Hospodársky denník
USD48,401 Sk
EUR43,44 Sk
CHF29,515 Sk
CZK1,298 Sk
  Utorok  6.Novembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Slanina pre zainteresovaných

Na sviatky zámerne načasované prieskumné pojednávanie

Niekoľkokrát v posledných dvoch rokoch sme informovali o vývoji popradskej s. r. o. Naftoprojekt. Bol a je, najmä č. . .

Takmer ako profesionál

Pod štartovým číslom 11 933 bol na 32. ročníku Newyorského maratónu zapísaný M. Dzurinda. V nedeľu nielen občan - premiér, ale aj maratónec - . . .

Prečo máme strach?

Ad.: Radšej za ...Hd 22. 10.

Z mailového listu šéfredaktorovi: ... Nepozerajme sa nečinne, ako sa dostávame na prvé miesta medzi civilizovanými štátmi v počte nezamestnaných,. . .

Vojna trestá cestovný ruch

Pokles príjmov nezaznamenáva len Amerika a Európa

Hrôzy vojnového nebezpečenstva si nevyberajú a ohrozujú nielen islamský svet. Z hospodárskych odvetví azda najviac t. . .

Viac rezerv

Devízové rezervy SR dosiahli k 30. októbru úroveň 5,4658 mld. USD, keď na týždennej báze stúpli o 131,1 mil. USD. Rezervy komerčných bánk vzrástli o 110,3 mil. USD na 1,660 mld. USD. Ná. . .

Nervozita stúpa

V priebehu tohto týždňa sa uskutoční zasadnutie US Federálneho rezervného systému (FED) a Európskej centrálnej banky. Kým v prípade FED-u je otázka, či dôjde k redukcii úrokových sa. . .

Iba Ruhrgas?

O kúpu 49-percentného podielu v plynárenskej divízii maďarskej rafinérie MOL do týchto dní prejavil záujem len nemecký Ruhrgas. V súvislosti s reguláciou cien plynu sa objavujú špekulá. . .

Výrazný prepad

Septembrová priemyselná výroba vo Veľkej Británii sa v medzimesačnom porovnaní znížila o 1,2 %, čo je najvýraznejší prepad od augusta 1997. Kľúčový spracovateľský sektor zaznamenal o. . .

Aká inflácia?

Spotrebiteľská inflácia v členských krajinách eurozóny sa v októbri tohto roka podľa predbežnej správy Eurostat stabilizovala na úrovni 2,4 %. Štatistický úrad Eurostat včera po prvý . . .

Pokuty zdravie nevrátia

Zanedbávame bezpečnosť a ochranu v práci

Zamestnávatelia stále nevenujú požadovanú pozornosť problematike bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, tvrdí Ing. Milan Šeme. . .

Ochrana konzerv a olejov

Slovensko stráca dych v obchode s Českom

Na devätnástom rokovaní Rady colnej únie Česka a Slovenska v Bratislave, ale aj pred ním, slovenská strana informovala český. . .

Modifikáciu musia označiť

U nás predaj geneticky upravených potravín

Nedávne rokovanie expertov v Bruseli jednoznačne potvrdilo meniaci sa názor Európy na geneticky modifikované potraviny. Pri. . .

Slovnaft opäť lacnejšie

Vplyv kótovanej ceny ropy a kurz SKK/USD

Dnešným dňom budú motorové palivá na čerpacích staniciach spoločnosti Slovnaft lacnejšie o 0,40 až 0,50 Sk/liter. Dôvodom znížen. . .

Na ceste k výnimočnosti

Národná cena kvality Slovenskej republiky

V bratislavskom Primaciálnom paláci včera oficiálne vyhlásili výsledky 2. ročníka Národnej ceny SR za kvalitu 2001, súťaže o . . .

Zelený Oscar

Medzi štyridsiatimi mestami z piatich kontinentov zaradenými do tohtoročného finále súťaže miest v environmentálnom rozvoji opäť je Banská Štiavnica. V roku 1999 získala najvyššie o. . .

