Hospodársky denník
USD49,078 Sk
EUR43,24 Sk
CHF29,496 Sk
CZK1,304 Sk
  Streda  28.Novembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Federálne vízie

„Francúzsko-nemecký motor európskej integrácie akoby opäť ožíval. Dokonca sa dohodli aj na tom, čím chcú, aby Európa bola: federáciou národných štáto. . .

Bude lepšie na trhu práce?

Vyhliadky pracovať v zahraničí tiež nie sú pre nás ružové

Začnime napríklad Nemeckom, ktoré si v letných mesiacoch vždy podstatne zlepší ukazovatele nezamestnanosti,. . .

Nákupy na slovenský spôsob

Hypermarkety vedú, budú viesť, no malí aj tak nevymrú

„Vážení zákazníci, keď prestane v Bratislave hypermarketový ošiaľ, zastavte sa u nás. Neobanujete.“ Tento nápi. . .

Cieľom je vytváranie hodnôt

Domácim nositeľom tohtoročných prestížnych cien Zlatý biatec a Prominent ekonomiky šéfredaktor Peter Kasalovský položil niekoľko otázok, ktoré si vyžadujú priame odp. . .

Čo je bezplatnosť?

Peter Kasalovský

Minister zdravotníctva SR Roman Kováč sa prezentoval nedávno aj takýmto názorom: „... ľudia si zle vysvetľujú pojem bezplatná zdravotná starostlivosť. Bezpla. . .

S E. Kukanom

Minister zahraničných vecí E. Kukan navštívil včera správcu Hospodárskeho klubu (NEF) a šéfredaktora Hd P. Kasalovského. V hodinovej neformálnej debate si vymenili názory na niektoré. . .

Tri dni na dohodu

Asi 50 afganských lídrov a ich poradcov, reprezentujúcich štyri protitalibanské zoskupenia a zástupcovia bývalého kráľa Muhammada Záhira boli pozvaní na konferenciu o budúcom us. . .

Dubčekovo námestie

Politik nádeje a znášanlivosti

Bratislava má odvčera námestie nesúce meno významného slovenského dejateľa Alexandra Dubčeka. Na slávnostnom akte pred budovou NR SR sa zúčast. . .

Opäť v zisku

Rakúsky Telekom Austria AG, ktorý zastrešuje pevnú sieť, spoločnosť Mobilcom Austria at equity (75 %), Jet2Web Internet a Datacom, dosiahol počas prvých deväť mesiacov čistý zisk 16,. . .

Emisiu splatili

Rusko splatilo svoju prvú emisiu eurobondov z roku 1996 v objeme viac ako 1 mld. USD. Ruská banka pre zahraničné hospodárstvo túto sumu previedla na americkú Citibank. K vyplate. . .

Menšie nákupy

Dôvera amerických spotrebiteľov zaznamenala už piaty mesiac za sebou pokles. V novembri sa index dôvery meraný americkým inštitútom Conference Board znížil na 82,2 z októbrových 8. . .

Hodnota dlhopisu navýšená o výnos

V súvislosti s blížiacim sa koncom roka, a na to nadväzujúcimi povinnosťami podávať daňové priznania, rezonujú otázky, čo sa týka vyplácania dlhopisov FNM. Pý. . .

. . .

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené, popoludní od západu zmenšovanie oblačnosti. Na severe a východe miestami ešte sneženie. Najvyššia denná teplota -3 až 1, na juhozápade a juhu stredného Slovenska okolo 3, na horách vo výške 1500 m okolo -3 stupne. Slabý vietor. Vo štvrtok bude polooblačno až oblačno a miestami snehové prehánky alebo občasné sneženie, v nížinách spočiatku ojedinele aj dážď so snehom. Nočná teplota -3 až -7, v údoliach okolo -9, denná teplota -2 až 2 stupne. V piatok bude polooblačno, časom až oblačno a miestami slabé sneženie. Zrána hmlisto. Nočná teplota -3 až -7 stupňov, v horských dolinách chladnejšie. Denná teplota -1 až 3 stupne. Slnko vyjde zajtra o 7.21 a zapadne o 16.00 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.