Hospodársky denník
USD48,401 Sk
EUR43,44 Sk
CHF29,515 Sk
CZK1,298 Sk
  Utorok  6.Novembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Prečo máme strach?

Ad.: Radšej za ...Hd 22. 10.

Z mailového listu šéfredaktorovi: ... Nepozerajme sa nečinne, ako sa dostávame na prvé miesta medzi civilizovanými štátmi v počte nezamestnaných, korupcii a klientelizme, ako sa likvidujú ešte donedávna fungujúce firmy, ako sa za bieleho dňa "vykrádajú banky", ako je systematicky oslabovaná ekonomika.

... Zodpovední politici či nimi dosadení vedúci funkcionári na to obyčajne reagujú bezduchými až primitívnymi frázami. Vďaka stavu legislatívy a vymožiteľnosti práva nikto nenesie za nič zodpovednosť.

... Je nevyhnutné dať šancu, resp. presvedčiť schopných, poctivých a čistých ľudí, aby sa postavili do čela tohto nášho národa a štátu. Nebudú jasať nad cudzími obchodnými a politickými záujmami, nebudú večne trepotať nejakými vlajočkami - raz červenými inokedy modrými, ale jasne budú deklarovať, že sme suverénni občania.

... Keďže sme si poradili s boľševickou totalitou, tak nechápem, prečo máme taký strach z primitívnych klamárov, zlodejov a chamtivcov. Ak tento stav nezačneme okamžite riešiť, nenastolíme vládu srdca, rozumu, práva a poriadku, hrozí, že všetky spomínané negatíva - korupcia, klientelizmus kriminalita, prízemná politická kultúra - sa stanú normami života. Prestaňme sa riadiť zaužívanou a škodlivou zásadou "múdrejší ustúpi", ktorá je tristná a zdôvodňuje nadvládu hlupákov.

...Napriek všetkému, čoho sme na Slovensku svedkami - mohli by sme hovoriť o akomsi lúpežnom kapitalizme - je potrebné zachovať si optimizmus, vyrovnanosť, dôstojnosť a vieru v budúcnosť. Pesimizmus či rezignácia by len vytvorili ďalšie cestičky zlodejom, aby rozkrádali aj to málo, čo tu ešte je. Stará múdrosť hovorí, že vytrvalá, čestná a cieľavedomá práca nakoniec zvíťazí nad všetkým. Verme, že je to tak.“

Počasie

Dnes bude jasno až polojasno, popoludní a večer od severozápadu pribúdanie oblačnosti a miestami prehánky, vo vyšších horských polohách snehové. Najvyššia denná teplota 8 až 12 stupňov. Slabý, na hrebeňoch hôr severozápadný vietor 10 až 15 m/s. Teplota vo výške 1500 m + 1 stupeň. V stredu bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach dážď, od asi 1200 m sneženie. Nočná teplota 3 až -1, v dolinách okolo -3, denná teplota 5 až 9, na severe okolo 3 stupňov. Vo štvrtok bude naďalej veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach dážď, od asi 1700 m sneženie. Nočná teplota 4 až 0, na severe miestami aj chladnejšie. Denná teplota 6 až 11, na severe okolo 4 stupne. Slnko vyjde zajtra o 6.48 a zapadne o 16.22 hod.

Počasie v európskych mestách a teplota v °C

Amsterdamdážď12
Atényjasno18
Belehradzamračené9
Berlíndážď6
Bratislavaoblačno7
Brusel dážď11
Budapešťoblačno8
Bukurešť oblačno10
Frankfurtdážď6
Helsinkipolooblačno3
Istanbuloblačno14
Kodaňdážď8
Kyjevpolooblačno6
Lisabonpolojasno18
Londýnprehánky11
Madridjasno16
Moskvadážď so snehom0
Oslodážď so snehom0
Parížoblačno10
Prahazamračené6
Rímdážď16
Sofiaoblačno9
Štokholmdážď so snehom1
Varšavazamračené6
Viedeňoblačno8
Záhreboblačno7
Ženevapolooblačno9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.