Hospodársky denník
USD48,98 Sk
EUR43,347 Sk
CHF29,717 Sk
CZK1,305 Sk
  Štvrtok  29.Novembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo













PRIDRAHÝ EXPERIMENT

Personálne zmeny vo vedení Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), ku ktorým došlo začiatkom jesene, utlmili rozvírenú hlad. . .

Kľúčom je zlacniť investície

Prečo investori uprednostňujú západ Slovenska

Z termínu priemyselné parky sa stal v dnešných dňoch módny slogan. Hovorí sa o nich toľko, ako kedysi o robotizác. . .

Tajomstvá kábulských trosiek

Odhalenia, ktoré ešte viac diskreditujú tajné služby

„Pre západné tajné služby bol 11. september čiernym utorkom. Môže sa však stať, že po nedávnom páde Kábulu už . . .

Pravda býva krutá

„Duslo Šaľa dotujeme miliónmi kubíkov zemného plynu z našich daní, a pritom sa tvárime, že sa nás to netýka...“. Ako reaguje na tento televízny názor poslanca NR SR z 13. 11. t.. . .

Zaplatíme všetci

Eleonóra Bujačková

Z rokovaní o návrhu štátneho rozpočtu sa stáva každoročné politické divadlo. Kazí ho iba stále rovnaký scenár i záver: strany licitujú o deficity, príjmy a . . .

Papučkový spôsob práce vlády

Domácim nositeľom tohtoročných prestížnych cien Zlatý biatec a Prominent ekonomiky šéfredaktor Peter Kasalovský položil niekoľko otázok, ktoré si vyžadujú priame od. . .

Pocta kardinálovi

Ján Chryzostom kardinál Korec sa v piatok stretne s predstaviteľmi Hospodárskeho klubu (NEF) S. Hatinom, P. Kasalovským a A. F. Zvrškovcom. Prevezme si od nich Zlatý biatec 2001. . .

Nový veľvyslanec

Nový veľvyslanec USA na Slovensku Ron Weiser prevzal v utorok vo Washingtone poverovacie listiny z rúk ministra zahraničných vecí C. Powella. Weiser, ktorý je priateľom prezident. . .

Nádej pre OMV

Poľská vláda podľa rakúskej tlače oznámila, že preskúma ponuku OMV na kúpu 17,6 % akcií najväčšej poľskej rafinérskej a distribučnej spoločnosti pohonných látok PKN Orlen v prípade. . .

Licencia platí

Nemecký úrad pre dohľad nad bankovým trhom (BaKred) nevidí dôvod odobrať licenciu problémovej banke Bankgesellschaft Berlin. Táto peňažná inštitúcia, ktorá je majoritným vlastník. . .

Transfer z USA

Tempo rastu peňažného agregátu M3 v eurozóne sa počas októbra zrýchlilo na 7,4 % zo septembrových 6,9 %. Výrazný nárast M3 by však podľa analytikov nemal mať veľký vplyv na úroko. . .

Váš novembrový tieňový kabinet

Od 22. 11. do 28. 11. sme dostali 418 platných hlasovacích lístkov a celkovo do novembrového tieňového kabinetu prišlo 1499 lístkov. Keďže ide o všeobecne známe . . .

. . .

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť, miestami až polojasno a ojedinele slabé zrážky. V nižších polohách východného Slovenska miestami, inde len ojedinele, hmla. Najvyššia denná teplota 2 až 5, na severe, a pri hmle aj inde, len okolo 0, na horách vo výške 1500 m -4 stupne. Severozápadný vietor 3 až 6 m/s, v nížinách východného Slovenska a ojedinele aj inde slabý premenlivý vietor.V piatok bude oblačno, vo východnej polovici až polojasno. Miestami slabé sneženie, v nížinách dážď so snehom. Nočná teplota -2 až -6, v údoliach okolo -9, denná teplota 1 až 5, na severe okolo 0 stupňov. V sobotu bude polojasno, ráno a predpoludním v nižších polohách hmly, ktoré sa ojedinele udržia po celý deň. Nočná teplota -1 až -5, v horských dolinách aj chladnejšie. Denná teplota 3 až 7, na severe a pri dlhšie trvajúcej hmle okolo 0 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.22 a zapadne o 15.59 hod.

Amsterdamoblačno7
Atényoblačno14
Belehradzamračené4
Berlíndážď3
Bratislavaoblačno2
Brusel oblačno7
Budapešťoblačno2
Bukurešť oblačno4
Frankfurtoblačno5
Helsinkizamračené2
Istanbulpolooblačno9
Kodaň zamračené4
Kyjevzamračené0
Lisabonpolooblačno15
Londýnoblačno8
Madridpolooblačno8
Moskvaoblačno0
Oslozamračené0
Paríždážď8
Prahadážď3
Rímoblačno13
Sofiadážď5
Štokholmzamračené1
Varšavaoblačno0
Viedeňoblačno4
Záhrebdážď5
Ženevaoblačno7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.