Udržia výrobu

Jediný slovenský výrobca krvných derivátov Imuna Šarišské Michaľany pôjde do konkurzu, keďže jeho privatizácia nebola úspešná. Na včerajšom stretnutí o tom rozhodli traja kompetentn. . .

Už ziskový

Dopravný podnik Bratislava dosiahol za deväť mesiacov zisk 5,1 mil. Sk. Medziročne je to nárast o 19,3 mil. Sk, keď vlani vykázal stratu 14,2 mil. Sk. Celkové náklady boli 1,4 mld. Sk . . .

Zvýšenie majú na papieri

V novembri dôchodcom vyplatia vyššie dávky

Všetkých 1,2 milióna dôchodcov v SR už v tomto mesiaci dostane zvýšené dôchodky, ktoré im patria na základe rozhodnutia NR SR. . .

Správna cesta

Slovensko ako kandidátska krajina na členstvo v NATO je na správnej ceste v reforme armády i v posilňovaní demokratických mechanizmov. Generálny tajomník NATO George Robertson to uv. . .

Štyri autá

Približne na dve hodiny zablokovala včera premávku na ceste II/577 medzi Banskou Bystricou a Martinom dopravná nehoda, pri ktorej sa v Čremošnom v okrese Turčianske Teplice zrazili šty. . .

Viac kukurice

Po vlaňajšom suchu domáci poľnohospodári zaznamenávajú pri kukurici najvýznamnejšie medziročné navýšenie produkčnosti až o 63 %. Priemerné hektárové výnosy dosahujú 5,6 t/ha. Význa. . .

Bocian čierny

Jedna z najväčších populácií bociana čierneho v Európe sa nachádza na Slovensku, hniezdi tu do 600 párov, najmä na hornej Orave. Ochranu finančne zabezpečuje lichtenštajnská nadácia. . .

ZSE s vedením

Predstavenstvo a. s. Západoslovenská energetika (ZSE), ktorá vznikla k 1. novembru transformáciou zo š.p. ZSE, zvolilo v týchto dňoch za riaditeľa spoločnosti Andreja Devečku, je aj. . .

Bez rumu

Postreh Vladimíra Turanského

V snahe zjednodušiť prístupový proces v kapitole pôdohospodárstvo, upustilo Slovensko od viacerých požiadaviek voči Európskej únii. Negociačná pozícia SR . . .

Spojenie bez pointy

Komentuje Eleonóra Bujačková

Diskusie o EÚ možno s istou dávkou zjednodušenia opísať ako spor medzi nacionalistami a idealistickými blúznivcami. Oba tábory sa dovolá. . .

Účinná homeopatia

Prednosti neagresívnej liečby

Homeopatické lieky poskytujú hodnotnú pomoc všeobecným lekárom i špecialistom v každodennej praxi, vo väčšine oblastí sa používajú na liečbu . . .

Zaplatíme poriadne viac

Komentuje Jozef Kunik

Prvý január budúceho roka sa stane významným medzníkom pre všetkých slovenských motoristov. Zruší sa monopol Slovenskej poisťovne aj v zákonnom po. . .

To nie je iba mzda

Komentuje Ivan Klačanský

Nízka mzda neláka nezamestnaného, aby prijal ponúkané pracovné miesto. Jeho rozhodnutie závisí od očakávanej mzdy, ale aj od mnohých iných okolností.. . .

Kazia ich turisti

Početný stav núti konať

Nedávny prípad odchytenia pažravého medveďa, ktorého začiatkom októbra chytili na Popradskom Plese vo Vysokých Tatrách zaujímavým spôsobom - privretím. . .

Pece nositeľom kvality

Predajne berú jednu pätinu toho, čo voľakedy

Firmu M a M tvoria vlastne dvaja bratia Molnároví, ktorí sa zaoberajú pekárstvom a obchodnou činnosťou. Podnikať začali v ro. . .

