Hospodársky denník
USD48,76 Sk
EUR43,348 Sk
CHF29,649 Sk
CZK1,303 Sk
  Piatok  30.Novembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

OBRAT V PRIVATIZÁCII SPP?

Hoci by sa mala privatizácia najlukratívnejšieho slovenského podniku zavŕšiť najneskôr vo februári budúceho roka, práve finále bude zrejme. . .

Zodpovední sa výskum sú...

Nedocenenie vedeckých pracovníkov pocítia celé generácie

Vedecký výskum a práca v ňom má pre ľudstvo nepredstaviteľný význam. Aj s ľuďmi, ktorí v tejto oblasti pracuj. . .

Súhlas bánk im otvoril dvere

Slovenské elektrárne budú mať k dispozícii všetky zdroje

„Získali sme súhlasné stanoviská zvyšných bankových subjektov, čo bolo podmienkou reštrukturalizácie. Hoc. . .

Štát, ktorý nemá stratégiu

Domácim nositeľom tohtoročných prestížnych cien Zlatý biatec a Prominent ekonomiky šéfredaktor Peter Kasalovský položil niekoľko otázok, ktoré si vyžadujú priame odpo. . .

Rozšírenie únie je aj o kredibilite EÚ

„Hoci po prvom regionálnom stretnutí vo Viedni sa objavili najmä skeptické komentáre na adresu životaschopnosti, no najmä významu takýchto stretnutí krajín. . .

Tripartita bude

Vláda a AZZZ SR včera deklarovali vôľu pokračovať v prerušenom sociálnom dialógu v rámci RHSD, povedali po rokovaní premiér SR M. Dzurinda a prezident AZZZ SR M. Ľach. Uviedli, že. . .

Najvyšší deficit

Deficit zahraničného obchodu SR dosiahol v októbri 9,65 mld. Sk. Ide o najvyšší mesačný schodok v tomto roku. Kumulatívny deficit obchodnej bilancie za desať mesiacov sa tak preh. . .

Pozornosť HDP

Banková rada českej centrálnej banky ČNB včera pristúpila na zníženie úrokových sadzieb o 0,5 %. Základná repo sadzba sa tak oddnes nachádza na úrovni 4,75 %. Podľa analytikov sa ta. . .

Maďarské vízie

Členstvo v Európskej hospodárskej a menovej únii (EMÚ) zvýši ročné tempo rastu maďarskej ekonomiky o jedno percento. Včera to povedal viceprezident maďarskej centrálnej banky (MN. . .

Nič naviac

Veľká Británia bude mať v bežnom fiskálnom roku, ktorý sa skončí 31. marca 2002, namiesto prognózovaného prebytku 6 mld. GBP schodok 2,5 mld. GBP. Príčinou zhoršenia finančnej situác. . .

Vrátenie spotrebnej dane po žiadosti

Pre tých, ktorí sú daňovníkmi spotrebnej dane z minerálnych olejov, oznamujeme, že v čiastkach 186 a 187 Zbierky zákonov vyšli vyhlášky MF SR, týkajúce sa u. . .

. . .

Počasie

Počasie prevládajúce na našom území má zväčša priaznivý a povzbudzujúci vplyv na meteosenzitívnych ľudí. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy a schopnosť sústredenia - zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Spánok v oddychových fázach je občerstvujúci a pomáha dobrému zotaveniu organizmu. Osoby s kardiovaskulárnym postihnutím však nemajú preceňovať svoje sily, lebo pri väčšej námahe a stresoch by sa mohol zhoršiť ich zdravotný stav. Je tendencia k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi reagujúci na počasie majú zvýšený sklon k bolestiam hlavy, zväčša migrenózneho pôvodu, a k pocitom závratu.Zajtra pretrvávanie zväčšia priaznivých vplyvov počasia. (zč)n Dnes bude oblačno až polojasno, na severe ojedinele slabé sneženie. V nižších polohách na západnom a strednom Slovensku miestami hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota -1 až 3 stupne. Slabý premenlivý, na východe severný vietor 4 až 7 m/s. Teplota vo výške 1500 m -6 stupňov . n V sobotu bude polojasno, ráno a predpoludním v nižších polohách miestami hmla. Nočná teplota -1 až -5, v horských dolinách okolo -7, denná teplota 1 až 5 stupňov, na severe aj chladnejšie. V nedeľu bude jasno až polojasno, ráno a predpoludním v nižších polohách početné hmly, ktoré sa ojedinele udržia po celý deň. Nočná teplota 0 až -5, denná teplota 1 až 5, na severe okolo 0 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 7.23 a zapadne o 15.58 hod.

Amsterdamdážď11
Aténydážď11
Belehradzamračené1
Berlíndážď2
Bratislavapolojasno3
Brusel dážď10
Budapešťpolooblačno3
Bukurešť dážď3
Frankfurtdážď7
Helsinkizamračené2
Istanbuldážď10
Kodaňdážď5
Kyjevzamračené-2
Lisabonjasno15
Londýndážď14
Madridoblačno13
Moskvasneženie-5
Oslosneženie0
Paríždážď11
Prahaoblačno1
Rímoblačno11
Sofiadážď4
Štokholmoblačno1
Varšavaoblačno-1
Viedeňpolooblačno2
Záhrebdážď1
Ženevadážď7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.