýšil zo s. . .

Sľubné mzdy

Priemerná mzda v ČR vzrástla v 3. štvrťroku medziročne o 8,9 %, teda o 1183 CZK a dosiahla 14 410 CZK. Spotrebiteľské ceny sa za uvedené obdobie zvýšili o 5,4 %, reálna mzda tak vzr. . .

. . .

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a miestami sneženie, najmä v západnej polovici územia. Na juhozápade na niektorých miestach prejde sneženie do dažďa. Najvyššia denná teplota -2 až 2 stupne. Teplota na horách vo výške 1500 m -3 stupne. Východný až juhovýchodný vietor 3 až 6 m/s.Upozornenie: V noci a v utorok cez deň sa môže na juhozápade miestami vytvárať pri mrznúcom daždi poľadovica.V stredu bude veľká oblačnosť s početným snežením, na juhozápade aj dážď, prechodne mrznúci. Cez deň prechodne zmenšená oblačnosť. Nočná teplota 0 až -4, denná teplota -1 až 3 stupne. Vo štvrtok bude veľká oblačnosť a miestami snehové prehánky, na juhozápade aj dažďové. Cez deň prechodne zmenšená oblačnosť. Nočná teplota -1 až -5, denná teplota -1 až 3, na juhozápade okolo 5 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.19 a zapadne o 16.00 hod.

Amsterdamdážď5
Atényjasno14
Belehradzamračené5
Berlíndážď0
Bratislavasneženie0
Brusel prehánky5
Budapešťsneženie0
Bukurešť oblačno1
Frankfurtdážď3
Helsinkizamračené2
Istanbulpolooblačno11
Kodaň polooblačno2
Kyjevdážď0
Lisabonpolooblačno15
Londýndážď7
Madriddážď10
Moskvadážď0
Oslosneženie-3
Parížoblačno5
Prahadážď1
Rímdážď13
Sofiapolooblačno3
Štokholmdážď3
Varšavaoblačno0
Viedeňdážď1
Záhrebdážď4
Ženevazamračené4

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.