Nádrže na pohonné látky

Medzi zákazníkmi renomované firmy

Casspos Košice, závod ZEST Michalovce má 250 zamestnancov a vyrábajú tri druhy výrobkov - zveráky, nádrže a vstrekovače. Nádrže na poho. . .

Dali ste si Lunex light?

Úspech v medzinárodnej konfrontácii

Jedným z troch najväčších producentov mlieka a mliečnych výrobkov na Slovensku je Milex Nové Mesto nad Váhom. Práve tradičná značka . . .

Program nepotrebuje pas

Pozornosť ochrane životného prostredia

Na Slovensku, ale i v Česku sa vie o aktivitách Rakúska proti našej jadrovej energetike. Menej sa však vie o tom, že práve Rakúsk. . .

Málo fahňaciny

Výrazný pokles exportu zaznamenali v prvom polroku slovenskí producenti ovčieho syra. Do Rakúska a na Ukrajinu vyviezli iba 0,4 tony, kým za rovnaké obdobie minulého roka umiestnil. . .

Diplom i list

Systém zriaďovania vzorových dielní pre učňov a živnostníkov, ako aj myšlienka, aby sa technici mohli súbežne so štúdiom na vysokej škole vyučiť remeslu a získať výučný list, umo. . .

Repkový olej

Unilever odkúpi od Palmy Tumys v budúcom roku 16-tisíc ton repkového oleja, čo predstavuje 10 % celkovej ročnej produkcie repkového oleja slovenského výrobcu. Prevažná časť repkového. . .

Priama strata

Priama strata 2,4 mil. Sk vznikne spoločnosti Filagro Fiľakovo usmrtením rizikovej kohorty. Likvidácia 63 kráv musí byť vykonaná po tom, čo sa u šesťročnej kravy z ich chovu potvrd. . .

Pivo chutí

Za desať mesiacov predal Topvar 573 664 hl piva, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 49 780 hl piva viac. Tento úspech dosiahli v Topvare vďaka vysokej kvalite za prim. . .

Záujem o správny audit

Dôležitá je precízna práca audítora pri fúziách a akvizíciách

Podniková kombinácia je spájanie individuálnych podnikov do jednej ekonomickej jednotky ako výsledku zlúčeni. . .

Drobničky

Výstavu fotografií slovenského výtvarníka a popredného predstaviteľa multimediálneho umenia Richarda Fajnora (1965) s názvom Omenklatúra sprístupnili v bratislavskej galérii Priest. . .

Humor v grafike

Tak nazval svoju výstavu pražský výtvarník Jiří Slíva, ktorý sa po dlhých rokoch autorsky predstavuje na Slovensku. Táto vzácna príležitosť vidieť vtipné diela popredného českého . . .

Tvorba 1925 - 2000

Fotografické dianie na Slovensku v prvých desaťročiach minulého storočia bolo dosť chaotické a ako súvislé modernistické hnutie ho možno vnímať až od 2. polovice 20. rokov. V . . .

Pravidlá úspechu

Magické slovíčko úspech dnes skloňuje v najrôznejších pádoch azda každý. Kariéra, splnené sny, úspech v zamestnaní... Ibaže nie každému sa v tejto sfére darí. Preto každý návod a. . .

Internetový magazín

Už mesiac môžeme „využívať“ prvý internetový magazín českých a slovenských krajanov z celého sveta. Český a slovenský svet, ktorý bude denne aktualizovaný, je možné nájsť na . . .

Divadelná prezentácia

Divadelný trojboj ( 23. – 25. 11.) v martinskom Divadle SNP - Štúdio nadväzuje na súťaž pôvodných dramatických textov Dráma 2001, ktorej druhý ročník vyhlásili spoločne . . .

Muzikálom sa darí

Muzikálová adaptácia slávneho klasického diela Roberta Louisa Stevensona o doktorovi Jekyllovi a pánovi Hydeovi nadviazala v rakúskej metropole na mimoriadny úspech diel r. . .

Poteší oči aj - jazyk

Kakao nie je dobré len na konzumovanie, najmä vo forme čokolády, ale dá sa využiť aj ako surovina na tvorivú umeleckú činnosť. Keď sa majstrovi cukrárovi, špecializujú. . .

Pre vývoj detí

Detské filmy ako Zachráňte Willyho alebo Príbeh hračiek môžu prispieť k vývinu detí, nielen jednoducho minúť ich čas. Podľa jednej z najnovších vedeckých štúdií pomáha veľa. . .

Chýbajú informácie?

Verejnosť nie je dostatočne informovaná o existencii a význame probiotických kultúr na podporu zdravia a imunitného systému. Vyplynulo to z výskumu, cieľom ktorého bolo z. . .

Boj proti salmonelám

Tímu 41 vedcov z Británie, Dánska a Vietnamu sa po viac ako troch rokoch podarilo sekvencovať genómy dvoch príbuzných kmeňov salmonel. Prvý vyvoláva u človeka týfus, dru. . .

Strategický partner

YUKOS - vážny hráč v privatizácii Transpetrolu

Druhá najväčšia ropná spoločnosť v Rusku - YUKOS - je jedným z vážnych záujemcov v tendri na odpredaj 49-percentného . . .

Sociálna pomoc a prídavky

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 02/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

V júni som dovŕšila 25 rokov. Od toho času som prestala pobera. . .

Twist - utorok

6:00 Twist so Zuzanou Čižinskou

6:30 Prehľad tlače

7:00 Žurnál Rádia Twist

s Annou Vargovou

7:15 Šport

7:33 Trendy v ekonomike

9. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Renáta

v stredu René

V Českej republike

dnes Liběna

v stredu Saskie. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 LUK - literatúra, umenie, kritika

9.50 Literárna aktualita

10.00 Minižurnál

10.15 Skicár

11.0. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 4. 11. 2001: Bratislava 100,86,. . .

Utorok - 6. novembra

GLOBAL

*17.00*Čo dokáže láska. Brazílska telenovela

*17.55*Lokálne vysielanie

*19.00*Na ľudovú nôtu. Hudobno-zábavn. . .

. . .

Počasie

Dnes bude jasno až polojasno, popoludní a večer od severozápadu pribúdanie oblačnosti a miestami prehánky, vo vyšších horských polohách snehové. Najvyššia denná teplota 8 až 12 stupňov. Slabý, na hrebeňoch hôr severozápadný vietor 10 až 15 m/s. Teplota vo výške 1500 m + 1 stupeň. V stredu bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach dážď, od asi 1200 m sneženie. Nočná teplota 3 až -1, v dolinách okolo -3, denná teplota 5 až 9, na severe okolo 3 stupňov. Vo štvrtok bude naďalej veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach dážď, od asi 1700 m sneženie. Nočná teplota 4 až 0, na severe miestami aj chladnejšie. Denná teplota 6 až 11, na severe okolo 4 stupne. Slnko vyjde zajtra o 6.48 a zapadne o 16.22 hod.

Počasie v európskych mestách a teplota v °C

Amsterdamdážď12
Atényjasno18
Belehradzamračené9
Berlíndážď6
Bratislavaoblačno7
Brusel dážď11
Budapešťoblačno8
Bukurešť oblačno10
Frankfurtdážď6
Helsinkipolooblačno3
Istanbuloblačno14
Kodaňdážď8
Kyjevpolooblačno6
Lisabonpolojasno18
Londýnprehánky11
Madridjasno16
Moskvadážď so snehom0
Oslodážď so snehom0
Parížoblačno10
Prahazamračené6
Rímdážď16
Sofiaoblačno9
Štokholmdážď so snehom1
Varšavazamračené6
Viedeňoblačno8
Záhreboblačno7
Ženevapolooblačno9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.